Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérnyomáscsökkentő miatt...

Vérnyomáscsökkentő miatt vizesedés, nehézlégzés?

Figyelt kérdés

Tapasztalt más is ilyen mellékhatásokat?

3x1 Dopegytet és 2x1 20 mg Cordaflexet szedek magas vérnyomás miatt kicsit több mint egy hete. Hétvégén vettem észre, hogy sokkal jobban dagad a lábam (combtól lefelé erősen feszül a bőröm kb egész nap, rövid állás után is már vörös a lábfejem), és fekve kicsit nehezített a légzés, plusz a terhelést (lépcsőzés) is nehezebben bírom.

Okozhatják ezt a gyógyszerek? Tapasztalt hasonlót más is?

Keresni fogom a kórházat is, tegnap voltam kontrollon a vérnyomás miatt, de csak annyit kérdeztek, hogy az rendben van-e, és elfelejtettem erre konkrétan rákérdezni. A vizesedésre a szülésznő meg csak annyit mondott, hogy sok folyadék, és polcoljam fel a lábam.

Ugye nem okozhata gyógyszer maradandó károsodást, vagy nem fulladok meg a vizesedéstől? Eléggé beparáztattam magam.

36+6 hetes vagyok.



2022. febr. 22. 03:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Labor rendben, tehát nincs szó toxémiáról.
2022. febr. 22. 04:06
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a gyógyszer mellekhatása. Hanem a toxemiaval együtt jár. A terhességi magas vérnyomás már önmagában is az, viszont ettől még kordában lehet tartani. A vizesedés szintén tipikus tünete a toxémiának. A nehéz légzést is ez okozza.

Attól, hogy mondjuk pár napja nem volt fehérje a vizeletedben attól még most már lehet.


Viszont 36 hetes vagy, egy toxemiától mentes terhesség során is gyakran van az utolsó hetekben vizesedés.


Figyeld tovább a vérnyomásod. Illetve gyógyszertárban lehet kapni vizeletes tesztcsíkot ami kimutatja ha fehérje van a vizeletedben.


Sok folyadékot igyál ahogy javasolták, illetve egyél sok fehérjében gazdag ételt.

2022. febr. 22. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Napi min. 5x nézem a vérnyomást a gyógyszerek miatt, és legalább 3L folyadék lemegy.

Vizeletes tesztcsíkom van, eddig szerencsére még mindig negatív volt a fehérje. Folyamatosan ellenőrzöm.


Azért gyanakodtam a gyógyszerre, mert előtte is dagadt a bokám pl, de utána hirtelen az egész lábam, combom feszülni kezdett a legkisebb terhelésre, lógatásra is. Ugyanígy a kezem, éjszaka picit dagadtak az ujjaim, amik reggel használat alatt elmúltak, és nem jött elő. Most pedig napközben is előjön. És mindez a gyógyszer elkezdése után 4 nappal relative hirtelen.

A terhelést is jobban bírtam előtte.

A gyógyszerek mellékhatásai közt ez mind szerepelnek, ezért is egyeztetek majd az orvossal, amint tudok.

2022. febr. 22. 08:46
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
ezek régi elavult gyógyszerek! gyorsan válts orvost, aki normális gyógyszert ír fel!
2022. márc. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4# a kórházban írták fel, ahol szülni fogok, ott ez a bevált gyógyszerezés. Azóta már jobban vagyok, elmúltak a kellemetlenségek.
2022. márc. 10. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!