Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az övterelő valóban hasznos?

Az övterelő valóban hasznos?

Figyelt kérdés

Párom nagyon rá van pörögve, hogy kell nekem a kocsiba a biztonsági övet elterelő készség, de én magam így a 30. héten sem érzem égető szükségét, nem kényelmetlen sem a vezetés sem az utazás bekötve. Ellenben macerásnak érzem, hogy két autó négy különböző ülésére költöztessem magammal, mert változó mikor melyikünk/melyik autót vezeti vagy csücsül bent utasként.

Valóban megelőzhető vele nagyobb baj egy baleset során? Légyszi segítsetek pro-kontra érvekkel :)



2022. ápr. 21. 22:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint hasznos: a hasad alatt, s nem a hasadon keresztül vezeti az övet, így ütközéskor nem rögtön a baba kapja a megfeszülő öv okozta "ütést", hanem mondjuk a medencecsontod. Máskülönben bizony az őt fogja érni, és ekkora erőkifejtést nem tompít se testzsír se magzatvíz. Bármilyen sebességnél adódhat olyan helyzet, hogy párodnak hirtelen fékeznie kell, az övterelő ezektől a kisebb traumáktól is óvja a pocakodat, benne a babát. Nem hülyeség, használd, nem akkora macera átpakolni sem, 2 mozdulat (mi is két kocsiban használtuk).
2022. ápr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hasznos. Elsősorban, nem a te kényelmed miatt célszerű használni, hanem a baba miatt, a baleseteknél nem éri akkora nyomás őt. Engem korán, kb. már 12 hetesen zavart az öv, be is szereztem egy övterelőt. Fél perc leszedni és áttenni a másik ülésre.
2022. ápr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Nem kényelmi célt szolgál, hanem biztonságit, hogy egy nagy fékezésnél vagy egy ütközésnél ne törjön a baba gerince.
2022. ápr. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kényelem miatt kell, hanem a legkisebb koccanas is végzetes lehet,

Esélyeseb a babán kívül a mègedet is elveszítheted.


Úgyhogy nem hasznos, hanem szükséges.


Én nem is értem miért nem kötelező, mint mondjuk egy babaülés az autóban.

2022. ápr. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
teljesen egyet értek az elottem szólókkal, csak annyit fuznék hozzá, hogy pl. baleseteknél nagyon gyakori, hogy a biztonsági ov égési sérulést okoz a mellkason - akkor gondolj bele, mekkora erot fejt ki fékezésnél. Úgy ahogy irják, "ekkora erőkifejtést nem tompít se testzsír se magzatvíz".
2022. ápr. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jól jött, már a 20. héttől használtam, és nem mindig ugyanarra az ülésre tettem, mert változó volt, hogy éppen hol utazok. Nem volt macerás áttenni. Én csak ajánlani tudom.
2022. ápr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem sokkal kényelmesebb volt övtetelővel utazni, mint nélküle. Császármetszéssel született a babám, még mindig ezzel a kényelmes utazni. De ahogy az előttem hozzászólók írták, a babának így a legbiztonságosabb, ha utazol. Pár ezer forintért lehet kapni akár használtan is jó állapotban lévőt.
2022. ápr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Én pedig sosem értettem, miért kéne. Nekem alapból a hasam alatt ment az öv, nem a hasam közepén. Talán mert eleve volt egy kis hasam? Ha úgy állt volna az öv, meg nt a terelő reklámjában, akkor viszont fontosnak gondolnám.
2022. ápr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem azért kell az ovterelo hogy ne a hasad aljan vagy kozepen fusson vegig….uhhh. Nem véletlen kell onnan elterelnie utolsó. Tok mindegy hogy pl baleset közben alul vagy kozepen húz meg ugy hogy baj lesz belole.🤦🏽‍♀️

Én is most akarok venni, plusz engem rohadtul idegesít hogy ott van a hasamon. Kenyelmetlen is és nem erzem magam ugy jol vezetés közben.

2022. ápr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8-as, a hasad alatt is ott van a kismedencebol kikandikaló méhed benne a babáddal, bármennyire is alul fut az öv.
2022. ápr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!