Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 kg plusz van rajtam és...

18 kg plusz van rajtam és jövőhéten szülök, de nem vizesedem. A súly kinézetre csak a hasamon látszik de a hasam óriási, de akkor hol az a sok kiló?

Figyelt kérdés
Elvileg nagyobb súlyú babám lesz mint egy átlagos. De a 18 kg súlytöbbletemet nem értem, hiszem sehol rajtam viz, vagyis nem az a vastag ödémás lábak mint másoknak, talán minimálisan a combomra hiztam meg a mellemre, de nem annyit hogy ennyivel több legyek. Akkor hol vannak a kilók? Akinek elmondom h 18 kg van rajtam azok azt hiszik hülyéskedek.
2022. ápr. 8. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Több vér, több víz, méh, méhlepény, magzatvíz, baba, mellek, izmok, zsír.

Teljesen normális a hízás, az átlag 12-16 kg hízik, de nyilván egyénfüggő.

2022. ápr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Rám is 15 kiló pattant fel és esküszöm én sem értem hova. Én csak arra tudok gondolni, hogy ez igenis víz attól még, hogy nem látványos ( belső szervekben rakódott le. 5 hete szültem és még mindig 85 kg vagyok a kiindulási 70 helyett.
2022. ápr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Hidd el víz is van


Meg utóbb a képeken azért én látom a kalácsfejem..

(20 kg jött fel)


Előtte 15


Konkréten 2 héttel a szülés után 2 kg volt rajtam, úgy, hogy látszólag nem vizesedtem.

Pántos cipőben flangáltam 40+4 naposan


33 hetesen magassarkúban dolgoztam utána laposban a 37. Hétig

2022. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na igen hát kiváncsi vagyok a korházból mennyi minusszal engednek ki. Habár most nem ez a legfontosabb tudom, de már azt is elfelejtettem milyen az elet nem terhesen. 🙄vannak gerinc gondok, emiatt félek hogy sok súly marad. A hasamtól kb felborulok akkora és kivancsi lennék hogy mennyire leszsk mevkönnyebbülvs utána.🥴
2022. ápr. 8. 23:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 14 kg-ot szedtem fel, de majdnem ugyanúgy néztem ki, mint terhesség előtt, plusz a has. Ráadásul nekem a hasam is kicsi volt, kb. mint egy kosárlabda. A szüléssel 10 kg ment le rólam, a kórházi napok alatt még 2 kg, úgyhogy 2 kg plusszal mentem haza.
2022. ápr. 9. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Engem most annyira megnyugtattatok. Rám is feljött 20 kg úgy hogy kifejezetten soványan kezdtem a terhességet, nagyon alacsony BMI-vel és diétáznom is kell IR miatt, szóval még a szénhidrát bevitelre is maximálisan odafigyelek. Csak a hasam és mellem hatalmas, picit dagad a lábam, de teljesen mozgékony vagyok ahhoz képest, hogy ennyi pluszt cipelek. Kíváncsi leszek mennyi marad rajtam a terhesség után. Én hízni is szerettem volna terhesség előtt, de sose sikerült, hát most aztán van rajtam plusz kiló.
2022. ápr. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 25öt szedtem fel, 5 maradt egy honap múlva, az meg leolvadt szoptatással, mára 2 kgval kevesebb vagyok,mint amivel terhes lettem
2022. ápr. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
En nem bánnám már ha kijönne a gyerek... az éjszakáim borzalmasak, feküdni szörnyű. Besüpped az ágy a súlyom alatt, fáj a szeméremcsontom kb besz**ok annyira. Gondolkodtam már hogy esetleg az emelet is leszakad és a szomszédra esek.😄😄 És 3 órákat ébren vagyok emiatt és csak bőgök, zsörtölődöm. Elviselhetetlen vagyok... 😆
2022. ápr. 9. 09:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor én leszek az ellenpélda. 17 kilót híztam, nem vizesedtem, látszólag csak a hasamra híztam, csini kismama voltam.

Szülés után kórházból 6(!) kiló mínusszal jöttem haza (pedig alig ettem, finnyás vagyok, nem volt jó a kórházi koszt és covid alatt látogatni se lehetett) és az is visszajött mind kb 1-2 hónap alatt.

Most 7 hónapos a baba és most kezdett el lefelé menni a súlyom, de iszonyú diéta és mozgásmennyiség van benne. Én kezdek arra gondolni hogy ez valami hormonális dolog lesz nálam, azért is mert pl. izzadni is nagyon büdit izzadok, pedig nem volt jellemző.

2022. ápr. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!