Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt akinél a 2. trimeszterben...

Volt akinél a 2. trimeszterben akadtak gyomorproblémák? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem tudom, hogy egyáltalán kapcsolatban van e az egész a terhességgel, ezért kérdezem.


Eddig jól megvoltam, főleg a 13. héttől megszűnt a hányingerem, ami sokszor egész napos volt. Most vagyok 21 hetes, 20 hetesen, mivel jól voltam teljesen, úgy döntöttünk, hogy elmegyünk pihizni egy hétre, a sógornőm a Kanári-szigetek él, így őt látogattuk meg. Az első napon elmentünk hajókázni. Hát azt hittem ott pusztulok meg a hajón. Kétszer kidobtam a taccsot, elsőre sírtam is, olyan rosszul voltam, számoltam a perceket, mire hála az égnek visszaértünk a szárazföldre. A hajó hullámzása miatt volt, úgyhogy azt mondtam mint kiderült, tengeri beteg vagyok. Előtte voltam már többször hajón, sosem volt gond, igaz, hogy azok nagyobbak voltak. Másnap elmentünk kirándulni, 2 óra oda, 2 óra vissza volt az út. Az autóban ugyancsak nem voltam jól, ami kb. 20-30 perc után jött elő. Hányingerem volt, kellemetlenül éreztem magam, egyszer a melegség, máskor a hidegrázás jött rám. Nem hánytam, de nem sok kellett hozzá. A sógornőm elég keményen vezet, az út pedig rengeteg mély kanyarból áll, szerintem felrázott. Mondanom sem kell, hogy utána én azt mondtam nekik, hogy itt nekem vége a nagy utazásoknak, semmi értelme az egésznek, csak egy túlélő show az egész. Még lett volna program, amit a sógornőm tervezett be, mondtam is, hogy nyugodtan mehetnek, nem kell, hogy összekötve legyünk nonstop, élvezzék. Nélkülem nem akartak, én miattam nem ment senki. Nem volt gond, de kellemetlenül éreztem magam emiatt. Persze maradt a strand, helyi látványosságok. Kissé koloncnak éreztem magam, eddig se tengeri beteg, sem utazó beteg nem voltam, sok helyen megfordultunk már a férjemmel, több órás utazások is, dög meleg stb. A hányás óta a gyomrom is fura. Bugyborékol. Néha mintha égne is kicsit. Egyszerre érzek két dolgot: hogy megterhelt valami és hogy ég a gyomrom (mint mikor éhes az ember). + mintha fel lennék puffadva is... Persze megterhelőbb ételeket is fogyasztottunk, mint általában, hiszen vakáció volt, talán az utolsó a baba előtt.


Szerintetek a terhesség miatt volt, vagy egyszerűen így jártam, taccsra vágott a dolog függetlenül a terhességtől?


Mostmár itthon vagyunk, úgyhogy visszaállt a régi rend (étkezés is), de még most is fura a hasam.


Terhesség miatt lenne, volt az egész? Bárkinek tapasztalata ebben? Köszönöm szépen előre is a válaszokat.


2022. márc. 2. 23:13
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
Nekem folyamatos hasmenésem volt kb. 3 hétig. 17 hetes vagyok.
2022. márc. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tengeri beteg vagy, vagy a terhesség hozza ki. Pihenni kell, meg vinni kell olyan rágcsálni valót, vagy italt ami jó a gyomorproblémáidra.
2022. márc. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem ezt egy sima buszozás is előhozta.

Úgy, hogy a terhesség előtt minden nap busszal mentem dolgozni.

Annyira, hogy nem is tudtam munkába járni emiatt, mert volt, hogy útközben le kellett szállnom, és ott, a megállóban hánytam.

Villamos szintén.

A harmadik trimeszterben múlt el.

2022. márc. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!