Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van ez a jelenség hogy...

Miért van ez a jelenség hogy néha kiakadnak a kérdezők olyan válaszokra amikben más ember semmi sértőt vagy kioktatót nem lát?

Figyelt kérdés
Néhai jelenség de érdekes viszont. Gyerekvállalás témakörben látni szoktam, hogy a kérdező aki épp babát szeretne vagy épp terhes néha kiakad egyes válaszokra amikben én meg néhányan semmi megvetni valót nem láttunk (általában tanács vagy vélemény) még néhány felpontozva is van. Úgy érzem hogy oké hormonok meg minden játszik de akik épp nem terhesek csak nagyon várnak babára (azoknál miért van ez?) és mindenben a csíkot látják akkor volt olyan is hogy letámadta azt aki mondta hogy semmit nem lát (semmi lekezelő hangnemben) és miért ne reménykedhet benne mikor hófehér volt a teszt része. Miért van ez egyeseknél hogy így kiakadnak általános kommentekre ebben a kategóriában? Nálam is megtörtént egy válaszomnál hogy egy babát vágyó rám förmedt mert lemertem írni hogy nem értem mit lát azon mikor kb nagyított alakban se látni csíkot és értetlenül álltam hozzá hisz a véleményeket kérdezte elvileg de fenn akadt ha mást válaszolt..Pusztán véleményeket szertenék akik szintén találkoztak ezzel a dologgal és ők mit gondolnak róla. kérdést nem linkelek mert nem követem őket már de itt a jelenség fontos inkább.

2022. ápr. 7. 17:09
 1/10 A kérdező kommentje:
kiegészítés: Volt egy válasz ami semmi kioktató vagy letámadó nem volt és többen is jelezték a "támadó" kérdezőnek hogy ugyan mi bunkó a válaszában és tényleg semmi olyan nem volt..
2022. ápr. 7. 17:10
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem azt írják, amit olvasni szeretnének. Önbecsapás, amit csinálnak, de nekik ez természetes és élvezetes.
2022. ápr. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem az ilyen nők annyira rá vannak pörögve a témára és annyira beképzelnek csíkokat, tüneteket meg mindent, hogy egyszerűen képtelenek elfogadni, hogy nem az a valóság, ami az ő fejükben él.

Volt itt pár hónapja egy kérdező, 100 feletti választ kapott, és még akkor is azt erőltette, hogy de bizony ő minden ennek ellentmondó észérv ellenére terhes. És majd pár napon belül elmegy az orvoshoz, és majd leírja, mit mondott a doki, hogy majd elszégyelljük magunkat. No, az óta se hallottunk felőle.

Sajnos vannak, akik szinte belezakkannak abba, ha nehezen jön össze a baba. Mert hogy megviseli az embert, az addig rendben, de néhányan szinte eszüket vesztik miatta.

2022. ápr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, persze jöhetnek még. És elfelejtettem írni hogy akinek nem inge ne vegye magára, de remélem nem jön ide egy kérdésben említett egyed és rám förmed hisz most csak a jelenségről érdeklődök, nem vetek meg senkit.
2022. ápr. 7. 17:43
 5/10 A kérdező kommentje:
3.Erre pont még emlékszem és ahogy a kérdező tényleg nem írt vissza utána...
2022. ápr. 7. 17:47
 6/10 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ma is volt olyan bár nem tudom belinkeljem e mert meg van.
2022. ápr. 7. 17:51
 8/10 A kérdező kommentje:
6.Közben ahogy láttam ebből a kérdésből több kérdés is született ami durva hogy valaki ennyire ellenszenved tud lenni másokkal ha ennyire beleéli magát.
2022. ápr. 7. 18:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez ilyen,nem olyant kérdeznek, meg vannak kamusok
2022. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem szimplán az is közrejátszik, hogy ismeretlenül nem tudhatjuk a másik határait, a témával kapcsolatos érzéseit, nem tudjuk mi történt vele a múltban, min ment keresztül, mi az ami a számára kivero a biztosítékot, miben szocializálódott. Mindannyian másképp reagálunk dolgokra, más a tűrőképességünk, más dolgokra ugrunk. Van, hogy ugyanaz a dolog belőled nem vált ki semmit, de a másiknál meg bekapcsol valami "gombot", amiért ingerült lesz.

Amúgy nem tudom, milyen kérdésekre gondoltál, nekem most nem ugrott be ilyen, meg nem néztem linket sem, csak általánosan mondom, hogy mindannyian magunkból indulunk ki és gyakran nehezen vonatkoztatunk el, ha más a várttól eltérő reakciót mutat. Persze ettől még a kérdező ék is tisztában kéne lennie, hogy nem a rosszindulat vezérli a másikat, tehát a fent leírtak nem mentik fel őt, ha bunkón válaszol.

2022. ápr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!