Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27. hetben 2100 re nyitott...

27. hetben 2100 re nyitott mehszajjal mire szamithatok?

Figyelt kérdés
Illetve van bovebb folyasom is amire kaptam huvelykupot az befolyasolja a mehszaj nyilasat?
2016. márc. 17. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Jobban oda kell figyelned magadra, de ha semmi megerőltetőt nem csinálsz, akkor nem lesz gond.

Egyik rokonomnak is így volt, de simán a végégig kihúzta.

A bővebb folyásod pedig valószínűleg valami fertőzés miatt van, viszont ettől nem nyílik a méhszáj, de erre figyelni kell és jobban jársz, ha mindig csinálnak hüvelykenet tenyésztést és nem csak hasra ütésszerűen kezelnek, mert így, hogy nyitott valamennyire a méhszájad, könnyen feljuthat a fertőzés és az viszont okozhat gondot!

2016. márc. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia nekem 25 hetesen 2000 volt...sokat pihentem ezzel is most vagyok 36 hetes egy hete csütörtökön nézett doki akkor 2100 volt most eltelt egy hét elment a nyàkdugóm tegnap meg ma is jött egy kicsi még.... sokat fekudj és pihenj ne nyíljon tovább üdv. 😊
2016. márc. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20 hetesen volt ennyi. 39. hétben 2333-nál végül indítani kellett.
2016. márc. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Okes koszonom. Nem szeretnek bajt az 5eves kisfiam is 33 hetre lett meg igaz ep es egeszseges de azert nem szeretnem ha most a teso meg meg elobb jonne. Es ilyenkor az alap hazimunkaval mi a helyzet ertem ezalatt fozni mosni? Nincs mas aki megcsinalna...
2016. márc. 18. 06:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a dokim, hogy a 2. terhességnél igen gyakori a 2100-as érték.

Én ezzel az értékkel a 36. hétig dolgoztam, semmi gond nem volt, mindent meg tudtam csinálni. Időre, probléma nélkül született.

2016. márc. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem anno ekkor állapították meg a C2000-et. Pihennem kellett és szedni a magnéziumot. Emlékszem, a doki mondta, hogy 10 hét anyuka! 10 hét! annyit bírjunk még ki. A hűtőmön volt egy naptár, ott számoltam vissza a 10 hetet, hogy ne legyen korababa. Négy napra voltunk a 10. héttől, amikor hirtelen elfolyt a magzatvíz este és a fiam 36 hetesen és 4 naposan megszületett. Korababa lett, de nem vészesen. 3.5kg-os és 55 cm-es volt. Most már elmúlt két éves.
2016. márc. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az kiderult, hogy az elso szules miert indult koran? A mehszaj miatt akkor is? Ha igen, akkor nyilvan van kockazat az ismetlodesre, egyebkent ha ott nem a mehszajjal volt gond, akkor nagy esellyel fuggetlen egymastol a ket dolog es nem kell aggodnod.


Nekem a masodik babaval mar felido elott 2100-as volt a mehszaj, az orvos azt mondta, hogy emiatt nem kell aghodni, mert ha volt mar egy huvelyi szules, akkor gyakran nem is 3000-rol indul mar a terhesseg.

Nalam az jelentett gondot, hogy nagyon sokat kemenyedett, gorcsolt a hasam (az elsovel egyebkent egyaltalan nem), emiatt egyre tobb magneziumot szedtem, amitol valamivel jobb lett. Pihenni nem igazan tudtam, az elso gyerek is kicsi volt meg, dolgoznim is kellett, plusz csuszott a koltozesunk, konkretan a terhesseg vegen koltozkodtunk.


A lenyeg: ha vannak gyakori es eros kemenyedeseid, akkor beszeld meg az orvosoddal a magnezium adagolast, mert azokat kellene visszafogni kicsit, tovabb nyithatjak a mehszajat. Pihenni is jo lenne.

De ha nem kemenyedsz kulonosebben, akkor nem igazan van okod aggodalomra.


Nekem vegul tovabb nyilt a mehszaj aprankent, 38 hetesen 2 ujjnyira nyitva volt. Akkor hagytam abba a magneziumot es par napon belul nagyon sok joslofajasom volt. Egyszer mar be is mentunk miatta a korhazba, 3 ujjnyira nyitva voltam, de fajas sehol. Vegul meginditottak burokrepesztessel es oxytocinnal a kiiras elott 3 nappal, mert egyszeruen mar annyira nyitva voltam, hogy nem tudott az orvos hazaengedni nyugodt szivvel a korhazbol.

De mint latod, hiaba nyilt folyamatosan, igy is idore szultem.

2016. márc. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csak ugye nagyon fogekony vagyok a fertozesekre es igy nyitott mehszajjal konnyeben felmehet a fertozes is. Hasznalok ra jelenleg is kupot. De azert aggodok. Persze nem tudok egesz nap csak fekudni hisz fozni mosni kell valakinek... koszi a valaszokat bizom bent h nem lesz gond
2016. márc. 18. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!