Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tanacsoltok? A haz dohos,...

Mit tanacsoltok? A haz dohos, a tapeta peneszes, rafesthetunk? A szonyegpadlo 4 eves es kutya is bent aludt a szobaba. Eleg, ha kitakaritjuk geppel?

Figyelt kérdés
parom anyagi okok miatt nem akar cserelni
2011. júl. 5. 07:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A dohos, penészes falat szerintem hiába festitek. Az újravakolás oldaná meg a problémát. Utána pedig rengeteget szellőztetni.

A szőnyegpadlón talán segít ha kitisztítjátok.

Inkább erre áldozzatok, még ha nehéz is, mint utána a baba beteg legyen...

2011. júl. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nemsegít a ráfestés. Le kellene verni a vakolatot és kiszárítani a falakat. Megkeresni az okát, hogy mitől vizesedik és azt megszüntetni.

utána újravakolni és csak utána festeni.

Ha csak újrafested, a vizes fal úgyis ledobja az egészet.

2011. júl. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%
Van egyfajta fontossági sorrend, és szerintem a pici egészsége előrébb való, mint pl. a menő babakocsi, ami neki pont mindegy, milyen. Ez szülői dolog. Erre kell áldozni, és minden másból elvonni! Akár ruhából is! Ez fontos! padlótól plafonig ki mindennel! Olcsó szőnyegpadló már kapható, lerakni egy vicc. Falat újravakolni, akár kézzel is lehet! Meg kell oldani, mert egy pici baba borzasztóan érzékeny! Ne kockáztassatok egy légzési betegséget, allergiát, aszhás vagy kruppos rohamot ilyenek miatt! Felesleges! Ki mindennel! Én ezt javaslom!
2011. júl. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A penészes tapétától csúnya légúti betegségeket lehet kapni, én azt semmiképp sem hagynám. A szőnyeget kitakarítjátok többször géppel, az annyira nem gáz szerintem, de a tapétát én eltüntetném.
2011. júl. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
a szőnyegpadlóra rá lehet dobni egy olcsó lamináltat, a falak kiszárításához pedig ajánlom a páraelszívót! nagyon hasznos készülék, nekünk bevált.
2011. júl. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Le kell verni és hagyni száradni 1-2 hónapig, vagy amyg meleg van. De ha alulról vizesedik, emegette fene, akkor csak a spec eljárás segít.
2011. júl. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%

Az hogy 4 éves a szőnyegpadló nem sokat jelent, mert barátnőméknél 10 éves, de olyan rendben tartják, hogy enni lehetne róla. Gyönyörű, tiszta. De nagynénémnél is van 20 éves szőnyeg és gyönyörű, fel sem merülne, hogy gond lehet vele.

Ennyire igénytelen helyre és körülmények közé nem vinnék gyereket, mert az asztma és a többi légúti megbetegedés egyértelműen a penésznek, dohos falaknak köszönhető.

Rendbe kell hozni, hívjatok szakembert az meg tudja mondani mit kell csinálni.

Az utcánkban vályogháznak cserélték a teljes falazatát, de tudnak alászigetelni, illetve ha nem alulról ázik, akkor meg vágni kell egy szellőzőt valahova, mert a penész attól van, hogy rossz helyen van az ablak és a huzat rávágja a falakra a lecsapodó párát. Egy nyílást kell vágni, ami megváltoztatja a levegő irányát és ennyi.

Ráfestés nem segít. Attól még büdös és penészes marad.

2011. júl. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Szia! Ha úgy álltok anyagilag, hogy nem tudjátok beszorítani a munkadíjat, az anyagot, stb. akkor meg lehet máshogy is oldani...van elég sok oldal a neten is ami ilyen jellegű témákkal foglalkozik, mármint ilyen "csináld magad" jellegű oldalak :) pl. [link] De biztosan van másik hasonló is, ilyen helyeken sok mindent megtalálsz, leírják részletesen, hogy hogy kell a falat rendbe hozni, mik a teendők ilyenkor, milyen anyagokkal dolgozzatok (ha Te nem bírsz ilyesmit csinálni most, akkor a férjed, esetleg pár barátjával, vagy rokonaival), szóval ma már szinte mindent meg lehet oldani, mivel van internet, csak egy kis akarat kell hozzá...anyuék is, és nem is egy rokonunk maguk csinálnak minden olyasmit a háznál amit meg tudnak ők is (ez pl ilyen munka), csak egy kis időt kell belefektetned, jegyzetelsz dolgokat, leírsz mindent részletesen, utánanézel az áraknak, készítesz egy listát, megmutatod a férjednek, a többi meg az ő dolga...én ezt tenném, a falat nem hagynám így, az fix. A szőnyeget pedig fel lehet szedni és el lehet vinni kimosatni, az már tényleg apró pénz, és akkor biztos lehetsz benne, hogy patyolat tiszta lesz :) Üdv!
2011. júl. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ha a szőnyegpadlóra ráraksz linóleumot, azzal nem szünteted meg a problémát, sőt!


Mitől dohos a ház? Szellőztetés, szellőztetés, szellőztetés. Tapéta le, azonnal! Lehet, hogy a ház sokat állt magában és attól van minden, de ezt addig nem tudjátok meg, míg le nem szeditek a tapétát, alaposan ki nem szellőztettek. Ha lejön a tapéta, meglátjátok, hogy milyen alatta a fal. Ha púpos, pereg le róla ami ott van (lehet, hogy a tapéta alá van festve, de lehet, hogy csak vakolatra rakták), azt minimum addig le kell verni, míg "magától" lejön. Akkor majd meglátjátok, hogy milyen mintát ad ki: ha a padló felől jön, akkor a ház fala ázik fel, ha "csőmintás" mert pl. a szomszédos helyiség egy vizes helyiség, akkor ott csőtörés/szivárgás lehet, akkor azt meg kell szüntetni, mert az örökösen visszatérő probléma lesz.

Gyereket ilyen helyre nem vinnék. Sajnos már töltöttünk pár éjszakát a kórházban, mert befulladt a gyerekem, ezt nem kívánom senkinek. Ha dohos, penészes a ház, szinte törvényszerű az asztma, krupp.


A szőnyegpadlót érdemes géppel kitisztíttatni/kitisztítani, vagy ha megoldható még jobb egy olyan magasnyomású mosóval kimosni, ami tartályos, fertőtlenítős löttyöt tölteni bele. Ha penészes, szerintem az kuka. Kérdés az, hogy mennyire strapabíró, meg mennyibe kerülne a tisztítása/tisztíttatása, lehet, hogy jobban jártok anyagilag, ha vesztek egy újat. A nagy szőnyegáruházakban szokott lenni "maradék" padlószőnyeg nagyon-nagyon olcsón.

2011. júl. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
en nemreg koltoztem a baratom sajat hazaba.Mindketten jol kerestunk,mikor fogant a baba,majd engem kirugtak 2 honaposan,aztan meg depresszios lettem,nem kaptam munkat.most vagyok 6 honapos.Baratom a haza kolcsonet fizeti,nekem semmi bevetelem nincs,o meg orul,ha engem el tud tartani,masra nem jut.Azert a babara el van rakva egy keves penz.Nem fogunk divatos baba kocsit venni,ahogy egyikotok irta.Nincs ablak a szobaba,ahol alszunk,es vedono tanacsolta ,aludjunk egy szobaba a picivel az elso 6 honapig.Az egesz haz peneszes,2 szobaba nem lehet megoldani a szelloztetest,kb.20 centis az ablak.Errol en igazan nem tehetek.A kutya mar nem alszik bent,miota ide koltoztem.
2011. júl. 5. 15:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!