Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes kismama vagyok!...

17 hetes kismama vagyok! Panoráma tesztet csinált e már valaki?

Figyelt kérdés

17 hetes kismama vagyok! Trombózissal 0,4 mg Clexane-t szedek! Volt már két vetélésem! Voltam Panorama tesztet csinálni, de eredmény nem jött le! Az orvos szerint nem tudják a véremből kiszűrni a baba vérét! Más helyen ismét megcsináltam a panoráma pluszt ugyan azzal az eredményel! Járt már valaki így?

Azért nem adnak eredményt mert beteg a babám?



2022. febr. 22. 14:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem adnak eredményt, mert nem volt elég magzati dns a véredben. Ilyenkor ingyen leveszik újra. Volt kombinált teszted?
2022. febr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
17%
Miért nem az orvost kérdezed? Gondolod hazudik? Esetleg nem duplán kéne csinaltatni hanem megkerdezni hogy ilyenkor mi van, mit lehet tenni, nyilván létezik megoldas🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ Ráadásul miért 17 hetesen? Korábban kellett volna.
2022. febr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Gondolom mire 2 eredményt kapott 17 hetes lett.
2022. febr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Az elsőt 12 hetesen csináltam! Azt újra megismételtem 14 hetesen! Egyiknél sem jött le eredmény! 16 hetesen elmentem a panoráma pluszt megcsinálni! Ma hívott a doki hogy nem tudták megcsinálni! Kérdeztem az orvosokat milyen okból de nem tudták ők sem!

Ezért írtam ide hátha van valaki aki már járt így!

2022. febr. 22. 14:58
 5/23 A kérdező kommentje:
A kombinált tesztem jól jött le! 1:10000-hez! Csak az orvosom megrémített mikor mondta hogy ő ilyennel még nem találkozott akinek 2 próba után sem tudják elvégezni a tesztet! És én is keresgéltem a neten de sehol erre választ nem ad!
2022. febr. 22. 15:03
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én prenat csináltattam, de csodálkoznék ha ennyire máshogy működne. Nekem mielőtt levették a mintát beszélgetnem

kellett egy genetikussal, aki elmagyarázta hogy hogyan működik a teszt és tájékoztatott a bizonyos hiba lehetőségekről. Köztük az egyik ez volt, hogy létezik olyan hogy nem tudnak az anyai vérből elég magzati DNS-t izolálni, ezért nem tudják elvégezni a vizsgálatot. Ebben az esetben ingyen megismétlik a vizsgálatot (akár többször is) vagy visszafizetik a pénzt.


Ez egyébként a beleegyező nyilatkozatot is fel van tüntetve, amit aláírtam a vizsgálat előtt.

Ez egy gyakori jelenség például olyan kismamaknál, akiknek magasabb a BMI-je.


Szóval nagyon csodálkoznék, ha téged nem tájékoztattak volna erről a lehetőségről, illetve gondolom te is aláírták egy papírt amin minden fele információ szerepel.

Az orvost se értem.. neki is tudni kellene illetve azt is hogy mi a teendő ilyen esetben.


Egyébként nem azért nem adnak eredményt mert beteg, hanem mert nem tudtak elvégezni a vizsgalatot, tehát nincs eredménye. Úgy emlékszem itthon a NIPT teszteket is a 20. Hétig lehet elvégezni, szóval addig még ismételhető. Ha nincs eredménye akkor mindenképpen kérd vissza a pénzed és kérj tájékoztatást, hogy milyen egyéb vizsgálat lenne javasolt neked.

2022. febr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
6os,ugyanez,prenat csinaltattam en is, előtte elmagyarazta a nő mi is ez pontosan mit néz stb és ezt is, hogy ha nem nyerhető elég magzati dns akkor következő héten újra ismetlik ingyen, sőt mivel én kértem plusz pénzért diGeorge szűrést is, külön elmondta hogy ahhoz minimum 10% dns kinyerese kell, tehát nincs rá garancia hogy ez sikerül és azt nem ismetlik, tehát rajtam múlt kifizetem e pluszban vagy nem.
2022. febr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem azt jelenti, hogy beteg a magzat, hanem azt, hogy nem tudták megcsinálni a vizsgálatot, mert nincs benne elég magzati DNS.

Ennek lehet az oka pl. kövérség, de a Clexane is befolyásolhatja, ezért szokták javasolni, hogy a mintavétel a következő Clexane dózis beadása előtt közvetlenül legyen.

Viszont az is tény, hogy beteg magzatoknál gyakoribb az, hogy nincs elég DNS frakció a mintában.

Ha 3-szor eredménytelen volt, akkor vagy beletörődsz, vagy csináltatsz magzatvíz mintavételt.

2022. febr. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Igen ezeket nekem is alá kellett írni!

De amikor az eredmény le jött a második doki azt mondta hogy az én dns-emmel van baj!

Tudom hogy ez nem azt jelenti, hogy biztosan beteg a baba de nagyon aggódom! Ezt gondolom megértitek!

Am nem tudom miért kérte ezt a tesztet! 25 éves vagyok sem az én sem a párom családjában nincs ilyen féle beteg! És az első két vetélésemet is annak nyilvánította, hogy akkor még nem szedtem a Clexane-t mivel nem tudtam hogy baj van!

Az ultrahangon is mindent rendben látott!

16 hetes 3 napos voltam mikor vizsgált és már 13,39 cm volt a baba és 180 gramm! Azt mondta, hogy ez egy nagyon jó eredmény!

El akart küldeni magzatvízvételre! De az elutasítottam mivel attól nagyon félek! És a háziorvosom is mondta, hogy ő nem javasolja mivel szedem a Clexane-t és még korai lenne 17 hetesen magzatvíz vétel!

2022. febr. 22. 15:34
 10/23 anonim ***** válasza:
69%

És miért akart elküldeni amniora?


Én amúgy azt javaslom, hogy menj el egy genetikushoz a leleteiddel.

Nekem a kombi teszten minden rendben volt, aztán a 18. Héten egy minor jelet láttak, azt mondták, hogy nem igényel teendőt, de ez engem nem nyugtatott meg, úgyhogy elmentem egy genetikushoz, aki jobban kifejtette, hogy miről van szó, felmérte az életkori és egyéb kockázatot stb és egy kicsit elmagyarázta a statisztikákat. Ő végülis megnyugtatott, szóval nekem nagyon megérte.

2022. febr. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!