Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan birkoztatok meg a...

Hogyan birkoztatok meg a csaszaros szules gondolataval?

Figyelt kérdés
Most hetvegen volt egy eleg kemeny szivritmuszavarom, nem ereztem magam rosszul csak ereztem ahogy kiugrik a szivem a helyerol, bementunk a korhazba es ott is tartottak megfigyeles alatt, kaptam ritmusszabalyzot es teljesen jol vagyok megis megtiltotta a szivorvos hogy termeszetes uton szuljek, es ettol teljesen ki vagyok keszulve, lehet hogy igy jobb lesz mindkettonknek, de ugy sem tudom feldolgozni! Segitsetek, koszi!
2008. dec. 16. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én is császáros voltam, nagy magzat miatt (4500 grammal született). Arra kell ilyenkor gondolni, hogy ha természetes úton szülnél, veszélybe kerülhetne a kisbabád és a te egészséged is. Nem szabad megkockáztatni. Túl lehet élni a császáros szülést, ha már túl leszel rajta, meglátod el lehet viselni. Tudom ez most silány vígasz, de tartsd szem előtt, hogy mindkettőtök érdeke a császár!
2008. dec. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Sajnalom, h. igy alakult nalad, de az orvosod csak a te es a baba erdekeben dontott igy, csak ez vigasztaljon! SZerintem te meg talan egy kicsit jobb helyzetben is vagy, hogy legalabb elore tudod mikor es mi fog tortenni, mert sajnos sokaknak nincs meg ez a lehetoseguk, es csak ut kozben derul ki, h. csaszar lesz a vege.Sztem, az meg rosszabb.

Nagyon sok erot kivanok neked, es semmikepp ne erezd magad ettol kevesebbnek, vagy rosszul. Biztosan nagyon banto lehet ez az egesz, de a vegere mikor a kezedben tartod a babat el is fogod felejteni.

(Ugysem az szamit kinek milyen legendas szulesi tortenete van, hanem hogy te is es a baba is egeszseges:)


Remelem kicsit ez vigasztalt, fel a fejjel ..


x

2008. dec. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szülhettem természetes úton,toxaemia miatt,először úgy volt,hogy megpróbáljuk,de a baba nem bírta volna,így császár.

Nézd ezt magadban kell lerendezned,én elfogadtam így volt a helyes,gondolj Te is arra ,ezt a manót még fel kell nevelned.Tudom nem vagyunk egyformák,és mindenki szeretné átérezni a szülés élményét,de ha nem lehet,nem tudsz mit tenni,ne edd magad,az lesz a lényeg,hogy a babád egészséges legyen(és az anyukája is).

Csak ez az ami most erőt tud adni neked.Ugyanúgy beindulhat majd a tejed,sőt,legközelebb ha mégegy babát szeretnétek,és addigra ki leszel kezelve,akár gyszerre beállítva,lehet hogy szülhetsz még,egy császár után simán lehet még természetes úton szülni.

Kívánom neked a legjobbakat,és fel a fejjel,tudod mekkora energiára lesz szükséged a manó mellett,ha megszületik? Nem lesz időd ilyeneken gondolkodni,majd meglátod,kitartás,és könnyű szülést kívánok!

5 hós kislány anyuja

2008. dec. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is ugyanilyen okból szültem császárral. Nekem is ritmuszavarom van, meg a méhem miatt is császár kellett. De nem vészes. Van, aki sokkal jobban elszakad rendes szülés közben és sokkal hosszabb a felépülése. Nekem azt javasolta a dokim, hogy ne hagyjam el magam, mert akkor gyorsabban gyógyul a hegem és igaza lett. Szinte nem is látszik.

Most várom a második babámat, ő is császárral jön majd a világra, de cseppet sem bánom, ha mindketten egészségesek maradunk. :)

Kellemes babavárást, könnyű szülét!!! :)

2008. dec. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is.Azt tartsd szem előtt,hogy mindketten egészségesek maradjatok.Én szültem simán is,igaz,hogy teljesen más fantasztikus élmény,de a császárom után sem sopánkodtam.Örültem,hogy nincs bajunk.Igaz,hogy a szülés élmény kimarad,mert ez műtét,de a lényeg az egészség.Nem tudom te vajúdhatsz-e?Én vajúdtam 17 órát,ezért is kellett vágni,mert rosszul lett a baba.Az sem mindegy neked sem,és a babának sem,mert ha lehet akkor szükség van vajúdásra.

Ha azt sem lehet,akkor bele kell törődni.Hidd el,mindent elfeledtet a gyönyörű egészséges kisbaba.

Sok boldogságot hozzá.

2008. dec. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad hányadik hétben vagy. Nekem a 28. héten merült fel először a gondolata a császárnak. Először én is úgy reagáltam mint Te. Teljesen kétségbe estem és nagyon sokat is sírtam. Aztán rájöttem arra, hogy az a baba mindenképpen ki fog jönni vagy így vagy úgy. Ha továbbra is emésztem magam, avval pedig csak ártok neki.

Azóta megszületet a kisfiam. Császárral. Ő teljesen egészséges és már én is teljesen jól vagyok.

Gondolj arra, hogy már több ezer nő átélte a szülés ezen módját. És inkább műtsenek meg, minthogy a komplikációk miatt legyen egy beteg babád, vagy az egészséges babádnak legyen egy beteg anyukája.

Csak nyugi, mert Ő érzi azt ha feszült vagy, és nehogy ráadásként még koraszülött is legyen a gyerkőc.

Kitartást kívánok.

11 hetes picifiú anyukája

2008. dec. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Most vagyok a 34. hetben, es elegge sokkolt a dolog, nagyon rendesek vagytok hogy igy batoritotok, jol esik :) Hat igy igaz az egesszegunk a legfontosabb, csak nagyon sajnalom hogy nem szulhetek termeszetes modon, ugy erzem lemaradok egy ertekes dologrol, de a fiam karpotolni fog mindenben:)

Nakon koszom a batoritast!!!

2008. dec. 16. 15:25
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én sokat szenvedtem a terhességem alatt.Arra gondoltam akkor,hogy jobb ha megcsászároznak.Azután ahogy haladtam a vége felé mindég inkább természetesen szerettem volna világra hozni a picit.HÁT MIT MONDJAK-NEM SIKERÜLT.A babóka nem helyezkedett be nem jól állt a feje....

Igy császár lett belöle.Egy kicsit bántott a dolog engem is-de mostmár túl léptem rajta.Szóval annak örülök igazán,hogy egészséges a babócám.Annak is,hogy sikerült kihordanom a babót.Hisz manapság már sajnos hány embernek nem sikerül...

Kitartás és minden rendben lesz.JÓ ANYA LESZEL TE MINDENFÉLEKÉPPEN!!!!

2008. dec. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem meg örülj annak, hogy így legalább biztos fel tudod nevelni a gyermekedet!!! Nem ez a legfontosabb!!! És ne siránkozz azon hogy kimaradsz valamiből. Ne haragudj de ezen teljesen ki tudok akadni ha valaki úgy érzi, hogy nem tudja feldolgozni, hogy nem természetesen szül. Nekem az a legfontosabb, hogy a gyerekemnek mi a jó, nem pedig az hogy nekem. ha császárral tudok egészséges gyereket szülni akkor azt elfogadom.
2008. dec. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sürgősségi császárral szültem, mert nem helyezkedett be jól a baba feje és elakadt. Perceken múlt az épsége és talán az élete. Így természetesen altatásban műtöttek. Soha nem merült fel bennem, hogy ettől lemaradtam valamiről, pedig a babát 3 órával a szülés után láttam először. Annak örültem, hogy megúsztuk épségben. Ha a mostani babám nem lesz rendesen befordulva, én fogok a császárhoz ragaszkodni (lehet, hogy az első eset után a doki is).Tényleg fontos, hogy ne hagyd el magad, de semmi hősködés. Sok normál szüléses anyuka jobban le volt rottyanva, mint én. Otthon hosszabb ideig kíméletre és pihenésre lesz szükséged, mint egy hüvelyi szülés után, de aztán nem lesz semmi problémád. Az én hegem is 1 év után csak annyira látszott, mintha a bugyi gumija kicsit megnyomta volna a hasamat. A tejed sem ezen múlik. Én az első alkalmommal 15 gr.-ot szoptattam és utána még 1,5 évig. Szóval, félre a pesszimista gondolatokkal. Örülj tovább a terhességnek és a jövendő babusnak.
2008. dec. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!