Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elkaphatta a szalmonellat a...

Elkaphatta a szalmonellat a magzat?

Figyelt kérdés

10 hetes terhes vagyok es tegnap dedinel ettem egy csomo majonezes krumplit mert a pap azt mondta bolti majonezbol csinalta a dedi. Erre ma ebedhez keszulunk, mar kontarkodok bele megint a majonezkrumoliba mikor beallit a dedi meg egy kis sutivel es kerdezi h en hogyhogy eszek ebbol amikor nyers tojas van benne…. Szoval megse bolti…

De nem lettem beteg tegnap ota es senki a csaladbol, akkor ha talan nem szalmonellas a tojas akkor nem lesz baj? V a baba elkaphatta ugy h en nem erzek semmit?

Csak ez lenne a baj amugy a tojassal?


2022. ápr. 18. 11:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja nem a pap mondta hanem a papa😂
2022. ápr. 18. 11:48
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A magzat nem kapná el, csak nem lenne rá se jó hatással nyilván ha napi 50szer fosvahánynál,lázas lennél, ne adj ég kiszáradnál.

De ha 1-2 nap után nincs bajod,akkor már nem is lesz.

2022. ápr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére azért nem olyan könnyű elkapni, főleg ha bolti tojás, ráadásul még nyár sincs.


Amúgy terhesség elején én meg csomó folyós sárgájú tükörtojást ettem, nem tudtam, hogy azt sem szabadna.

2022. ápr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért pörgesd vissza az elmúlt huszonakárhány év alatt hányszor voltál szalmonellás. Nyilván direkt nem kell a nyers tojást nyomni befele, de megtörtént már. Szinte biztos, hogy semmi baj nem lesz. Nyugi!
2022. ápr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Minimális esély van rá, hogy az a tojás salmonellás lett volna.
2022. ápr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
1%

Nem a tojás szalmonellás,csak a héja. Ha megmossátok felhasználás előtt közvetlenül, akkor nincs veszély.

A tojás belseje sose szalmonellás.

2022. ápr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy kérdés :

De akkor miért mondják pl, hogy folyós sárgájú kemény tojást sem lehet enni? Mert hiszen akkor felforr a víz, amiben főzzük, még ha nem is mossuk meg.

Ezt csak kérdem, mert már gondolkodtam ezen, mivel sokat ijesztgettek engem is ezzel a tojás dologgal.

2022. ápr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Amit a 6os mond az egy régi tévhit. A tojás belseje is lehet szalmonellás.
2022. ápr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem kindertojásból volt minimális a salmonella esélye😁
2022. ápr. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9, 🤣🤣🤣
2022. ápr. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!