Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van ak!nek keményedik a hasa?...

Van ak!nek keményedik a hasa? Pl. takarítás közben, után? Vagy pl. séta közben?

Figyelt kérdés
Húsvét előtt takarítottam, mire befejeztem már keményedett, kicsit fájt is a hasam. Még miután befejeztem is, nem volt jó, hiába pihentem csak. Tegnap sétálni mentünk, amit én nagyon szeretek, hozzá is vagyok szokva a hosszú sétákhoz (több órás), de olyan 40 perc után már megkeményedett a hasam, utána kezdett fájtlni is, mármint a fájdalom erős húzódás, feszülés volt. Nemsokára mennénk egy hétre pihenni, utolsó lesz csak ketten, de kb. úgy érzem magam, mint egy öreg nénike... Már megbeszéltük, hogy a túrázás persze kilőve. De azért, hogy egy órás séta sem volt, és már ennyire megkeményedett, durva. Szedek multivitamin + esténként veszek be magnéziumot. Egyébként nem az, hogy fáradt vagyok, a lábam bírja, a hasam nem. Meg a derekam is nyomódik amúgy. Természetes ez? Tudom, ez egy ideiglenes állapot, el kell fogadni. De nektek mi segített esetleg? Köszönöm a segítséget!
2022. ápr. 19. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

hány hetes vagy?


amúgy normális, de ami nem esik jól azt ne erőltesd. mennyi mg-t szedsz?

2022. ápr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, hányadik hétben vagy. Harmadik trimeszterben már teljesen normális, hogy előfordul.
2022. ápr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
6%
Magnéziumot szedjél, meg pihenj amennyit tudsz. Mivel nem irtad mennyi idős kismami vagy, igy tippem szerint a második trimeszterben lehetsz. a házimunkát meg kell csinálni valakinek, senki nem fogja helyetted megcsinálni. Vigyázz magadra is, meg babára
2022. ápr. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ohh bocsi, tényleg. 28 hetes vagyok.


A multivitaminban, amit szedek, a napi bevitel 20%-a van benne. Plusz van sima magnéziumom, ami a teljes napi szükségletet fedezi, két tablettát kell elvileg bevenni, de én egyet veszek, esténként. Az oka az, hogy az orvos azt mondta ne lépjem át a napi maxot, mivel alapjáraton is viszünk be a szervezetünkbe magnéziumot. Hát nem tudom, lehet nem ártana több, de nem merek. A lábfejem is szokott görcsölni, általában kicsit, de van, hogy percekig, arra ébredek reggel, hogy húzza a görcs.


Amúgy jól vagyok, csak mostanában észrevettem, hogy X idő után ha talpalok, akkor kémények, aztán már feszül is a hasam, ilyenkor kellemetlen már. Zavar, mert sok dolog van, amit meg kell csinálni, még a baba szobája sincsen kész. Meg ugye alap dolgok, amiket folyamatosan végezni kell, célom a házimunkára, sosem fogy el ugye...😅 Csak tudjátok fura, hogy nem csinálhatom azt, amit eddig, hogy reggeltől estig hajtottam, tettem-vettem. Illetve jó is a mozgás, nem akarok ülni sokat, többet eszel akkor. 🤣

2022. ápr. 19. 15:48
 5/5 A kérdező kommentje:
*keményedik
2022. ápr. 19. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!