Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Friss anyukák, akinek féléven...

Friss anyukák, akinek féléven belül megfogant a második baba, hogyan oldottátok meg? Miként birkóztatok meg a feladattal?

Figyelt kérdés
Például, hogy oldottátok meg egy fél-egy éves, 8-12 kg-os gyerkőc cipelését, emelgetését pocakosan? Érzelmileg, fizikailag nem kimerítő esetleg kockázatos a magzatra? És ha valakinek ráadásul nagyon kevés segítsége van, vagy nincs is...? "Etikus" ilyen helyzetben, megszakítani a terhességet....?
2009. okt. 19. 08:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem egyszerű,de ha kell megoldható.Másfél éves gyereket már nem kell feltétlenül cipelgetni.Nagyanyáinknak csak 3 vagy 5 hónap szülési szabadságuk volt,És nekik már vissza kellett menni dolgozni.A fizikai munkát végzők szinte a terhesség végéig jóval nagyobb súlyt is cipelgettek,és sem nekik,sem a babának nem éett semmi baja,csak nagyon ritka esetben.Természetesen,ez nem ideális dolog,de azt neked kell eldöntened,hogy erre vállalkozol-e?Azt,hogy megtartsd-e a babát, apároddal közösen kell eldöntenetek,megbeszélve azt is,hogy ő miben tud segíteni.Egyedül ez nem megy.
2009. okt. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megoldható a dolog. Mi tudatosan vállaltunk két gyermeket pici korkülönbséggel. 15 hónapos lesz az idősebbik babám, amikor megszületik a pici. Én alig vártam, hogy visszatérjen szülés utána ciklusom, ami elég hamar megtörtént, vártunk 2-3 hónapot, hgoy megnézzük, hogy rendszeres-e, dokinál is voltam és azt mondta, hogy jöhet a 2. baba.

Én semmilyen hátrányát nem érzem eddig, most vagyok a 23. hétben. Segítségem nem igazán van, mi külföldön élünk, a nagyszülők Magyarországon, a férjemnek másfél munkája van. Szerintem nem vagyok jobban kimerülve, mint amikor nem-terhesen babáztam, érzelmileg minden remek, nagyon kiegyensúlyozott, boldog babavárásom van, nagyon fitt kismami vagyok még, pörgök, forgok, minden értékem, vérképem tökéletes, a pocakbabával is minden rendben van. A nagyobbik babám tíz és fél hónapos, emelgetni egyértelműen kell, őt még muszáj. A méhszájam teljesen zárt, nem fáj sem a derekam, sem semmim, viszem, hozom őt, játszom vele, babakocsit cipelek az elsőről le-fel, majd külön a gyermeket. Sokkal jobban bírom magam, mint amikor a nagyobbik babámat vártam, jobban élvezem a terhességet is.

Jah, és hozzáteszem, hogy nem pici a nagyobbik babám, a kora ellenére már 12 kg-os, 84 cm, szóval van rajta mit cipelni. Az orvos nekem azt mondta, hogy szerinte ebből nem lesz semmilyen problémám, mert eleve tökéletes fizikai állapotban, jó kondícióval kezdtem a terhességet, másrészt eleve rá van állva a szervezetem, hogy emelgetem a fiamat, tehát ez nem olyan, mintha a terhesség közepén kezdenék egyik napról a másikra súlyzózni, hanem eleve így szoktam meg.

A terhességmegszakításról én nem nyilatkozom, mint írtam nálunk a 2. is tervezett baba, tehát nálunk ez a téma szóba sem került, bele sem tudok gondolni. Vagyis bele tudok, de én személy szerint nem tudnék elvetetni úgy egy babát, hogy már van egy pici babám és látom, hogy ő milyen tündéri teremtés. Tehát úgy még egy példa is lenne folyamatosan a szemem előtt, hogy milyen kincstől akarok éppen megszabadulni. Én addig sem tudtam volna babát elvetetni, amíg nem volt gyermekem, de amióta anya vagyok még annyira sem menne.

2009. okt. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm gyerekei között 11 hónap van,eleinte kicsit nehéz volt azt mondja amíg kialakította a rendszerüket,hogy mit hogyan,mikor,mert neki sem volt segítsége de azt mondja ha most elölről kezdené is így szeretné annyira össze vannak szokva a gyerekek mintha ikrek lennének.Szerintem ne gondolkozz abortuszon,mert később megbánnád én nem tenném de te tudod.
2009. okt. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor lettem terhes, mikor a lányom 5 hónapos volt. Most 9,5 hónapos, tehát emelgetni kell. Nekem semmi bajom vele. Igaz, nem bírom sokáig cipelni, így általában leülök, és úgy veszem az ölembe a lányom. Ami új szokás, hogy leülök hozzá a földre, ő velem szemben és úgy játszunk. Ezt mindketten nagyon élvezzük. Ha elmegyünk valahova, akkor a babát berakom a járókába, míg én kiviszem a babakocsit az udvarra, majd visszamegyek a babáért, mert 5 lépcsőt kell cipelni, ez már a baba és a kocsija egyben nem megy. Ha nagyon fáradt vagyok, akkor igyekszem akkor aludni, mikor alszik a lányom is. Én nem hiszem, hogy kimerítő lenne a pocaklakónak. Szoktunk együtt beszéélni hozzá, és természetesen a pocaklakó is hallgathatja a meséket, amiket a lányomnak mondok. Én naponta többször is mesélek a lányomnak a kistesójáról, és együtt várjuk őt.

Az abortuszt én nem ajánlom. Nekem volt egy elhalt magzatom akinek a maradványait ki kellett szedni belőlem. Engem nagyon megviselt érzelmileg, pedig már nem élt a picim. Szerintem megbánod, ha elveteted a második babát. Valószínüleg azért fogant meg, mert szeretné boldoggá tenni a szüleit és könyebbé tenni a saját életét, hogy van egy vele közel egykorú tesója.

2009. okt. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

NEm kell emelgetni, hanem le kell ülni és az öledbe venni. Nekem sincs segítségem, 3 db 4 év alatti gyereket nevelek, örömmel, egyáltalán nem kimerítő.

Terhességmegszakítás ezért??? Ugye viccelsz??? Még a gondolat is nevetséges, remélem.

2009. okt. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Természetesen csak érdeklődöm! Ami az emelgetést illeti, jó jó hogy leülsz, de a kiságyból csak ki kell venni, csak el kell menni vele egyik pontról a másikba. Mondjuk emeletet hogy mászol? Mert én pl. a 3-kon lakom.... és az 5 hónapos baba nem jön fel magától....

Amúgy meg elismerésem, hogy 3 gyermeket nevelsz. :) A mai világban ritka, sok sikert a továbbiakban is! :)

2009. okt. 24. 14:26
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 11 hó van a két baba között, a nagyobbik 15 hós most, a kisebbik 4 hónapos.Végén már nem volt könnyű emelgetni a nagyfiamat,de az ember megoldja,majd rájössz h neked h a legkényelmesebb.A szervezeted hozzá lesz szokva. Mi a 4.emeleten lakunk,nem mondom h sokszor nem álltam a lépcsőforduloba,mert keményedett a hasam,és uy éreztem nem birom tovább,de valahogy mégis ment. Nekünk is elöször eszünkbe jutott,h ne legyen a kicsi,de a lelkiismeretem nem birta.és szeretünk volna kistesót,csak kicsit később. De a gyermek ajándék,és tedd össze a két kezed,h neked ilyen hamar sikerült,hidd el sokan irigyyelnek. a beszólásokat amit kapni fogsz,azzal meg ne törödj,én is elengedtem a fülem mellett. Mikor megszületett a kislányom,az első két hétben volt segitségem,de hamar összeszoktak a kicsik,és állitom sokkal könnyebb,mint előtte. Nagyon jól el vannak együtt. A kicsi ül a kispihenőszékében és nézi mit csinál a tesó,és a saját babanyelvükön beszélgetnek,ami nagyon édes. A szülés is jóval könnyebb, a fiam 12 óra alatt lett meg, a lányom az első fájástól számítva 2 óra alatt ki is bújt!A tesó már megcsináta a helyett neki, a vérképem is végig tökéletes volt. Szedjél vitamint,és minden oké lesz! nem állítom h könnyű menet a terhesség igy,de megérte!!!
2009. okt. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igaz nekünk 9 hónapos volt a kisfiúnk amikor megfogant a tesó,de azért leírom a tapasztalataimat.15 hónpos volt mire elindult a drága,úgyhogy 25 hetes koromig reggeltől estig sétáltunk kézenfogva.Emiatt el is költöztünk egy kertes házba,mert a 3-dikra kellett nekem is felcipelni addig,aztán amikor elindult sokkal könyebb lett egy bizonyos ideig,amikor elkezdett nőni rohamosan a pocakom és nem tudtam nagyon emelgetni,na az nehéz volt Neki is,meg nekem is.Emiatt most hogy megszültem hihetetlen anyás lett.Őt 36 hétre szültem,és tartottam tőle hogy az emelgetéstől hamarabb jön a tesó is,de mindennek ellenére 3 nappal a kiírt előtt szültem,és annak köszönhetően hogy a nagy nem hagyott nagyon sokat pihenni(szerintem)iszonyú gyorsan,és könnyen lett meg a tesó.Most 10 napos,tehát olyan sokat még nem tapasztaltam 2 gyerekes anyukaként,de a kicsi sem hagy nagyon gyakorolni,ugyanis eszik alszik.Nem sír szinte csak ha éhes,és a tesó is nagyon jól fogadta.Úgyhogy ha a véleményemre vagy kíváncsi én csak azt tudom mondani vállald bátran,mert a másodikhoz tapasztaltabban és nyugodtabban fogsz hozzá állni,és ezálltal minden könyebb lesz.Jó egészséget nektek.
2009. okt. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mi sajnso nem tehetjük meg, hogy elköltözzünk kertes házba, így marad a mindennapos cipekedés a 3. emeletre. 4 hós a babám és 8,5 kg! Ez jóval több mint amivel állapotosan megtudnék birkózni. :( csupán ezért félek. Amúgy korábbiakhoz, alapból határozottan elutasítom az abortuszt, pláne kényelmi okokból. De mondjuk két pici gyerekkel sok más szempontból sem könnyű.
2009. okt. 25. 16:47
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia! A kisfiam 11 hónapos volt, mikor terhes lettem a 2. babánkkal (Ő ma 3 hetes). Szóval Én úgy hordtam végig a terhességemet, hogy 12-13 kg-os gyerkőcöt cipeltem. Mert oké, hogy 13 hónaposan már ment, de a kiságyból ki-be tenni, pelenkázóra, etetőszékbe felrakni, stb ugyanúgy kellett. A 2. emeleten lakunk, szóval lépcsőzni is kellett. Az utolsó hónap kicsit nehezebb volt, mert már Én magam is nehezebben mozogtam, de vannak taktikák amikkel meg lehet oldani. Pl. amikor a kisfiam ebéd után aludt, addig Én is lepihentem. Meg kell tanulni emelni, azaz nem derékból, erőből emelgetni. HIdd el, nem ördöngősség. Én mindent megcsináltam a 2. terhesség alatt is a "nagytesó" mellett, 37. hetesen még ablakot mostam.

És szerencsére makk egészségesen született meg a 2. kisfiúnk is.

20 hónapos és 3 hetes babák anyukája

2009. okt. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!