Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire számíthatunk 20. héten 1...

Mire számíthatunk 20. héten 1 ujjnyira (se) nyitott méhszájjal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap voltam dokinál 2. trimeszteri vizsgálaton a kislányommal, első terhesség. A méhszájvizsgálat után azt mondta a doki, hogy a méhnyak kissé megrövidült, a külső méhszáj kissé nyitott, 1 ujjnyira sincs nyitva, a belső zárt. 3 hét múlva kontroll, addig is 2x1 magnézium, vas, kalcium és terhesvitamin továbbra is. Nem mondta, hogy szigorú ágynyugalom kell, de amennyit csak tudok, pihenjek. Csináljam nyugodtan a dolgaimat, mehetek bevásárolni is, de a lehető legtöbbet pihenjek, nemi élet, sport, munka kilőve.

Ott, akkor, hirtelen a sokktól(?), meglepettségtől nem jutottak eszembe kérdések. A nemi életet a fertőzések, vagy a méhösszehúzódások miatt nem javasolják? A pihenés csak fekvés, vagy ha ülök, félig fekvő-ülő pózban vagyok is jó? (kanapé fekvőfotel részén, lábak vízszintbe, törzs kissé emelve) Mitől nyílhattam és visszazáródhat a méhszáj? Gondolom a guggolás szinte kizárt, azt tudom hogy régen guggoltatták azokat, akiknek nyílniuk kellett még.

Van valami "praktika, trükk", ami segíthet? Nem gorcsolok, nem mondanám hogy keményedek sem.

Köszönöm a segítséget előre is!


2022. márc. 13. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Nekem a 17.héten 1 ujjnyira kinyílt a külső méhszáj, megrövidült a méhnyak egy kicsit.


Nekem sem házasélet eltiltás nem volt, sem pihenés. Mondjuk nem is ment volna, hisz ott volt az örökmozgó 2 évesem.


Szóval mindent csináltam ugyan úgy (persze ha elfáradtam lepihentem).


39+2n szültem

2022. márc. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Mai világban 20 hetesen kézzel vizsgálni a méhszájat, és az alapján bármit is mondani….vicc.

UH-val kell nézni, nem kézzel turkálni. Nem is megbízható, fertőzésveszélyes is.

2022. márc. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1: te kaptál rá bármit is, pihenésen kívül ajánlott vmit a doki? visszazáródott, vagy maradt végig az 1 ujjnyi?


2: köszi a szuper orvostudományi megjegyzésedet, ez pont nem volt kérdés.

2022. márc. 13. 10:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Magnéziumot kellett a maxot szednem. Pihenést sem ajanlott a doki.


Maradt végig az 1 ujjnyi. Vagyis a 36.hétig tuti, onnan meg már csak szülésnél nézték.


1#

2022. márc. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4%
Talán keress értelmes orvost, aki megnézi ultrahanggal a méhszájat.
2022. márc. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
36%

Hagyjátok. Ha valaki szerint normális félidősen manuálisan méhszájat vizsgálni, akkor az ő baja.


A kérdésre válaszolva ezzel még vígan túl is lehet hordani a babát. Kb semmit sem jelent.

2022. márc. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!