Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ennyire nagy esély...

Tényleg ennyire nagy esély van beteg gyerekre? Miért idegesít mamám MINDEN beszélgetés alatt azzal hogy állandóan azt mondja " csak egészséges legyen" csak ne legyen semmi baja" csak nehogy beteg legyen a kisbaba"?

Figyelt kérdés
Lehet csak engem zavar még az ilyen gondolat is, de mindent megteszek hogy egészséges legyen kivizsgálásokon is voltam a legdrágább vér vizsgálatokon is (külföld) 1% esély amit mondanak bármilyen betegségre mert a vizsgálatok mind jók lettek de azért még marad az az 1% esély mindenkinél. Az ultrahangon is láttuk hogy mindene megvan
2022. márc. 3. 15:40
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ez ilyen régi "bevett" mondat, en mindenkitől megkaptam.

Nincs jelentősége szerintem

2022. márc. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindent nem tudnak szűrni elő embernél sem, nemhogy magzati korban... :) Nyilván tudja/sejti mivel járhat egy beteg gyerkőc, ha más nem, ezt hallja a csapból is folyni, így nyilván aggódik.

De alapvetően nem gondolom, hogy rosszat akarna ő, egyszerűen csak ő ezen rágódik és átragasztja másokra is.

Te legyél biztos magadban és bízz magatokban, illetve a legjobbakban. Esetleg kérd meg a mamát, hogy ne mondjon ilyeneket, mert már ijesztő neked. :)

2022. márc. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem mutat ki mindent a vizsgálat és igen lehet beteg. De a mamád nem azt mondja, hogy beteg lesz, hanem azt, hogy "csak legyen egészséges". Szólás, mindenki mondja, nem kell negatívan értelmezni.
2022. márc. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mindenki ezt mondja, nem csak nagyszülők. Nem azért mert olyan nagy esély van rá, hanem azért mert végső soron ez a legfontosabb, nem?

Persze, hogy mindent megteszel azért, hogy egészséges legyen, de ez a legtöbbször nem a szülőn múlik. Nagyon sokszor csak születés után derül ki jóval, hogy bár fizikailag egészséges a gyerek, de valami mégis van. Kívánom, hogy nálatok ne történjen ilyen!

2022. márc. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy mondás, nem kell megijedni tőle.
2022. márc. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

A mamád nem állítja, hogy nagy esélye lenne a beteg gyereknek.


Inkább te parázol, hogy száz vizsgálat után is azon az 1%-on lovagolsz.

2022. márc. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert mama 😊


És ez a legfontosabb neki is. Nem bosszantani akar, ne is vedd magadra.


Az én mamám olyanokkal jön, h biztosan fiút várok?? mert nagyon kislányos a hasam... Vagy h mekkora óriás baba lesz mert nagy a hasam... Ég-e gyomrom, mert akkor tuti hajas baba lesz...

2022. márc. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fordítva van, mert én vagyok terhes és én mondom ezt a családban szinte mindenkinek és már megőrülnek tőlem.😂😂😂
2022. márc. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Timoja válasza:
100%
Az én anyukám azzal idegesített/idegesít, hogy addig ne vegyek semmi babacuccot, amíg a terhességem be nem tölti a 7. (!) hónapot. Nagyon rosszul esett, mert én az elejétöl úgy vettem, hogy ez a gyermek jönni akar és jönni fog. Amúgy meg 7. hónapos terhesen már nem sok kedvem lenne pakolni, az Ikea-t járni vagy ruhásszekrényt összeszerelni :) ne törödj velük, bár nehéz, tudom, de a lényegen nem változtat, hogy ki mit mond O:)
2022. márc. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szülés közben is történhet bármi, sőt a terhesség alatt is..

Semmilyen vizsgálat nem garancia arra, h nem lesz semmi baj. Míg kint nincs, semmi nem biztos. De ez egyáltalán nem riogatàs. Ezt szokták mondani és kész szerintem nincs ebben semmi rossz. Rosszabb lenne, ha úgy modanàk, hogy jaj csak ne legyen beteg.

2022. márc. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!