Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi időt "illik" ledolgozni...

Mennyi időt "illik" ledolgozni egy munkahelyen terhesség előtt?

Figyelt kérdés
Összességében nagyon bőven megvan a gyedhez szükséges munkaviszony, de pár hónapja sajnos váltanom kellett munkahelyet. Itt letelt a próbaidő, véglegesítve vagyok. Minden szempontból fel vagyunk készülve a gyerekvállalásra (anyagi, kor, család). Ha terhes leszek, kérdés, mennyi ideig tudok dolgozni, mert fizikailag megterhelő a munkám. Ha elmegyek, biztos, hogy a helyemre fognak tenni valakit, mert ez egy kis cég, szóval kérdés, hogy vissza fognak-e venni, és múlik-e pár hónapon még valami ebből a szempontból. A nődoki azt mondta, lehet, hogy nehezen fog összejönni a baba. Szerintetek érdemes "illemből" várni még pár hónapot, vagy vágjunk bele?

2022. ápr. 16. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Kb én is így voltam a harmadik babánál.

Párommal az első lett volna, és már elég régóta próbálkoztunk mikor másik munkahelyre vettek fel. Nem idegeskedtem a dolgon, úgy voltunk vele, hogy úgyis bejelentkezünk lombikra, mert minket sürget az idő párom kora miatt. Nem is számítottunk rá, de pont azon a héten, még a próbaidő kellős közepén pozitívat teszteltem.

Nem mondom, hogy nem estem kétségbe... Próbáltam higgadt maradni és mérlegelni a dolgot, hogy még próbaidő alatt jelentsem be vagy várjam meg a véglegesítést.

Én korrekt akartam maradni,úgyhogy még próbaidő lejárta előtt elmondtam. Nekem szerencsém volt, mert a főnököm díjazta az őszinteségem és megtartott ennek ellenére is. Mondjuk én végig dolgoztam (de irodai munka), 2 hetet voltam csak táppénzen szülés előtt :)

Most szeptemberben tervezek visszamenni, a fiam akkor lesz 15 hónapos.


Szerintem ne várjatok, ki tudja mikorra jön össze.

Egyébként nagyobb cégnél sincs garancia arra, hogy visszavesznek-e. Egyébként aki jól dolgozik, általában visszaveszik. Legalábbis nekem ezzel sosem volt problémám, vagy csak jó céget fogtam ki.

2022. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg nehezen jön össze a baba, úgyis kiír veszélyeztetettre a doki. Mindegy, mennyit vártok, ha megszüntetik a munkakörödet.
2022. ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Engem ezért le szoktak pontozni, de a te életed, magadat kell boldoggá tenned, nem a főnöködet. Ha fél év múlva leszel terhes senki nem fogja megköszönni, hogy vártál.

Én belevágnék.

2022. ápr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Én is belevágnék, szerintem ez fontosabb, mint hogy mit szólnak a cégnél.
2022. ápr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Ugyan így voltam. Kis cég, nélkülözhetetlen voltam. Én igazábol 1 évet ledolgoztam, mire belevágtunk a babatémába. 1 ev alatt estem teherbe, így is aggodtam, hogy 2 év kevés, hogy mondjam el a főnöknek, hogy máris ott hagyom.


Aggódtam nem vesz vissza, mert lett mas a helyemre


Aztán nem is oda mentem vissza dolgozni, kár volt ezen rugóznom.

Annyi minden történhet még a babázás alatt, szerintem vagj bele, azt majd alakul.


Ilyen, hogy illik, pedig nem létezik.

2022. ápr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Vágjatok bele. A többi majd alakul. Lehet nem is oda mennél majd vissza dolgozni, mert nem olyan a beosztás, ami nektek megfelel, vagy tudom is én. Ilyen helyzetben szerintem nyugodtan lehet az ember önző és gondoljon magára. Ahogy más is írta, senki nem lesz hálás neked azért, hogy egy évvel többet dolgoztál adott helyen.
2022. ápr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Még az jutott eszembe, hogy a táppénz ugye csak annyi időre jár, amennyit az adott cégnél voltam, mindegy, előtte hány évet dolgoztam le. Szóval ha úgy alakulna, hogy nem bírom a munkát a hányás vagy más miatt, akkor azért kb 7-8 hónap kell, hogy annyira ki tudjanak írni? Minél tovább ki szeretném bírni persze, de első lesz, nem tudom, mire számítsak.
2022. ápr. 17. 01:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Én 7 éve dolgozom adott helyen de mostanában érzem hogy fojtogató a légkör, túl sokan vagyunk félek, hogy leèpìtès fenyeget igy gondolkodom rajta hogy mar most 6 hetesen tappenzre vetetem magam. Úgy néz ki indokolt is lesz mert barnázom. Barátnőm ápolónőkènt dolgozott majdnem a 8. Hónapig. Pedig szerintem nem mentes minden veszelytol egy kórház. En is ott dolgozom de másik részlegen, a terhességemrol még nem tudnak. 8 hónapig biztos nem várok. A közvetlen kolléganőim azonnal elmentek amint megtudták hogy terhesek. Igaz akkor covid volt. Most jobb a helyzet (egyelőre).
2022. ápr. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet, hogy rosszul tudom, de ha véglegesítve van a státuszod, köteles visszavenni gyed után a munkáltató! Csak helyettest vehet fel a helyedre, amíg vissza nem mész dolgozni. Azért ennek járj utána szerintem.

2022. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Köteles visszavenni, ugyanazért a fizetésért, de ajánlhat fel más munkakört, illetve megtudja oldani, hogy magától mondjon fel utána. Szóval erre nem érdemes apellálni. :)
2022. ápr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!