Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz szülő leszek, ha elképze...

Rossz szülő leszek, ha elképzeléseim vannak, hogy milyen legyen a gyerekünk?

Figyelt kérdés

Mindig kislányt szerettünk volna mind a ketten a férjemmel (1 gyereket tervezünk), de mikor kiderült hogy kisfiú, elkezdtem átállítani az agyam arra, hogy milyen jó, hogy kisfiú, és milyen lesz majd. Ez sikerült is, viszont nagyon elképzeltem, hogy milyen lesz majd, és nem biztos hogy jó dolog ilyen elvárásokkal nekimenni az anyaságnak.


Elképzeltem, hogy a párom arcát és haját örökli, de az én alkatomat (magas, vékony, nem hízékeny), hogy olyan nyugodt és vidám természetű lesz, mint a párom. Én sajnos hajlamos vagyok a szorongásra és a hangulatingadozásokra, ezt nem akarom a gyerekemnek. Remélem olyan okos lesz, mint a párom, de olyan szorgalmas mint én. Azt pedig nagyon remélem, hogy apukám természetét abszolút nem örökli, mert ő nagyon nehéz eset. Nagyon remélem, hogy nem lesz ez a tipikus rossz kisfiú, aki verekszik és rombol, engem sokat bántottak az ilyen gyerekek iskolában, lehet ezért is szerettem volna inkább lányt eredetileg. Másrészt a párom annyira nem ez a típus, szóval remélem nem sok esély van erre.


Mennyire normálisak ezek a gondolatok terhesség alatt? Bűntudatom van amiatt, hogy már most elképzelem milyen lesz, és ha nem így alakul, akkor csalódni fogok, amit ő is érezhet. Nem akarok rossz szülő lenni! Volt még valaki, akinek ilyen érzései voltak?


31 hetes kismama



2022. márc. 28. 12:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
26%
Nagyon jó szülő leszel, ez az elképzelésed teljesen normális. Nem a gyerek nemétől függ, hogy melyik gyerek milyen viselkedésü lesz, meg nem ettől függ ki aj ó és ki a rossz szülő
2022. márc. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
98%

Én most így terhesség alatt Ranschburg Jenőt olvasok - Szülők könyve és Személyiségünk titkai. Nos, pont erről is ír, hogy ezzel sokat lehet ártani a gyerek szemelyisegfejlodesenek.

Tökmindegy, hogy egy eleven, magáért kiallo, bátor, cserfes, könnyen barátkozó gyerekre vágysz, és helyette egy csendes visszahuzodó, ahova létezem, ott marad gyereked lesz, vagy épp fordítva. A lényeg, hogy a gyerek érzi, hogy nem tudja teljesíteni, amit a szülei elvárnak tőle.


Neked szülőnek feltétel nélkül kéne szeretned, gondolj bele, kitől kapjon ilyen feltétel nélküli szeretetet, ha nem tőled? Persze a gyereket terelgetni kell, nem kell hagyni, hogy az oviban naponta osszeverjen valakit, csak "mert ő ilyen természet", meg a visszahuzodó gyereket is lehet bátorítani, de gyökerei én megvaltoztatni nem tudod. Ahogy Ranschburg mondja, tujából sosem lesz hamis ciprus, és fordítva, hiába gondozó, öntöző, nyesegeted őket a legnagyobb szeretettel és odafigyelessel.

2022. márc. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen, ha elvárásokkal közelítesz vele, akár a külsejét akár a természetét illetően (vagy hogy épp miben ügyes, miben nem), akkor rossz szülő vagy.

Az én családom a következő: apám és bátyám villamosmérnök, én fizikus vagyok. A fiam meg abszolút tehetségtelen matematikából. Szemmel láthatóan nincs érzéke hozzá. Viszont könnyen tanul idegen nyelvet, ami nekem kínkeserves volt. Emellett színjátszó körbe jár. Ilyen lett, tehát ilyennek szeretem.

2022. aug. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!