Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 nappal beágyazódás után...

15 nappal beágyazódás után már érdemes felkeresni a nőgyógyászt?

Figyelt kérdés
Mit láthat ennyi idővel a beágyazódás után?
2010. szept. 13. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem! Szerintem várj legalább még két hetet a pozitív teszt után. En is ugy mentem el az orvoshoz, de nem csinált ultrahangot csak egy honap mulva, amikorra visszarendelt.


23 hkm

2010. szept. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már tudja igazolni a terhesség tényét, de sokmindent nem fogsz látni. Ha jó az ultrahang készülék, akkor 2-3mm-es petezsák látszik.
2010. szept. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Erre többféle választ fogsz kapni. Van, aki azt mondja, hogy igen, van, aki azt, hogy nem. Az én nőgyógyászom azt mondta, hogy 7-8 hetes terhesen érdemes előszőr hozzá menni, ha nincs panasz. (vérzés, görcs).

Én is épp itt tartok, a második babával, 5 hetes vagyok. Még legalább két hétig várok a dokival.

Szerintem teljesen felesleges elmenni, úgyis vissza hív 2-3 hét múlva.

2010. szept. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Úgy mint az utolsó írta, van aki tenné, van aki nem. Honnan tudod hogy megtörtént a beágyazódás? Szerintem elöbb vegyél egy tesztet, ha az pozitív, csinálj egy idöpontot a nögyógyászodnál. Én most 6 hetes vagyok, de már múlt héten voltam dokinál, miután a tesztem pozitiv volt, és nem mondta hogy korán jöttem. Egy orvoshoz nem lehet "korán" menni. Én igy túl vagyok az elsö ultrahengon, söt már képem is van a magzatról, és ami még jobb, már kórházat is választottam és bejeletkeztem a szülésre. Az ilyeneket jobb minél elöbb elintézni. Szerintem bátran menj orvoshoz!!!


Minden jót!

2010. szept. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már a múlt hét hétfőn erős kétcsíkos lett a tesztem, azóta pedig egyre több tünet jön elő. :) Valószínűleg a 12. napon lehetett a fogantatás (vagy előbb), mert már a cilusom 24. napján erős pozi volt a teszt. Ezért gondoltam, hogy holnap elmennék az orvosomhoz. :)
2010. szept. 13. 09:47
 6/9 anonim ***** válasza:

ha jól számolom, akkor 5+6 hetes vagy. én 5+5 hetesen mentem orvoshoz.Szerencsém volt, mert szívhangot is észleltek, de mivel nagyon pici volt, ezért 2 hét múltán visszahívtak. ha tudsz még várni, akkor megspórolsz egy látogatást. bár én nem bánom, hogy láttam, legalább hamarabb megnyugodtam.

az első vizsgálaton egy pár mm-es pacát lehetett látni az uh képen, aztán két hét múlva már egy közel 2 centis nagyobb pacát :), de már ki lehetett venni, hogy melyik a feje, lába, keze. a 12. uh-n, pedig már mindet látsz az orrát, szemét, na az már igazán gyönyörű látvány. :)

2010. szept. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 6+2 hetesen voltam először. Az UH-on már látta a szíve pulzálását. Előtte 5 hetesen hívtam fel a dokit, ő mondta, hogy korai lenne még, töltsem be a 6 hetet.
2010. szept. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha bármi probléma felmerül, vagy esetleg régebben volt gondod, akkor szerintem mindenképpen keresd fel az orvosodat.

Én a kimaradt menstruáció napján voltam, amikor már 4 napja + volt a tesztem. De nekem azért volt sürgős, mert tavasszal volt egy vetélésem, és akkor azt mondta, amint pozitív a teszt azonnal menjek, mert gyógyszert kell szednem.

2010. szept. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha ő csinálja az UH-t akkor 6. hétig várj, hogy ne kelljen 2*menni. Akkorra adott nekem is beutalót, bár 4 hetesen már ott ragyogtam nála.

(Azt mondta akkor látnak is majd valamit- lehet hogy hamarabb is látják hogy terhes vagy-e de ilyenkor már van szívhang, szerintem azért jobb.)

Plusz mondta hogy szedjek magnéziumot, terhesvitamint.

Vérvételt-vizeletet (labort) tudod még hamarabb letudni, ha most mész, azzal nem kell várni.

2010. szept. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!