Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik terhességi héttől...

Melyik terhességi héttől érezni, hogy nehezebb mozogni, dolgozni (mondjuk az irodában), mikortól jön a dagadó láb, a nehézlégzés stb. szóval a tipikus terhességi nehézségek (nem pedig az első heti rosszullétek)?

Figyelt kérdés
A 14. hétben vagyok, a terhességi rosszulléteimnek szerencsére már vége és most egyáltalán nem érzem magam terhesnek, olyan jól vagyok. Meddig tart ez az időszak és mikortól várható újra a nehezebb része? Melyik terhességi héttől nem bírtok már ülni sem és a munkaidő alatt is le kell feküdnötök?

2020. máj. 28. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerencsés vagy olyan 30 fölött. Ha nem akkor 26-28 körül kezdődhet a buli.

Általánosan a második trimeszter egész jó.

A fiammal szinte végig jól voltam, nem dagadtam, nem volt nehéz. Csak amiatt jöttem el 28. héten munkából mert alapból veszélyeztetetten indultam és sokat keményedett a hasam. De mikor már itthon voltam pár hét alatt az is elmúlt. Bezzeg most 18. hétig voltam rosszul, hánytam, kínzott a savam. Aztán volt kb másfél hónap nyugi, majd jött a többi csoda. Viszér, aranyér, vizesedés, jóslók, keményedés.

2020. máj. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

32 hetes vagyok, nem dagad semmim szerencsére, viszont nekem már nehéz mozognom, és bár a koronavírus alatt végig itthonról dolgoztam, az utóbbi 4-5 hét volt az, amikor minden nap muszáj volt néha ledőlnöm délután egy kicsit a kanapéra és fekve dolgozni, mert ülve egyszerűen képtelen voltam megmaradni, a hátam/derekam nem bírja a strapát. Mondjuk én nem sportoltam terhesség előtt, és terhesség alatt is csak nagyon korlátozott mértékben, és nekem meggyőződésem, hogy ha edzettebb lennék, akkor nem lenne még ennyire nehéz a dolog. Amúgy túlsúlyom nincs, sőt, egyelőre inkább fogytam (még mindig). Amióta viszont a baba nagyobbacska és nyomja a rekeszizmom (1-2 hete kb), azóta nem tudok sokat enni, mélyet lélegezni, és gyakran van gyomorégésem is. A keményedés viszont nekem a kezdetektől fogva volt, mikor-hogy, mostanság nem vettem észre, hogy gyakoribb lenne, mint a második trimeszterben volt, de az biztos, hogy könnyebb átvészelni és ritkább mióta bármikor lefeküdhetek kényelmesen.

De tény és való, hogy a második trimeszter nagyon jó volt, én sem éreztem magam terhesnek, nem is látszott semmi a 20. hét környékééig, viszont a 16. héten már elkezdtem érezni a baba mozgásait, szóval azt az időszakot nagyon szerettem, mert minden pozitív része megvolt az összes negatív nélkül :D Élvezd ki.

2020. máj. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Holnap leszek 40 hetes. Nem dagad semmim. Pár napja erzem csak a "terhet". Az alvás nem jó már. Szerencsés vagyok, mert az elején sem volt egy rosszullét sem. Cserébe nagyon nehezen jött a baba, 5.lombikra.
2020. máj. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem törvényszerű, hogy legyen. Egyik terhességemnél sem dagadt meg semmim, és légszomjam sem volt.
2020. máj. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Teljesen más volt a két terhességem. Az egyikkel a 12. hétig volt hányingerem, aztán félidőtől gyomorégésem volt meg aranyerem, a végén nagyon vizesedtem, a végén pár hétre kórházba is kerültem. A másikkal az elején volt szex-eltiltás, a 16. hétig volt hányingerem, aztán a derekam fájt és folyton pisilnem kellett, fogytam és túl sok volt a magzatvíz.
2020. máj. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36. hétig dolgoztam irodában. A végén, már elég kényelmetlen volt az asztal mögött, a klaviatúra tartót már nem tudtam kihúzni a hasamtól, így azt felraktam az asztalra. Lábdagadás nekem akkor kezdődött mikor már nem jartam dolgozni, és otthom voltam. A legnehezebb az volt,mikor sokat kellett fénymásolnom és ott kellett állnom a gép mellett, akkor megfájdult a derekam, sokszor félbe is hagytam es leültem pihenni, ill. a fénymásoló festékszagát sem mindig birtam,néha felfordult tőle a gyomrom (főleg mikor frissen cseréltek patront). A sűrű pisilés miatt sokszor félbe kellett hagynom az épp elkezdett folyamatot, de szerencsére közel volt a wc az én irodámhoz.
2020. máj. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

14.héttől olyan jól voltam hogy csak anpocakom alapján lehetett megmondani hogy babát várok.

38.héten született, szülés elötti nap még SIMÁN takarítottam elötte pár nappal pedig több100km-t utaztam autóval szóval nem mindenki érzi amiket felsoroltál. Mondjuk nem volt nagy pocakom de azért hozzá teszem hogy 47kg-val kezdtem és majdnem 70kg-val szültem szóval még csak az sem számít hogy ki mennyit hizik. Amikor eljön hogy nehezen mozogsz nehezem kapsz levegőt pihenj 😊 csak nem várja el senki egy várandos anyukától hogy magyarázkodjon ezek miatt 🤗. Gratula a pocaklakóhoz! 🥳🤰

2020. máj. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36+4-ig dolgoztam, irodai munka, de a vírus miatt az utolsó 5 hetet itthonról. Csak az utolsó héten volt hogy ebéd időben ledoltem, nem dagadt semmi, inkább az volt nehéz, hogy ne webshopban szörföljek babacuccokert 🤣😂🙈
2020. máj. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Ez az első terhességem, így nem vagyok tapasztalt :D Jó olvasni a tapasztalaitokat. Tulajdonképpen azért is tettem fel a kérdést, mert a főnöknőm szeretné, ha legfőképp kint az ügyfelekkel foglalkoznék a személyes tanácsadáson egészen amíg dolgozni lehet, szóval a 33. hétig. Ha valaki személyes tanácsadára jön hozzánk és ha nem stimmel valami, fel kell vennem az esetét, ki kell kérdeznem az illetőt, stb., úgyhogy ilyenkor az is előfordul, hogy a kliens akár 1 vagy 1,5 órán át keresztül is nálam ül. Szerintetek lehetséges végighúzni ezt az időt mindenféle lepihenés, jajgatás (pl. a hát miatt), mosdóba futkosás nélkül a 33. hétig? Persze, most még oké, csak nem tudom meddig.
2020. máj. 28. 20:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Az elsővel 41 hetesen bútort raktam össze, a kicsikkel meg rohantam a nagyok után. 🤣 Egyikkel sem volt semmilyen nehézségem. 😊
2020. máj. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!