Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Nektek segitett az injekcio?...

Nektek segitett az injekcio? Minden rendben ment a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat szeretnék kérni aki màr volt,van ilyen helyzetben.

Sajnos 5 vetélésen vagyok tul és rengeteg vizsgàlaton,hormon,cukor,tsh..stb..

Mindig jólett minden eredményem.

Csak a babàk nem maradtak velünk mindezek ellenére. Igy elmentünk magàn uton genetikai vizsgàlatra a férjemmel. Nàla minden oké.

Nekem a heterozigota g20210a és mthfr gén mutàciot talàltàk meg.

Szurnom kell magam fraxiparine injekcioval és femibion 800 vitamint kell ennem. Màr a probàlkozàs elötti időben is.



#prothrombin #MTHFR gén #heterozigota mutàcio
2016. jan. 22. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Fraxiparine-t szúrunk naponta, szintén vetélés után magán úton derült ki, hogy ez volt a baj (antifoszfolipid-szindróma). Nekem csak a pozi teszt napjától kell, és mi az oldalamba adjuk, egyik nap egyikbe, másik nap másikba.

Alkoholt vegyél hozzá, és töröld meg, mielőtt szúrnád. Esetleg a férjed szúrhatja, az enyém boldog, hogy így hozzáadhat valamit a picink fejlődéséhez:)


0,4-est szúrunk, kilóra adják, de vannak hematológusok, akik szerint méretni kellene időnként, hogy elég-e, de ebben nincs közmegegyezés, a miénk szerint nem kell méretni.


Amit tanácsolok, hogy legyen szakorvosi javaslatod és akkor kiírja bármelyik orvos neked olcsón, nődoki, háziorvos is.


A magzat tökéletesen jól van, már 33 hetes vagyok. Azért néha eltörik a mécses nálam, amikor a férjem szúr belém pár gumót és fájnak (nem az ő hibája, ilyen ez a dolog), vagy amikor ránézek a hasamra és meglátom, hogy milyen rondák a foltok rajta, szintén emiatt. De a babáért mindent!


Próbáld majd kerülni a vérzékeny eseményeket, pl. ne szedd össze az eltört poharat, vagy a férjed mosogasson, vagy te óvatosan.


Nekem ajánlotta a hematológus, hogy támogassam meg napi 1 Aspirin Protecttel a dolgot, így azt is szedek, ezt a kiírt szülés előtt 4 héttel abbahagyom. Nem kell megijedni, ha néha véres lesz az orrod emiatt, még jobban, mint egy sima terhesnek, hiszen nekik is vérezhet, vagy ha a sebeidből jobban jön a vér, mint máskor. Tapaszd be és kész!:)


Az én dokim azt mondta, hogy a szoptatást természetesen lehet, de simán nem szülesztene, szeretne inkább császárt, de másoktól olvastam, hogy őket engedték. Orvosa válogatja, gondolom. Előny egyébként, hogy ugyanezt szokták szúratni a terhesség utáni egy hétben is, szóval addigra már meg leszünk edzve!:)


A dokim azt mondta, hogy szülés után 3 hónappal kell egy újabb trombózispanelt csináltatni, hogy megnézzük, kell-e a terhességen kívül is gyógyszerezni.


Kérdezz, ha bármi felmerült benned, szívesen segítek!


(még egy részletkérdés, de eszembe jutott, mivel a szurira rá lehet tenni azt a műanyag fedelet, így ki lehet sima szemetesbe is dobni, nem kell miatta aggódnod, hogy hová adhatod le mint veszélyes hulladék.)


33hkm

2016. jan. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

bocsánat, nem terhesség utáni egy hétben, hanem császár utáni egy hétben szokták ugyanezt szúratni:) csak elírtam.


és még egy eszembe jutott, hogy azonos napszakban, kb. ugyanakkor add/adjátok be a szurit, mi az este 8 órát választottuk, mert akkor mindig együtt vagyunk, mégha nem is itthon. Ha repülsz, legyen nálad egy igazolás arról, hogy ezt szúrod és miért (angolul a dokidtól), így biztosan kiengedik a repcsin, nekem jól jött. És legyen mindig egy a táskádban, ha vészhelyzet adódna.:)

2016. jan. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ohh, köszönöm a megnyugtató vàlaszt!jaj akkor nemsokàn meglessz a picitek:) gratula:)

Nekem 0,3 az adagom,kicsit mêg furi hogy szurni kell,de a kicsiért mindent.nekem is pàrom adja majd. Nézték nekem is az antifoszfolipid szindromàt,de nekem az jó lett!

Szülni én nem szülhetek mert van 2 gerinc sérvem és egy csigolya elcsuszàsom:( beteg a gerincem.

Jó ,akkor kidobhatom a kukàba is a szurikat. Màr ezen is csak paràztunk:( mire gondolsz hogy vészhelyzet esetében legyen nàlam szuri? Mi is akkor este fogunk szurni, végülis mi is csak este vagyunk együtt! De most hirtelen az jutott eszembe,hogy mivan ha nem jön a baba és jön a havi, akkor mivan!? Jobban fogok vérezni.. Na hétfön megkérdezem a dokit. Hàt sok minden kavarog bennem, öröm félelem. Nem szeretnénk több vetélést. Mondjuk ki akar, hàt senki.

Az 5 babàt műszeresen felyezték be és az szörnyű volt. Meg is tört a dolog.

Remélem tényleg megtalàltàk a bajt és most minden jól alakul velünk is. :)

2016. jan. 22. 18:06
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 0,3-asat adtak az elején, de a 0,4-es olcsóbb, így azt szúrjuk, a dokim mondta, hogy mindegy az, túladagolni nem lehet, így legyen inkább a 4-es.:)


Azért még várjunk a gyerekszületéssel, teljesen parában vagyunk, még nem egészen hiszem el, hogy ez most lehet, hogy sikerül...


"mire gondolsz hogy vészhelyzet esetében legyen nàlam szuri?"


Ha pl. este beültök a barátokkal valahová, ne a hülye szuri miatt kelljen hazarohanni, legyen nálatok, kimentek a mosdóba és akkor ott be tudja szúrni, és jól elvagytok tovább.:)


"mivan ha nem jön a baba és jön a havi, akkor mivan!? Jobban fogok vérezni..."


Igen. De ne úgy képzeld el, hogy patakokban.:) Nekem volt a 22. héten, hogy felmarta a hüvelyfalam a folyásom és 3 napig véreztem, a dokim mondta, hogy ezt osszuk el hárommal akkor, mert csak a Fraxi miatt van ilyen sok.:)


"Remélem tényleg megtalàltàk a bajt és most minden jól alakul velünk is."


Én is remélem. Legalább egy valamit megtesz az ember, ha a véletlennel nem is tudunk mit csinálni...


Nekünk volt egy szörnyű kalandunk, a kombinált tesztem rossz lett és az amniocentézisem utáni és előtt összesen 4 hétben minden este bőgtem a szuri után, hogy "a semmiért csináljuk, lehet, hogy a semmiért csináljuk ezt a szúrást hónapok óta". De aztán megnyugodtam, mikor kiderült, hogy jók a kromoszómái.:)

2016. jan. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Biztos szörnyű volt az a 4 hét, de az a lényeg,hogy minden rendben van:) lessz is!!! Nyugi! Irt a dokim szakvéleményt igy a hàzidokim tud irni receptet. Csak annyira megoszlik dokik között a vélemény az mthfr és prothonbin heterozigota mutàciorol. Van aki ugy gondolja lehetett ezért a vetélések, de van aki szerint nem igazàn.. Ezért is félek még. :( köszi a sok sok tanàcsot!!
2016. jan. 23. 10:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez is megosztó, nekem azt mondták, kései vetélést okoz ez a probléma (nekem 9 hetesen volt vetélésem). Viszont, ha úgyis okozna, akkor mindenképp kell a szuri.


Mivel neked már öt volt, ez valószínűsíthető, hogy már nem a véletlen műve, hanem anyai probléma. Persze, lehet ötször is rossz golyót húzni, hiszen egymástól függetlenek a húzások. Az inzulin-rezisztenciát pl. 15 éve még nem tudták gyógyítani, nem is ismerték, és volt egy csomó lombik a semmiért...milyen érdekes.

2016. jan. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia.

Màr egy hete kapom a szurit esténként és tényleg nem gàz.. Néha fàj néha nem:) jó hogy szoltàl, hogy legyen nàlam mindig egy .igy nem volt gàz a hétvégén. Veletek minden rendben?

2016. febr. 1. 10:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, mi a helyzet azóta veled, kérdező?
2021. febr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!