Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nálatok hogy működik ez az...

Agleh kérdése:

Nálatok hogy működik ez az első orvosi vizsgálat (a hány hetesen mentek először dokihoz kérdésre gondolok)? Olyan mintha mindenkit már első alkalommal ultrahangon is megnéznének?! Magándokihoz jártok?

Figyelt kérdés

Nálunk az sztk-ban 7-8 hetesen vizsgál meg a doki, majd ad időpontot uh-ra (mivel a rendelőben nincs és nem is mindenki ért hozzá). Így még jó 1 vagy 2 hetet kell várni az uh-ra.

Ha magándokihoz mennék kb hasonló a helyzet, kevésnek van a rendelőjében uh.



2015. aug. 25. 19:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sztkba akkor mentem, mikor gondoltam egyet és bementem. (ez pontosan 6 hét 4 naposan sikerült) 1 hétre rá kaptam időpontot UH-ra.
2015. aug. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
7 hetesen voltam először. Magán orvosom van. Hüvelyi ultrahang volt..
2015. aug. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hat hetesen mentem először kb. Ilyenkor még nem feltétlen kell UH-zni a várandóst, elég a 12. héten, nőgyógyász tapintásos vizsgálattal bizonyítja a várandósság tényét. Utána védőnő gondozásba vesz. Első UH előtt háziorvos vagy SZTK-ban végzett vizeletvizsgálat szintén igazolhatja a várandósságot, mert megnő a HCG szint a vizeletben.


Nem jártam magánorvoshoz, végig SZTK-s vizsgált, UH-kra a helyi kórházba mentem.

2015. aug. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi!Csak picit félek, hogy kicsúszok az időből, Pécsett élek és nem olyan egyszerű a klinikán időpontot kapni (sok a páciens-nagy a vonzáskörzet.Ha jól tudom nálunk most az új rendszerben az első 12. heti uh-t az sztk-ban csinálják. Viszont nekem nagy valószínűséggel a klinikára kell majd felmennem mert 4 évvel ezelőtt a 12 heti uh után genetikára is át kellett mennem (akkor voltam 35 éves), egy napra kellett időpontot kérnem. Nyilván most 4 évvel később is kell a genetikai vizsgálat.Én 7hét+5 naposan megyek nődokihoz aztán majd uh.
2015. aug. 25. 19:43
 5/16 anonim ***** válasza:
Nálunk van az SZTK-ban ultrahang, az első vizsgálaton meg is nézték vele, mikor a terhességet állapították meg.
2015. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Elsőnél manuàlis vizsgàlat utàn elküldtek gyorsan UH-ra is, gondolom hogy igazoljuk a terhességet. Ez sztk. volt akkor.


Màsodiknàl magànorvosom 5-6 hetesen vizsgàlt, UH-val is, profi gép van a rendelőjében, mindig kapok képet is, havonta megyek, a vége felé 3 hetente.

2015. aug. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az UH szerintem azért nem àrt az elején, hogy làssàk, van-e szìvhang, élő-e a terhesseg. Ha nem, nem is kell a kiskönyv...
2015. aug. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Függ a terhességi kortól mert ha valaki 5 hetesen megy, akkor 2 hétre rá fog az orvos időpontot kérni UH-ra. De ha 7 hetesen van a manuális vizsgálat, akkor csak napok kérdése. Legalábbis nálunk így van.
2015. aug. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az én (magán) dokimnál van hüvelyi és hasi Uh is ( nem is gondoltam, hogy van olyan magánrendelő, ahol nincs. Mi a fenét tud csinálni Uh nélkül??).

Ha csak sima rutinvizsgálatra megyek akkoris megnéz hüvelyi Uh-val, ugyanez akkoris ha terhesség miatt megyek.

2015. aug. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én eddig mindig sztkban voltam terhességmegállapìtàson és mindhàrom helyen,vidéken és pesten is volt uh a rendelőben,sőt képet is kaptam mindig.
2015. aug. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!