Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt alkalomszerűen...

Terhesség alatt alkalomszerűen bevett Cataflamtól lehet baja a picinek?

Figyelt kérdés

Átlag heti egy két szemről van szó.

Még nem vagyok terhes, de sajnos van egy betegségem amelyre csak a Cataflam használ.

Fogok beszélni nőgyógyásszal, haziorvossal már beszéltem, ő minden gyógyszert tilt. Eléggé el vagyok keseredve.



2022. márc. 15. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos nem, a cataflam bitang erős, nekem is kellett volna mikor 2 hete elrepedt a bordam de nem vehettem en sem be.
2022. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyulladáscsökkentők tudtommal általában tiltólistásak. Fájdalomcsillapítóknál attól függ, mit lehet, hányadik trimeszterben vagy.

Sajnos, ha krónikus gyulladás miatt veszed be, azért azt is előbb valami nyugvó szakaszba kellene hozni... Talán egyszerűbb lenne, ha megírnád, miről van szó, hátha másnak is van tapasztalata, pont olyasmivel hogyan csinált végig terhességet.

2022. márc. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Alkalomszerűen be lehet venni.
2022. márc. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Csak Panadolt lehet.
2022. márc. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%

Bár baromira nem érdemlitek meg, hogy itt szakmabeli válaszoljon....



Milyen egyéb fájdalomcsillapítót javasol, mi az, ami biztonsággal szedhető a babavárás alatt?


Ez a legnehezebb kérdés. Teljes biztonsággal sajnos egyik gyógyszer sem szedhető a terhesség során, de abszolút ellenjavallata nincs sem a paracetamol, sem a metamizol (Algopyrin), sem a diclofenac (Cataflam) hatóanyag tartalmú gyógyszereknek. Ez azt jelenti, hogy nagy körültekintéssel, a haszon/kockázat mérlegelése mellett ezek esetleg szedhetők, közülük talán a paracetamol készítmények a leginkább biztonságosak. A döntést befolyásolja a terhességi kor, illetve, hogy rendszeres, vagy alkalmi gyógyszerszedésről van-e szó. Ezt mindenképpen érdemes megbeszélni a terhes-gondozást végző szülészorvossal, aki esetleg dönthet úgy, hogy a magzat szorosabb ellenőrzése indokolt a gyógyszeres kezelés során

2022. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13%

Dr Kovács Tamás, Deoec neonatologusa a fenti ajánlás


Az ibuprofen(nurofen és tarsai) viszont veszélyesek...

2022. márc. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szedhető, de nem mindegyik trimeszterben. Nekem írtak fel cataflamot a harmadik trimeszterben, de nem mertem beszedni. Beszélj a dokiddal, szerintem néhány alkalommal beszedheted, de az első trimeszterben szinte biztos, hogy nem.
2022. márc. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!