Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Harmadik trimeszterben járó...

Harmadik trimeszterben járó kismamik! Hogy vagytok? Felfogtátok már hogy nemsokára a kezetekben tartjátok a kisbabátokat? Szülés gondolatával hogy álltok?

Figyelt kérdés

Mi most kezdjük a 32. hetet. Nálunk jelenleg gyorsan pereg az idő. Napok óta tervezem hogy összeteszem a korházi cuccukat, de egyszerűen nem jut rá időm.

A meleget egy kicsit nehezen viseljük, sajnos nem alszunk valami jól.

Néha már alig várom hogy szülni menjek, aztán meg teljesen beparázok rajta. Nagyon vegyesek az érzelmeim. Félek is de, ahányszor meglátok egy egy babakocsis mamit tologatni, mindíg arra gondolok hogy neki is sikerült. Kicsit félek a fájdalomtól, de nem is igazán a fájásoktól. Hanem attól amik szülés után lehetnek (pl. gátseb). Elég nyűgös tudok lenni ha "odalenn" fáj valami. Régen mikor felfáztam és azzal küszködtem eléggé sárkány lett belőlem. =)

Amúgy néha olyan furcsa elképzelni,hogy lesz egy kisbabám. Nagyon kíváncsi vagyok már a kis pofikájára. Igaz voltunk 4d-n, de azért még így is nehéz elképzelni a kislányunkat. Végülis már nincs sok hátra és köztünk lesz...

Mindenkinek kitartás! Egészséges babákat és könnyű szülést kívánok!


2009. aug. 3. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! :) 31 hetes vagyok. Mintha én írtam volna!! Ugyan ilyen vegyes érzelmek vannak bennem. Még hihetetlen hogy pár hét és már hárman leszünk! De nagyon várjuk, kíváncsiak vagyunk milyen lesz a kislányunk, az arca, lesz-e haja...stb :) Mi is voltunk 4D-n ott nagyon tündéri volt, bár épp durcázott :D

A szülésen is egyre többet izgulok, félek is, és eldöntöttem hogy ha lesz rá lehetőségem, fogok kérni érzéstelenítést (edá-t). Ha lehet fájdalommentesen is szülni akkor miért ne? Bár remélem addig megfordul, mert még faros a Drága.

Hol fogsz szülni?

Szinte már mindent megvettünk, még 1-2 hosszúujjú rugi kell 56-osból, mert 62 már van. Meg nekem szoptatós melltartó, hálóing és még ami a kórházba kell. Azokat még meg kell venni, nameg sterilizálót is.

Nagyon rohan az idő, legalábbis úgy érzem én is! És néha belegondolok hogy elvileg már 5-6 hét múlva megszülethet (36-37.hét) bár jó lenne ha bent lenne 38-39. hétig!

A meleget nagyon nehezen bírom, még nem terhesen is utálom ezt az időt és minden nyár szenvedés, de már augusztus van!! :)

Nektek is kitartást és könnyű szülést kívánok! :)

2009. aug. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Én 36 hetes vagyok, és már nagyon várom a szülést.Egyrészt azért mert már nagyon szeretném átélni(sajnos volt már egy majdnem félidős szülésem, és ott ugye a fájdalom után csak fájdalom következett hogy elvesztettem a babát),és szeretném már magamhoz ölelni!!Másrészt kicsit már nyügi vagyok a melegtől, meg türelmetlen is.

Nekem is fura hogy nemsoká itt lesz velem a babám, biztos lesznek nehézségek is bőven az elején.De hát majg csak belejövünk.

Neked is könnyű szülést, szép babát, jó egészsséget.

2009. aug. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Amikor 32 hetes voltam én is ugyanezeket éreztem,hogy néha már szültem volna utána beparáztam stb... Most 36 hetes vagyok és már én is szinte türelmetlen. Nyűglödöm már sokat,nem tudok aludni amire még rátesz a meleg is. Mostmár nagyon szeretném lassan a kezemben tartani:-) De már nem sok van:-) További szép heteket és könnyű szülést kivánok mindenkinek!
2009. aug. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nálunk is megvan már szinte minden. Csak egy két apróság hiányzik. De azért még van időnk beszerezni. =) Én Dunaújvárosban fogok szűlni. És ti?

Érzéstelenítést nem szeretnék kérni, de lehet hogy szülőágyon majd meggondolom magam. =) Sok ismerősöm kérte, és majdnem mindnek fáj azóta a háta. Sőt, még olyat is hallottam hogy utána évekig tartó migrénje maradt. Na meg nálunk az a bevett szokás hogy utána hosszú órákon át mozdulatlanul kell feküdni. És én ezt tuti nem bírnám, meg azt sem hogy addíg ne lássam a babám. Szóval majd megpróbálok erre koncentrálni.

2009. aug. 3. 11:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én is a 32. hétben vagyok, és irigykedve olvasom, hogy már a kórházi csomagot kezditek pakolászni, mi meg még a babakocsin kívül semmit sem vettünk:) Még ki kell festenünk néhány helyiséget a lakásban is, de szerencsére jól viselem a terhességet a kezdetek óta, így van energiám pakolni és takarítani. Néha estére bedagad a bokám, van, hogy nap közben is, de ilyenkor kicsit felpolcolom és mehet tovább a meló:) Az alvással hadilábon állok én is, van, hogy a meleg miatt, van, hogy a pindur miatt nem tudok aludni. De legalább megedződünk:) Lassan nekilátunk a vásárlásnak, de előbb a lakást akarjuk letudni, mert lehet, hogy pár hét múlva nem leszek ilyen aktív. Hétvégeken beiktatunk barátokkal egy kis Balcsit, azt is nagyon élvezem. De a gondolat, hogy nemsoká babám lesz, néha "megrémít". Nem is (annyira) a szülés, inkább az, hogy jól fogom-e csinálni a dolgokat. Nem volt még ilyen pici baba a kezemben, azt sem tudom, hogy kell pelenkázni, fürdetni, teljesen tapasztalatlan vagyok. Úgyhogy én ezen a részén parázok nagyon. De majd megoldjuk valahogy, másnak is sikerült. Segítségem nem lesz a férjemen kívül, bár a nagyszülők jelentkeztek, de inkább szép finoman "leráztam" őket, végül is mi egy új család leszünk, nekünk kell megoldani a problémákat! De már nagyon várjuk a kicsi lányunk érkezését, nekünk a 4D-s uh nem sikerült, így még nem is láttuk a kis drága buksiját. Részemről így telik az utolsó időszak. Mindenkinek könnyű szülést kívánok!!!
2009. aug. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én 31+3 hetes vagyok, de egyre nehezebben viselem. Nem azért, mert bármi bajom lenne, egyszerűen csak úgy belassultak az utóbbi hetek és már annyira szeretném látni a kislányomat...

Mi sem vettünk meg még túl sok mindent a babának, mert elvileg költözünk még addig és nem akartam ebbe a lakásba vásárolni, ha egyszer úgyis át kell pakolni az újba. Még csak ruhácskái vannak, de az elég sok, mert nem bírom féken tartani magam, valamit mindig kell vennem, ha bababoltban járok nézelődni. Félek picit, hogy kifutok az időből és még ide születik meg a Manó, pláne ha hamarabb jön kicsivel, de bízom benne, hogy rendben lesz minden. Én a Szent Imrében fogok szülni, már voltunk szülőszoba látogatáson is, hát ott picit beparáztam. Első baby lesz, így gőzöm sincs mire számítsak. Mi sem kérünk segítséget a szülőktől, igaz, ők vidéken laknak, de szerintem ezt az új családnak kell megoldania. Aztán lehet, hogy a hazamenetel után 2 órával indulnak a segélykérő telefonok. :)

Összességében én már nagyon várom...

Boldog és könnyű hátralévő pár hetet kívánok mindenkinek és könnyű, problémamentes szülést!

2009. aug. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ma gondolkoztam el én is ilyesmikrol.én a 36. hetet kezdtem ma.Múlt héten fejeztem be a munkát,csak 1 hete vagyok otthon.Ma kezdtem a nagytakarítást,minden napra 1 helyiség van betervezve,majd jovohéten kezdem a babholmikat kimosni.Az ,hogy a szulést várom -e?Ugyvagyok vele,hogy jol érzem magam így is,és jobban parázok attol,hogy mi lesz ha már meglesz a kicsi.Pedig nekem ez a 2. terhességem,van már egy nagy fiam,de én nagyon féllek attol,hogy visza kell ahhoz szoknom,hogy kisbaba van a házban.Ja és féllek az állando aggodástol is,hogy minden rendben legyen a kicsinnyel,na meg a megduplázodo felelosség.Mikor az elsovel voltam terhes én is vártam hogy legyek túl a szulésen,tudjam a karomba venni megy ilyesmik,de a szulés után jottem rá,hogy mennyi aggodással is jár ,ha szulové válunk.Foleg én olyan tipus vagyok,hogy mindjárt megijedtem,csak ha egy kicsit jobban teli volt az orra,vagy tobbet sírt ,mint álltalában,mindjárt a legrosszabbra gondoltam és sírtam vele egyutt.Meg addig míg nem volt nekem gyerekem,csak azt láttam,milyen jo ennek meg annak kint sétál a babkocsival,de már most tudom nm errol szol egy gyerek vállalása.Most úgy gondolom a terhesség és a szulés csak kezdet egy no életében egy új korszaknak.De valoszínu nem mindenki ilyen parázos,mint én vagyok .
2009. aug. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi a 33. hetet "tapossuk". Ma voltunk ultrahangon, szerencsére most fejvégű fekvésben volt a kisfiúnk (eddig mindig medencevégű volt), de tegnap este még keresztben feküdt, úgyhogy még százszor meg fog fordulni szerintem. Nagyon hiperaktív a kis drága. Mi is szinte már mindent megvettünk, bár még nem volt időm rendbe pakolni a holmikat, mert jelenleg a párom szüleinél lakunk. Jövőhéten megyünk festeni a mi házunkat és jövőhét vasárnap költözünk. Utána nekifogok kimosni, kivasalni mindent. Már csak 1-2 apróság hiányzik, mint pl. orrszívó, körömvágó, fürdőlepedő... Szóval már tényleg csak az apróságok, amik akkor is ráérnek, ha megszületik és apuka meg tudja venni. Ma a szonográfus nő azt mondta, hogy szerinte nem fogjuk kihúzni szeptember végéig. Hát majd meglátjuk, hogy a kis albérlőnk mennyire kíváncsi már ránk, mert mi rá nagyon.

A meleget még aránylag jól bírjuk, bár a nagyon nagy melegben szívem szerint ki sem mozdulnék, de általában mindig akkor kell menni vagy a védőnőhöz, vagy valamilyen vizsgálatra.

Az vígasztal, hogy tényleg már nem sok van hátra!

Mindenkinek boldog babavárást!

2009. aug. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!