Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 hetesen 2 ujjra nyitott...

38 hetesen 2 ujjra nyitott méhszájjal lehet szeretkezni? Gumival, vagy bárhogy?

Figyelt kérdés
A doki látott valami gomba féleséget a hüvelyemben,bár én végképp nem éreztem,ezért kiöblitette olyan lötyivel.
2010. szept. 14. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyitott méhszájnál már nem ajánlatos a szex a fertőzésveszély miatt (gumi nélkül). Ilyen idős terhességnél pedig már a szülést is beindíthatja a szex (gumival). Tehát én már nem kockáztatnék a helyedben.
2010. szept. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Ilyenkor már sehogy sem ajánlott. Volt egy barátnőm aki megpróbálta a dolgot, aztán az orvosnál kötött ki.
2010. szept. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A fertőzés veszélye miatt nem.

Én a 38ik hétben szültem meg,és szeretkezés után indult meg.,teljesen zárt voltam előtte.

2010. szept. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nyitott méhszájnál nagy a fertőzés veszélye, én nem kockáztattam, én is 2 ujjnyira voltam nyitva. Bármi baj történhet, viszont gondolom ha óvszert használtok akkor nem. 38. hétben meg szerintem tök mindegy már hogy beindul-e a szülés, szép fejlett már a babád.
2010. szept. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A szex gumival nem indítja be a szülést, hacsak nem "brutál módon" döngölik a méhszájat, de nyilván ezt nem tenné a kérdező. Beindulni (ha egyáltalán beindul), akkor az ondóban található prosztaglandin hormontól fog, ami felpuhítja a méhszájat (a szülést beindító tabletták is ezt a hormont tartalmazzák).

Ez óvszerrel nyilván nem ér célt.

Az orgazmus meg általában keményedést okoz, amiből valószínűleg már amúgy is van ennyi hetesen.


Egyébként én mindkét gyermekemet a 38. héten szültem, teljesen egészségesen, úgyhogy már az sem lenne nagy gond, ha beindulna.


Az a gombás dolog viszont kérdéses, talán az orvosodtól kérdezd meg, hiszen ha együtt vagytok óvszer nélkül, akkor csökkenhet a hatása, és még a férjed is elkaphatja...


Egyébként a babára ártalmas fertőzéseket szűrik a terhesség során (hepatitis, meg erre van a kenetvétel a vége előtt), ami ezen felül van, az nem jelenthet veszélyt.


Szép szülést, jó babázást!

2010. szept. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat: csökkenhet a hatása annak a "lötyinek", amivel kiöblítette az orvos.
2010. szept. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha beindulna az nem zavarna.Az első babakor még a kiirt nap előtt 2 vel is voltunk együtt,tul hordtam 4 nappal,ugy inditották...most inkább ez a gomba aggaszt,nem e jutna fel esetleg a babához a valami lenne,bár nem tudom tényleg van e ott valami,mert én végképp nem érzem.
2010. szept. 14. 15:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy a méhszáj melyik része van nyitva! Amíg a belső zárt, nem tud feljutni a méhbe semmilyen fertőzés. Nekem már a 24. héten nyitva volt 2 ujjnyira, a dokim megnyugtatott, hogy míg a belső zárt, "mindent" szabad :))) Egyébként nem értem, miért rémisztgetnek egyesek mindenféle borzalmakkal. A 38. héten már teljesen érett a baba, akár meg is születhet :))
2010. szept. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!