Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Torokfájásra, mandulagyulladás...

Torokfájásra, mandulagyulladásra mit ajánlanátok? 7hkm

Figyelt kérdés
Sziasztok! nagyon fáj a torkom és a mandulám, nem tudom, hogy esetleg vehetek-e be panadolt vagy ihatok-e neo-citrant? Tudnátok nekem valamit ajánlani? Sajnos csak ez a két gyógyszer van itthon. Köszönöm a segítséget.
2011. szept. 24. 16:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ügyeletre mennék inkább.
2011. szept. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Neo-citrant semmiképp ne!

Panadolt, ha lázas vagy, bevehetsz. Ezen kívül mandulagyulladásra nekem kismamként a Homeogene9 vált be nagyon. Ez homeós, kismamák is szedhetik, de be kell tartani bizonyos szabályokat a szedése közben (rajta van a tájékoztatón). Ha hétfőig nem javulsz, mindenképp menj orvoshoz! Ő majd tudni fogja, mit írhat fel, csak mondd, hogy kismama vagy!!!! Ne ijedj meg akkor se, ha antibiotikumot ír, azok közül is szabad szedni a legtöbb hatóanyagút! [link] Az orvos azért fontos, mert a betegség elhanyagolása többet árthat, mint egy megfelelő antibiotikum vagy más kúra! Jobbulást! Boldog babavárást!

2011. szept. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
tantum verde!
2011. szept. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

szerintem a panadolt sem lehet!!!

Algopyrint vennék be, az jó erős, és szedni is lehet!

Tantum verde igen jó!

Plusz enyhén sós vizzel gargalizálj.

De pár nap alatt múlnia kell, főleg ha lázas vagy, akkor orvos!!!!

2011. szept. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Lázas nem vagyok szerencsére. Tantum Verde-t találtam itthon, azt a pumpásat. Köszönöm, hogy segítettetek, hétfőn megyek is a dokihoz. Addig meg öblögetek, és pumpálom a Tantumot. Boldog babavárást nektek is:) Köszönöm a válaszokat.
2011. szept. 24. 17:47
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia!nekem anno a patikában a tantum verdét adták szopogatósnak,be is vált.ha lázas lennél,algopyrin,de azt a 12. hét eltt csak szájhúzva mondta a doki.most én is babát várok,nekem is fáj a torkom,biztos én is benyaltam valamit,ma mézes-citromos teázom,holnap veszek tantumot.de én már a 17.-ben vagyok.jobbulást neked!
2011. szept. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ. Sajnos nekem nincs itthon most az a szopogatós tantum, helyette az a pumpás van. Szó mi szó, be akartam fújni a torkomba, de úgy öklöndöztem, hogy inkább nem próbálkoztam tovább. Iszom én is a teát, de iszonyatosan fáj mikor nyelek. Majd hétfőn veszek valamit rá. Neked is jobbulást kívánok, és boldog babavárást:)
2011. szept. 24. 21:22
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha mandulagyulladásod van (esetleg) akkor a torokfertőtlenítő és társai csak tüneti kezelést jelentenek. Az orvos tudni fogja, hogy milyen gyógyszert írhat fel neked, és azt nyugodtan szedheted is. Mandulára a langyos szódabikarbónás vízzel gargalizálás is jó szokott lenni. Undormány íze van, viszont hatásos. De az is csak a tüneteket enyhíti.
2011. szept. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia!tegnapi 20.13-as kismama vagyok.a többieknek abban igaza van ám,hogy hétfőn mindenképpen irány a doki!de ha súlyosbodnak a tüneteid mára,esetleg belázasodsz,akkor ügyelet!vagy ha magán orvosod van,legalább hívd fel.ma reggel mondta a férjem,hogy pénteken mikor a kórházban voltunk afp-n,míg kint várt a folyosón a nővérek pont arról beszéltek,hogy van most egy vírus,ami láz nélküli,iszonyatos torokfájást okoz....príma!!!!Én akkor tuti onnan hoztam...pihenj,teázz,gyógyulj!!!minden jót!
2011. szept. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Gargarizálj meleg sós vízzel, ahogy írták már, ecsetelj Betadinos oldattal, meglátod jobb lesz. C-vitamin, méz, mézes-citromos tea, sajnos ezt a 40 hetet hasonló módszerekkel kell kibekkelni.
2011. szept. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!