Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell bejelentenem a...

Mikor kell bejelentenem a munkahelyemen a terhesség tényét?

Figyelt kérdés

Kicsit szemét a főnököm, félek, hogy ha gyanút fog, hogy terhes vagyok, akkor kirúg.

Mikor érdemes bejelenteni? Meg kell várni a 3 hónapot? Mikortól számítok védettnek?



2022. jan. 23. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Attól a pillanattól, hogy orvosi papírod van róla.
2022. jan. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Elso, nem , nem jól tudod.

A fogantatastol védett vagy.

Bejelenteni NEM kell, csak ha akarod. Ha a 40. heten mondod, hogy nem jovok , megyek szülni, az is elég jogilag.

2022. jan. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
A doki anno 3x elmondta amíg nincs szívhang, addig nincs terhesség. Amint van, ad papírt. És ez nem a fogantatás pillanata.
2022. jan. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Csillus30 ***** válasza:
46%
Attol függ , hogy munkahelyeden meddig lehet terhesen dolgozni mármint milyen a munkakörülményed nehéz fizikai akkor már ha azt mondha doki már van szivhang vagy ha még az nincs csak petezsák akkor is már elmehetsz önkéntesen is táppénzre ő add egy igazolást hogy a munkakörülményed milyat nem tudsz terhesen dolgozni amit le kell adj a házidokidnak .Ha olyan helyen pl irodában ülömunkát végzel akkor dolgozhatsz amig neked és babádnak is jó ha nagyon hányos lennél stb ami befolyásolja a munkádat mer ezért nem tudsz úgy dolgozni akkor is elmehet közbe is táppénzre , de ahogy meg van az első vizsgálat hogy van pl: petezsák akkor már add igazolást és onantol kezdve védett vagy .
2022. jan. 24. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Nos, jogilag valóban nem kell bejelenteni, csupán érdemes, mert onnantól könnyített munkára vagy jogosult.

Az is tény, hogy valóban a fogantatás pillanatától védett a kismama. Ez konkrétan azt jelenti, hogy ha hétfőn a munkáltató felmond, szerdán meg pozitívat tesztel a nő, akkor a munkáltató köteles a felmondást semmisnek tekinteni és tovább foglalkoztatni a not.

Bejelenteni amúgy a 12. hét után érdemes, főleg magad miatt, mert addigra lecsokken a spontán vetélés esélye.

2022. jan. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Ahogy az 5-ös írja.
2022. jan. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
3. valaszolo, második vagyok. Teljesen mindegy mikor milyen papírt ad az orvos, semmi köze a ket dolognak egymáshoz. A jog kimondja: a várandós no a fogantatás pillanatától kezdve védett. Ennyi.
2022. jan. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Nincs doki, aki azt mondja, hogy várandós, ha nincs szívhang.

Értem amúgy, hogy fogantatástól. De ahhoz az kell, hogy terhes legyen.

Mondtam dokimnak, hogy pozitív lett a teszt... Á, az nem ér semmit-valaszolta.

Hogy lehet amúgy bizonyítani, hogy terhes valaki? Szóval ha nincs szívhang, nincs terhesség, így fogantatás sincs. Hisz mi fogant meg?

Nekem ez a doki is fura volt amúgy. (3)

2022. jan. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as , mire egy esetleges munkaügyi bíróság elé kerül az eset, (ha kirúgják a not), addigra nemhogy a terhesség ténye meglesz, de kb. meg is szül.


Ahogy írtak előttem, hétfőn kirúgják, szerdán pozitívat tesztel, bíróságra megy, mire a tárgyalásra kerül a sor megállapítják bőven, hogy terhes, a terhesség pedig az utolsó menstruáció első napjától számít ugyebár. Es ha utána rúgtak ki, akkor mar bizonyítva van.


Ahol elek ott pl. nincs egyaltalan orvosi időpont a 12. heti ultrahangig, de a felmondási vedelem ugyanúgy el az utolsó menstruacio első napjától.

2022. jan. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%
És ha “halványpozi” a teszt (mint itt sokaknál) és kémiai a terhesség ami annak rendje és módja szerint megszakad?
2022. jan. 25. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!