Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14-hetes terhes vagyok!...

14-hetes terhes vagyok! Megijedtem! Vidéken élek, elég sok állatom van, kutya, cicák, deguk, és tyukok, nap mint nap etetem öket! Lessz valami baj a babámmal? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
2008. dec. 17. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!!! a 18.héten van egy AFP-vérvételes vizsgálat,ahol megnézik a toxoplazma eredményed,lehet hogy akkor már átestél egy ilyenen hiszen állatok közt vagy,ha igen,örülj,ha nem vigyázz velük(nállunk is van cica,kutya simiztem is öket,)s nekem mégis negativ lett ez a vizsgálatom,s ujra meglesz ismételve a 24.heti cukorterheléses vérvételkor,ha negaitiv lesz ismét,akkor az jo,s a szülésig semmilyen kapcsolatba nemkerülhetek az állatokkal,ha +,akkor meg jo esetben gyogyszereket fogok rá kapni,hogy a babot megvédjük,nehogy elkapja ez a virust,mert örá még veszélyes!!!!!

üdv 22heteske!!!

boldog babavárást.....

2008. dec. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
AFP-én akkor nézni fogják????
2008. dec. 17. 16:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!

nekem kutyáim és cicáim vannak.

az etetésükkel semmi gáz, ha figyelsz a higiéniára (kézmosás, nem engeded hogy nyalakodjon a kutya stb.)

az ürülékük eltakarítását azonban inkább bízd a férjedre! valószínű a cica által terjesztett -babára veszélyes- betegségen már rég átestél, de jelezd a dokidnak a veszélyeztetettségedet és el tud küldeni szűrővizsgálatra. biztos ami biztos.

én rengeteget foglalkoztam terhesen is az állatainkkal, sőt a férjem állatorvos. a babánk egészséges!

higgadt óvatosság - ez röviden a tanácsom.

gondtalan babavárást!

2008. dec. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az AFP nem toxoplazma-vizsgálat azt külön kérni kell, úgyhogy szólj a védőnődnek hogy szeretnél azt is. Az én védőnőm mondta hogy régen kötelező volt, most már csak annak vizsgáálnak toxoplazmát aki igényli.
2008. dec. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy már átestél rajta, ha meg negatív, akkor miért pont most kapnád el, ugyanakkora esélye van nem terhesen is elkapni. Nekem 11 hetesen levették és negatív, pedig mindig is voltak állataink,több menhelyi állatot is fogadtunk örökbe és mindig én vittem haza őket, hordtam orvoshoz, etettem, kutyakakát összeszedtem stb. Tényleg fontos a higiénia,gumikesztyű használata, kézmosás mielőtt az arcodhoz érsz (orrfújás) és lehetőleg mielőtt a lakásba bemégy, mosd meg a kezed, cserélj ruhát, hogy ne vigyél be magaddal semmi bacit. Gondolom ezt eddig is így csináltad, de most még tudatosabban figyelj és nem lesz semmi baj. Boldog terhességet és babázást!
2008. dec. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Aki vidéken nőt fel állatok között azok már réges rég átestek a toxoplazma nevezetű betegségen és ez azt jelenti hogy nem veszélyes a babára.
2008. dec. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!