Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18. heti genetikai ultrahangot...

18. heti genetikai ultrahangot magán orvosi rendelőbe is elvégzik vagy csak a kórházban?

Figyelt kérdés
A magánorvoshoz elég menni, mintha sima uhra mennék?

2022. márc. 1. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

A genetikai ultrahangokat általában szofisztikáltabb gépekkel csinálják, nem azzal az egyszerű UH-géppel, ami a legtöbb magánorvosnál elérhető.

Ennek ellenére vannak magánintézmények, ahol csinálnak genetikai ultrahangot (Czeizel, Rózsakert medical, Róbert KH, stb), de itt is előre kell szólni, nem csak sima UH-jellegű vizsgálat (pl én a Róbert kórházba jártam a terhesgondozásra, másik orvos is csinálta a genetikai UH-kat, nem ugyanaz, akihez amúgy a terhesgondozás szerint jártam).

2022. márc. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

A genetikai uh elvégzéséhez speciális ultrahang licence kell. Akihez én jártam gondozásra, neki nem volt ilyen, így ezeket a vizsgalatokat más csinálta meg.

Ezek az intézetek, vagy magánorvosok általában külön árral is hirdetik ezeket.

Én pl Egerben voltam (itt lakunk), magzatom.hu, ebben a diagnosztikai központban. Itt van olyan orvos, akinek ehhez van képesítése.

Érdemes a lakóhelyeden tàjékozódni.

Ha Budapest, akkor előttem írtak jó helyeket.

Második gyereket a Maternityn szültem, vele ott csináltam ezeket. Ha nem is szülsz ott, akkor is mehetsz genetikaira oda.

2022. márc. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

De most olvasom figyelmesen, hogy a 18.hetit kérdezed.

Ezek szerint a 12.heti megvolt.

Aki azt megcsinálta, ugyanaz elvégzi a 18.hetit is.

2022. márc. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A 12. Hetit kórházban csinaltattam, nem orvos hanem ultrahangos nő csinálta és kB. 5 perc alatt lezavarja az egészet. Ezért gondoltam inkább orvossal csinaltatni hátha jobban megnézik, de ezek szerint orvosa és rendeloje válogatja, hogy ki csinálhat ilyet és ki nem.
2022. márc. 1. 19:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy szonográfus csinálta, azok közul is csak az végezheti, akinek spec képesítése van.

Magánban persze h alaposabbak.

Én a második nagy uh-t kórházban csináltam, 5 perc, minden oké.

Valami női megérzés miatt elmentem egy jobb rendelőbe, ahol 20-25 perc volt, és jött a hidegzuhany: súlyos vesemedence tágulat mindkét oldalon.

Megszületett a gyerek, 5 naposan már a nephrológián ültünk vele, sok vizsgálat, rengeteg uh, izotopos, stb, 10 hetesen nagyműtét. Már rendben van, de az a vicc benne, hogy semmilyen tünetet nem okozott a babának ez a probléma (súlyos szűkület volt az ureteren, egyik oldal spontán javult, a másik viszont rohamosan romlott). Ha nem veszik eszre, később, amikor már a gyerek is rosszul lett volna, lehet, hogy a vese megtartásáért kellett volna küzdeni.


Lehet, hogy a 32.hetin már az állami kórházban is látták volna, de nem kockáztattam akkor sem.

2022. márc. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez borzasztó, egyáltalán nem foglalkoznak velünk állami intézményekbe. Kénytelen vagy fizetni, az a baj nem mindenkit tud, és ilyen mogorva kórházi dolgozókra van ítélve. Még kérdést sem merek feltenni államiba, mert úgy elkuldenek, hogy a lábam se éri a földet. Nagyon szemetek.
2022. márc. 3. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!