Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a teendő, ha kiderül, hogy...

Mi a teendő, ha kiderül, hogy terhes vagyok (leginkább az orvosi részek érdekelnek)?

Figyelt kérdés
Nem vagyok terhes és nem is akarok még gyereket, fiatal vagyok. Csak gondolkoztam, és az érdekel, ha egyszer kiderül, hogy terhes vagyok, akkor mi a következő lépés. Mármint nem az érdekel, hogy szólni a családnak, nem inni alkoholt meg ilyenek. Hanem pl. nincs nőgyógyászom. Akkor keresek egyet és csak úgy felhívom, hogy helló, terhes vagyok, lesz-e a nőgyógyászom? és onnantól ő visz végig? és mik az első vizsgálatok és mikor kellenek? és ők tovább irányítanak, lesz valami terhesgondozás, meg segítenek, tanácsokat adnak, hogy milyen vitaminok meg mindenféle kell? Hogyan zajlik mindez?
2022. márc. 17. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tesztelsz pozit

Felhivod vagy a kórházat ahova tartozol h terhesseg megallapitasra kernel idopontot

Vagy maganorvost keresel meg ugyan ezzel

Aztan vagy jarsz allamiba es ott vegig kiserik a terhesseged a vedonovel karoltve

Vagy jarsz a maganorvosodhoz es ő kiseri vegig a terhesseged es lat el tanacsokkal

2022. márc. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Minek ezen rúgózni ha fiatal vagy és nem akarsz még gyereket?
2022. márc. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1-es: köszi a választ.


2-es: azért, mert később majd akarok, és érdekel, hogyan zajlik. Miért baj ez?

2022. márc. 17. 11:12
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Mr amíg nem tervezed minek ezen rúgózni?


Persze semmi baj a kíváncsisággal. Csak atom felesleges ezen agyalnod még..

2022. márc. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Csak kíváncsi, azért. Ha nehezedre esik válaszolni, akkor nem kell.

Egyébként kapsz egy kiskönyvet majd, amint a doki megállapítja, hogy élő terhesség. Abban benne vannak a kötelező vizsgálatok trimeszterenként, azt is írja, hogy hanyadik terhességi hetekben aktuális az elvégzése. Azzal a kiskönyvvel mész a védőnőhöz is, na, őt lehet bombázni mindenféle kérdéssel, mert ő az, aki neked az ilyesmiben segít. Ő az, aki a szülés utáni első hetekben szoros, utána lazuló, de állandó kapcsolatban van veletek és kísér végig titeket.

2022. márc. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól teszi ha tájékozott.


Én pl 20 évesen azt gondoltam, hogyha terhes vagy akkor rögtön és azonnal menni kell orvoshoz, nem értettem mit csinálnak olyankor ha nincs időpont az orvoshoz (nálunk 4 hétre előre totál tele van állami és magán is)


Aztán hála annak hogy olvasgattam megtudtam, hogy elég csak 7. hét környékén menni, nem kell a pozitív teszt másnapján a nőgyógyászati rendelő ajtajában toporogni.


Vagy például azt gondoltam hogy a kismamáknak állandóan vérvételre kell járniuk... Miközben van talán összesen 3...

Én meddőségi kivizsgálás miatt 3 hónap alatt többet voltam orvosnál és laborban mint egy kismama a 9 hónap alatt. Volt hogy egy nap 8 kémcsőnyi vért vettek le tőlem.


Nem baj az ha az ember tájékozott szeretne lenni.

2022. márc. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az sztk-ban is van terhesgondozás, de gondolom a kórházba is lehet menni. Sztk honlapján le van írva, hogy ott van. Szóval, pozi teszt, első telefon a tesómnak, ő világosított fel, hogy mit-hogyan. Szóval nem árt egy nemrég szült rokon.


Időpontot kértem az sztk-ba a 7. hétre. Aztán nem bírtam magammal, és átraktam a 6.-ra (online rendszer, magamnak átraktam). Aztán kis vérzés miatt hamarabb bementem, szerencsére minden rendben volt. 8 hetesen hívott vissza az orvos, akkor kaptam papírt, hogy élő terhesség, elküldött a védőnőhöz, laborba stb. A védőnő adta ki a kiskönyvet. Nálunk az orvos adott beutalót mindenre, mert bár elvileg a kiskönyv elég, mégse fogadják el. De a helyi orvos majd elmondja az ottani szokásokat.


Fontos még, hogy a heteket az utolsó mensitől számolják, nem a megtermékenyüléstől. A 4 hetes terhesség 2 hetes embriót jelent.

2022. márc. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ha lejjebb görgetsz, van egy olyan rész, hogy "A terhesgondozásról szóló bővebb tájékoztató IDE kattintva elérhető!"


Ha rákattintasz, kiad egy doksit. Ott le van írva, hogy hogy működik a terhesgondozás.

2022. márc. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!