Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » T! mennyit híztatok? Mire...

T! mennyit híztatok? Mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


4 kg-mal többet mutatott a mérleg tegnap, mint a kezdő súlyom volt. A férjem állítja, hogy de nem is hívtál, inkább fogytál. Egyikőjük hazudik. 😆😂


Kb. a 17. hétig nem volt egy deka sem. Utána 1 kg. Múlt héten voltunk pihenni egy kicsit (1 hétre) és természetesen minden nap voltunk étteremben, fagyiztunk stb. De értelemszerűen itthon nem így étkezünk, ez csak akkor van, ha pihenni megyünk. 22 hetet töltöttem megrég és annyira nem örülök ennek a 4 kilónak, ha nem is látszik. A férjem állítja, hogy a baba stb, de a baba nem 4 kg, szóval...😕


Mennyi a normális hízás? Van e egyáltalán? Ti mennyit híztatok? Mire figyeljek oda? Eddig ugyanúgy csináltam mindent, mint terhesség előtt, legalábbis azután, miután megszűntek a terhesség rosszulléteket. Ugyanúgy eszek mindent, talán nem kellene? Tippek/tanácsok?


2022. márc. 7. 15:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*híztál (aut.korrektor kijavította)
2022. márc. 7. 15:54
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Ideális a 8-10 (ennyi lesz a végére a gyerek és az összes “tartozéka”).

Függ attól is előtte milyen voltál. Alultápláltnak belefér a 16-18, normálnak 12-14, túlsúlyosnak a 8-10.

Én normál testsúlyú voltam, 17 kilót híztam, 8 lement szülés után, a többi maradt. 5 hónapos a kislányom, most kezdtem diétázni mert ez így nem állapot. 😅

2022. márc. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Max. 12 kilo a vegeig, es a vegen jon fel a legtobb, ugyhogy vigyazzal.
2022. márc. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Kérdező sajnos ezek a számitógépek, táblagépek és okostelefonok kijavítják az embert és a z elírás az elküldéskor derül ki. Nagyon aranyos férjed van. :) A hízásod rendbe van, a hízás terhesség alatt eltérő lehet mindenkinél. orvosok szerint szülésig 10-12 kilo hízás az ideális. Alap testsulyod terhesség nélkül, baba,magzatviz,méhlepény és a többi, ha bevizesedsz az is nyom a sulyodon.
2022. márc. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%

Én 16 hetes vagyok eddig +2 kg-nál járok, amit nagyon bánok, mert eleve túlsúllyal estem teherbe.

Ha te normál tömeggel kezdted a terhességet, akkor akkor nem gáz a hízás, de azért érdemes egészségesen étkezni. A babának és neked is jó.

Amúgy a 15-20.hétig heti 250 gramm hízást mondanak normálisnak, onnantól heti 300-500/hét.

2022. márc. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Pont ma néztem meg a kiskönyvemet, 16 kilót híztam (62->78)a 41. hétig. Elég nagy baba lett, most 2 éves és a kezdő súlyomnál vagyok. Amúgy a terhesség alatt is csak annyit ettem, mint előtte, semmi extrát. Mozogni se mozogtam se többet, se kevesebbet. Szülés után is maradtam a normál étkezésemnél és szép fokozatosan leolvadtak a kilók.
2022. márc. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Elsőnél 8kg másodiknál 6kg jöttfel.

Nem figyeltem úgy extrán semmire

2022. márc. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Én 30 hetes vagyok, még nem híztam a kezdő súlyomhoz képest. Az első trimeszterben fogytam 3at, az jött vissza mostanra.

Én csak arra figyelek, hogy ha valami nasit kívánok, akkor az cukormentes legyen vagy olyasmi ami inkább egészséges.

Szerintem nem sok a 4, csak arra kell figyelni hogy a vége fele szaladnak fel nagyon kilók.

2022. márc. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Én 38+3 vagyok, eddig +11 kg-nál járok, 60 kg-mal kezdtem és 169 cm magas vagyok. Szerintem nem annyira látványos egyébként, rosszabbra számítottam, de ez tök alkati kérdés, kinek hova megy, nekem pl.mindig is a hasam volt a problémás terület, máshova nem nagyon hízok akkor sem, ha ndm vagyok terhes. Nekem a 2. Trimeszter végén-3. Elején, karácsony körül/után ugrott meg. Hozzátartozik nem is nagyon figyeltem oda, az elején meg kimondottan rosszul voltam mindentől, szóval ott volt pár kg súlyvesztés is. Kíváncsi vagyok, szülés után hogy alakul.
2022. márc. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Mindenkinek más az alkata, mindenkire máshogy hat a várandósság. Ne másokhoz hasonlítsd magad. Étkezz finomakat, egészségesen, igyál sok vizet. :)
2022. márc. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!