Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hízás probléma... szerintetek...

Hízás probléma... szerintetek mi a fene ez? Aggódom! Ki tapasztalt hasonlót?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


52,5-53 kilóval estem teherbe, jelenleg betöltött 7.héten 56!kilót mutat a mérleg.


Nem eszem többet alapvetően,maximum több Korpovit kekszet az étkezések között-viszont vizesnek érzem magam. Melleim szinte 1,5x akkorák, illetve a lábam, combom van bedagadva. A zokni, alsónemű nyoma minden este látszik, arcom be van dagadva reggelente.


Most voltam első Uh-n orvos semmit nem mondott erre. A rendelőben 57 kilót mértek. Iszonyat elkeseredtem.


Szerintetek ez mi?

Ráadásul szomjas is vagyok, száraz a torkom, szemem, innom kell sokat.


Volt valaki hasonlóan vagy csak én "szívtam" meg? Félek, hogy ebből a súlytöbbletből baj lesz.


Köszi



2022. ápr. 9. 19:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Otthon mérd reggel.

A rendelőben ott van rajrad pluszban a ruha. Plusz estére mindenki nehezebb mint reggel, így a napközben mért érték sem feltétlenül releváns


Ha vizesedsz jelezd az orvosnak

2022. ápr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%

Ilyenkor még nincs vizesedés.


Hormonok is rátehetnek, első trimeszterben jellemző a puffadás is - szintén hormonok játéka.



Én jobban aggódnék a szomjazás, száraz száj miatt, mert lehet a cukor jele is.. Ezt viszont jelezd, vagy ha tudsz mérj időnként cukrot.

2022. ápr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az a furcsa, hogy ahogy pozitív lett a teszt, már bevizesedtem. Lábdagadás, minden. Valahol azt olvasom az ösztrogén miatt van... de már nem tudom.


Tegnap reggel itthon is 55.8 volt :( ruha nélkül.

2022. ápr. 9. 19:27
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ilyen korán vizesedsz az nem jó.. Nehogy baj legyen a veséddel.

Vérnyomásod?

2022. ápr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Vérnyomásom alacsony. Majd elalszom inkább.


Azt tudom magamról, hogy mindig is vizesedésre hajlamos voltam, már egy szimpla menzesz előtt/közben is 2 kilóval több voltam.

Volt olyan orvosom aki szerint ilyen nincs, ennyit nem lehet menstruáció miatt visszatartani. És biztos csak sokat eszek.


Pajzsmirigyem rendben, most voltam laboron. Sportolok, lightosan, de a napi 5-6 km így is megvan.

Kajával most hadilábon vagyok, 1 hete van undorom néha, akkor komfortos vajaskenyeret ilyesmit választok, de már direkt számolom a kalóriákat!

2022. ápr. 9. 19:39
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért lehet nem ártana egy endokrinológust felkeresni.
2022. ápr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi, hát az lesz.
2022. ápr. 9. 20:08
 8/15 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem meg ennyire ne betegedj bele a súlyodba🙄
2022. ápr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez simán belefér,puffadás meg hormonok,ha víz is ez még le fog menni rólad.Valakinek ilyenkor kezdődnek a rosszul létek,szóval lehet még fogyni is fogsz-az első trimeszterben az is bele fér.Egyébként aki alacsonyabb súlyról indul ott általában nagyobb a súlygyarapodás a legvégére erre számolj.De nyugi szoptatás alatt leolvad.
2022. ápr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
Én plusz 40kgal zártam mindkettő terhességem. Végig toxémia gyanús voltam ,de mindig határon mozogtam.Az első szulésem után-23kgal jöttem ki a kórházból. Ha a napi 6-8l vizet nem ittam meg rosszul voltam.Okot egyik orvos sem mondott ,inkább csak viccelődtek,hogy ez a sok kg gombócból is sok lenne.Egyébként most is 50kg vagyok és egészséges.A gyerekeim is egészségesen születtek.
2022. ápr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!