Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Prothrombin INR magasabb -...

Prothrombin INR magasabb - mit jelent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Első trimeszteri vérvétel eredményemen a prothrombin idő 19.1, az INR viszont 1.76 (referencia tartomány 0.92-1.15).

Tudnátok segíteni, hogy ez mit jelent?

Akinek hasonló érték volt, kapott bármi gyógyszert erre? Okozott bármi problémát a terhesség alatt?

Köszönöm!



2022. ápr. 6. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát a prothrombinnak a véralvadásban van szerepe, ha magas az nem jó. Azt jelenti, hogy a véred nem alvad elég gyorsan. Nem szedsz véralvadásgátlót, vagy aszpirint? Ez terhességtől függetlenül probléma, és ezt biztosan nyomon érdemes követni a terhesség után is. Az INR-nek is a véralvadáshoz van köze. Nincs májbetegséged esetleg? Ennek az értéknek semmi köze ahhoz, hogy terhes vagy, és nem szabadna a terhesség alatt is tehát a normál tartományban kellene lennie. Belgyógyászhoz kell fordulni, hogy terhes vagy így egy kicsit sürgetőbb.
2022. ápr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem szedek veralvadasgatlot es aszpirint, es nem tudok majbetegsegrol sem.

Most megneztem, es a fel evvel ezelotti vervetelemen, ahol meg nem voltam terhes, ott is magasabb volt, de akkor meg csak 1.40 volt.

A nogyogyaszom egyik ertekre sem mondta, hogy problema lenne, csak annyit kerdezett, hogy szoktam e eleget inni, de nem ertettem teljesen az osszefuggest.

2022. ápr. 6. 16:30
 3/3 anonim ***** válasza:
Belgyógyasz hematológushoz kellene fordulnod. Ez nem játék.
2022. ápr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!