Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Progeszteron hiány esetén,...

Progeszteron hiány esetén, aki gyógyszert kapott, az otthon maradt táppénzen?

Figyelt kérdés

Ma voltam orvosnál, megállapította a terhességet.

Ultrahangon minden rendben, de barnás pecsételés miatt progeszteront írt fel. (Nagyjából 5 hétig kell majd szednem)

Ilyenkor titeket az orvos kiírt táppénzre?

Engem nem. De mióta orvosnál voltam eléggé érzékeny a hasam, nem görcsöl, de időnket bele bele hasít egy kis enyhe fájdalom, szurkolódás szerűen.

Aggódom! :(



2022. febr. 16. 14:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%

Mit mondott miért nem?

Kérj a nőgyógyászodtól javaslatot hogy 9es kóddal vegyen a háziorvos táppénzre, az kell hozzá.

2022. febr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Kérdeztem, hogy kell a tpre mennem, azt mondta, hogy nem szükséges! Nem értettem, azt hittem, hogy ilyen tünetekkel szükséges otthon maradni. :/

Ezért érdeklődtem, hogy másoknak hogyan volt ilyen esetben.

2022. febr. 16. 14:51
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Lehet hogy nem szükséges de igenis mehetsz táppénzre ha te szeretnél, nekem úgy működött (én előző vetélés és a korom miatt) hogy elmentem a háziorvosomhoz, mondtam h szeretnék 9es kóddal táppénzre menni, felvett, de mondta hogy mindenképpen vigyek egy javaslatot a nőgyógyászomtól mert csak úgy szabályos. Magától a háziorvos csak 8as kóddal írhat ki.
2022. febr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
70%

Engem sem írtak ki táppénzre. Szerintem attól is függ milyen munkakör. Ha irodai akkor tök mind1, hogy otthon ülsz vagy az irodában, de pl fizikai munkánál ahol végig kell állni a napot, emelgetni kell onnan lehet jobb táppénzree menni.


Nem kérés kérdése, az orvos dönt róla, ha nem látja indokoltnak akkor nem az.

2022. febr. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%
Érdekes, irodában dolgozom, annyi volt az "okom" h előzőleg elvetéltem és simán kiírtak. A doki saját magától kérdezte e akarok e tp menni vagy sem.
2022. febr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

Én az eleje óta táppénzen vagyok mert alapból veszélyeztetett vagyok.

Plusz ikerterhességnek indult, sajnos elment az egyik magzat, hétfőn elkezdtem barnázni, kaptam Duphastont amit a 12. heti ultrahangig tuti szednem kell.

Ha nem lennék táppénzen amúgy, akkor tuti kiíratnám magam.

2022. febr. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én barnáztam a 12. hétig, többször el is öntött a vér. Több nőgyógyász is látott nyilván, mindegyik azt mondta, ezért nem kell otthon maradni. Pedig nem tudták az okát megmondani, csak progit írtak fel. Házi orvosom is azt mondta, hogy az régi módi hozzáállás,hogy a pihenés segít. Nem vettek táppénzre, munkahelyem sem engedte az otthoni munkavégzést sajna. Pedig egy vetélésem is volt már tavaly. Most a 33. héten próbálom megint kiíratni magam, mert már sehogy se jó a munkában.
2022. febr. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

A háziorvosom annyit mondott, hogy 9-es kóddal csak a megállapított terhesség után tud kiírni (nem elég a terhesség gyanúja), de addig adott 8-as kódon. Furi, hogy sokaknak szakorvosi javaslatot is kell kérniük...

Amúgy progeszteronnal volt, hogy durván szédültem, meg még elég sok gyakori mellékhatása van, ami miatt lehet kérni a betegszabadságot.

2022. febr. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó a 8-as kód teljesen más mint a 9-es.

Nekem is kellett hozzá a papír amin rajta van hogy magas rizikójú a terhességem.

2022. febr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon sokan szednék progeszteront terhesség előtt (vagy arra hogy méghozza a menstruációt annak, aki hormonális probléma miatt nem menstruál vagy sárgatest ciszta felszívódásának elősegítésére), akkor is ugyanúgy szédülést okoz, mégsem írnak ki mindenkit táppénzre, aki progeszteront szed...
2022. febr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!