Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek az Augmentin...

Mi a véleményetek az Augmentin Duo első trimeszterben való szedéséről?

Figyelt kérdés

Nekem sajnos streptococcus B miatt írta fel miután panaszaim voltak hüvely fertőzés miatt. Azt olvastam biztonságos használni mivel ez penicilin származék.


Volt más is aki szedte az első trimeszterben? (Bármilyen más ok miatt)



2022. márc. 25. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hüvelyfertozesre Augmentin? Nem hallottam még aztán lehet hogy jó rá.

Ha azt mondta az orvos lehet szedni akkor szedd be. De egyébként háziorvos vagy nogyogyasz írta fel?

2022. márc. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nőgyógyász írta fel. A hüvely fertőzésre Macmiror-t kaptam, de tenyésztésnél kijött, hogy streptococcus B-m van arra írt fel Augmentin Duo-t . Én fogalmaztam rosszul bocsánat. 😞
2022. márc. 25. 12:24
 3/12 anonim ***** válasza:

Streptococcus amúgy rengeteg mindenkinek kimutatható a hüvely váladékból, akkor is ha nem okoz tünetet. Ezért szokás azt szűrni szülés előtt és akinek van, az a szülés folyamán vénásan kap antibiotikumot, hogy hüvelyi szülés esetén ne veszélyeztesse a babát. Úgyhogy ezen ne aggódj, nekem is van például a labor szerint, pedig semmi bajom.

Az antibiotikumra terve: én szedtem első trimeszterben, konkrétan a 6. Terhességi hétben antibiotikumot, mert muszáj volt. Semmi baja a picinek, egy kezeletlen betegség többet ártott volna neki. Első babámmal is kaptam egyszer antibiotikumot (mindkétszer amúgy Penicillint) , neki se lett baja. Bizz az orvosban, nagyon sok gyógyszer szedhető terhesen ha indokolt, a Penicillin pont nagyon ki is van vizsgálva. A gyógyszergyártók sok sok mindenre ráírják, hogy terhesen nem szabad, mert tilos terheseken tesztelni, amúgy sokkal több gyógyszer ártalmatlan terhesen, mint hinnénk. Természetesen ettől függetlenül csá orvosi utasításra, de úgy ilyen esetekben be szabad szedni

2022. márc. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Rengeteg gyogyszer biztonsaggal szedheto terhessegben. A penicillin pont egy ilyen.

Viszont ha nem szeded be es elhatalmosodik a fertozes, elvetelhetsz, ugyhogy ne nagyon gondolkodj.

Egyebkent meg rengeteg beteg ember van allando gyogyszerrel, ,es szulnek. En szivgyogyszer mellett szultem, a baratnom komoly lupussal szult 3 gyereket, es akkor meg nem emlitve az epilepsziasokat, cukorbertegeket stb. Pont, hogy az antibiotikum miatt nem kell panikolni, a legbiztonsagosabb gyogyszer.

2022. márc. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj, de az augmentin duo-t nekem 2 éve (!!) bölcsességfog tályogos gyulladására írta fel az orvos. Azt kell mondjam, hogy előtte soha semmilyen nőgyógyászati tünetem nem volt, az augmentin duo óta pedig rendszeresen. Az az antiobio teljesen kinyírt odalent mindent, folyamatosan visszatérő tüneteim vannak, siralmas!


Már ott tartok, hogy fertőtlenítőben mosom az alsóneműm, vasalom, mindenféle vackot használok, és nem jön helyre.


Óvatosan vele.. Biztosan nincs más, kevésbé drasztikus? Tudom, nem vagyunk orvosok, ők tudják jobban, de ha mégis beszeded, mellé valamilyen hülyeflóra visszaállítót mindenképp vegyél.

2022. márc. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! Szedek mellett Protexint meg a Macmiror miatt Lactofeelt, de az orvos azt tanácsolta, hogy utána még végezzek el egy Gynophilus Restore kúrát.


4-es igazad van én pl epilepsziás vagyok és olyan gyógyszert szedek amit terhesség alatt szabad. +pco-m is van.



Kicsit megnyugtattatok. Első terhességem és nagyon próbálok vigyázni persze tudom, hogy 9 hónap alatt megannyi betegséget elkaphat az ember mivel gyengébb az immunrendszer, de nagyon nincs kivel megbeszélnem a ketejeimet.

2022. márc. 25. 12:46
 7/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Ilyenkor hajlamosabb is az ember a fertozesekre az immunrendszernek ugye nagy sokk, hogy benned van egy masik elet, foleg az elejen.

Nekem pl. soha eletemben nem volt mandulagyulladasom, erre mikor lett ? Kb. 8 hetes terhesen. 10 * 6 szem Penicillint irtak fel ( igen, jol olvassatok, 10 napig naponta 6 szem 😂) .

2022. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mind a 2 terhessegem alatt kaptam.

Elsőnél 2019ben, akkor felsőleguti betegsegem volt, arra.

Majd tavaly a fogam gyulladt be, ami a fülemre is ráment.


Semmi bajom sem nekem, sem a gyerekeknek. Sőt, nőgyógyaszati problemam sem volt életemben.

2022. márc. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz tőle. Egy felszálló fertőzés viszont vetélést okozhat.

Első terhességemnél bélgyulladások miatt minden trimeszterben kaptam.

2022. márc. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, ezek szerint nagyon rosszat írtam. Bocsi, nem akartalak félrevezetni, nyilván ha ilyen sokan lepontoztak, akkor hülyeséget mondtam. Csak a saját tapasztalatom osztottam meg, de ahogy írtam, nyilván az orvosok jobban tudják.
2022. márc. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!