Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Természetes gyógymódok székrek...

Természetes gyógymódok székrekedésre?

Figyelt kérdés
34 hetes kismama vagyok, eddig minden rendben volt az emésztésemmel, de kb 2 hete nagyon küzdök a nagy wc-vel. Sajnos már az aranyér is elkezdett kialakulni, pedig eddig sose volt ilyen problémám. :( Egyelőre nem fáj, csak érzem hogy ott van, főleg ha erőlködöm. Kaptam rá kenőcsöt, remélhetőleg el fog múlni, de a székrekedésen mostanában csak a Tamarin lekvár segít. Ha azt beveszem 2-3 naponta, akkor minden oké, de anélkül nem megy. Igyekszem sok gyümölcsöt, zöldséget enni, de nem segít. Esetleg tudtok természetes megoldásokra tippet adni? Gondoltam veszek a Dm-ben ilyen gyümölcs sűrítményeket, az segíthet? Vagy lekvár? Vagy a terhesség végéig ez már így marad, nyugodjak bele? :(
2022. ápr. 14. 14:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
59%

Sok-sok folyadék és rost. Műzli, zöldségek, gyümölcsök és ami nekem a tuti az 4-5 szem aszalt szilva még ezek mellé. Este megeszem, reggelre általában van eredmény. :) Nekem a céklalé is bejön, de annak nem szeretem az ízét.

Erőlködni ne erőlködj, ha nem muszáj.

2022. ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
59%
Nekem sajnos mind az 5 gyereknél így maradt a végén.Bármit ettem,ittam, akkor is keményebb maradt a székletem,pedig már volt,hogy aszalt szilvát ettem tejföllel.Szülések után minden a régi lett.Próbálgasd persze a sok folyadékot,rostot,stb.
2022. ápr. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
46%
Szenna tea,lenmag,aszalt szilva, szilvalekvár,útifűmaghéj.
2022. ápr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%
Ugyan ez volt, de annyira, hogy már rosszul lettem és elájultam a wc-n. Végigpróbáltam mindent amit fentebb màr írtak, lenmagot, szilvát toltam tejjel meg dulcosofttal, semmi nem oldotta meg, majd fogtam és a magnéziumon kívül leraktam az összes vitamint, lesz ami lesz alapon. Napi 2x megyek azóta wc-re.
2022. ápr. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
59%
Glicerin kúp, laxaclean folyékony glicerin .
2022. ápr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
59%
Ha akorabban írták nem segítenek, akkor a dulcosoftot javaslom még. Nekünk a gyerekorvos javasolta, természetes összetevőket tartalmaz, nem szívódik fel, és hatásos.
2022. ápr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!