Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj, ha 18 hetes terhesen még...

Baj, ha 18 hetes terhesen még mindig főként háton tudok/kényelmes feküdni/aludni?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy nem szabad, mert elnyomhatja az eret a méhem a súlya miatt, ezért zsibbadhat a láb. De egyáltalán nem kényelmes oldalt feküdni, van hogy igen, és forgolódok is este tehát szoktam oldalt is aludni, de főként háton kényelmes. Ez baj? eroltessem akkor is az oldalt alvást, ha kényelmetlen, nehèz úgy elaludni?

ma hajnalban megébredtem, hogy kissé zsibbad a lábam (először volt ilyen), ekkor épp háton voltam, de elfordultam és aludtam tovább.


2022. márc. 4. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Úgy feküdj, ahogy neked kényelmes. Sokáig nekem is csak háton fekve volt kényelmes, oldalt nem. Most inkább a jobb oldalon szokott nekem kényelmes lenni, a bal oldalon mindig nyom valamit a baba, meg a csípőm is hamar elkezd fájni, ha azon az oldalon fekszem (34 hetes vagyok). Ne aggódj emiatt. A tested úgyis jelzi, ha valamelyik fekvési pózzal gond van.
2022. márc. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
30 hetes vagyok, simán alszom háton is. Sőt, van, hogy csak úgy tudok, mert másként nem kapok levegőt.
2022. márc. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Tudja a tested mi a jó neki, ne aggódj. Ha nem jó, akkor ébredni fogsz, hogy fáj, zsibbad, stb. Nekem a jobb oldali fekvéstől zsibbad le sokszor a csípőm, combom. A háton fekvéstől a derekam fáj, úgyhogy viszonylag gyakran forgolódom. :)
2022. márc. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Én 16 hetes vagyok, és kb mindig a jobb oldalamon alszok jókat, pedig elvileg a bal oldalon kéne feküdni, de álmomban nem tudom irányítani :S
2022. márc. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Azon az oldalon alszol, ahogy neked jó. tested és a baba is jelez majd, ami nem jó már. Amig tudsz aludj hason,háton.
2022. márc. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó pár hétben csak azért nem aludtam háton, mert akkor pisilni kellett. Nyugodtan feküdj úgy, ahogy kényelmes. Utánaolvastam tavaly, mikor terhes voltam. Nem lesz semmi bajotok ettől.
2022. márc. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
32 hetes vagyok és minden éjjel mikor felkelek (gyerekek vagy pisi miatt) mindig a hátamon fekszem épp. Úgyhogy én is szoktam, nem stresszelek rajta mert amúgy sem tudom befolyásolni...
2022. márc. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Az orvosom azt mondta, 30 hét körültől kell csak figyelni, hogy ne feküdj háton.
2022. márc. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!