Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kezdett nőni? Még túl...

Mikor kezdett nőni? Még túl korán lenne hozzá?

Figyelt kérdés

Tudom ahányan vagyunk annyiféle terhesség, de kíváncsi lennék, hogy nektek mikor kezdett el nőni a hasatok?


Ez az első terhességem, ma van a kilencedik hét, kicsit mintha azt látnám, hogy már kerekedik a hasam. Nem azt mondom, hogy felsőn keresztül már látszik, csak hogyha tükörbe nézek akkor egy picit. Túl korai lenne?

Nem tudom számít-e, de nem vagyok sem telt sem vékony, szerintem inkább ilyen átlag, 167cm és 53-55 kg.



2022. ápr. 26. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kb 14. héttől kezdődött látszódni. Attól is függ mennyire erős a hasfalad.
2022. ápr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

25. héttől látszott a szemfülesebb idegenek számára is, hogy ez bizony terhesség.

Szerintem ha első terhesség, akkor 9. héten még csak te látod, akkor is, ha vékony vagy.

2022. ápr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem 14-15 hetesen már volt valami, 16-tól kicsit nagyobb volt aztán a 17-18. héttől már rendesen megnőtt. Most vagyok 19+4 de már eléggé nagynak mondható a hasam.
2022. ápr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért látod,mert puffadsz.Az meg nem a baba.20.hét környékén látszott rajtam csak mind az 5 terhesség.168 cm,62 kg vagyok alap esetben.
2022. ápr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

9 hetesen még nem a babától kerekedik a hasad, mert még a kismedencében van. Kb akkora, mint egy szőlőszem, azért ebbe is gondolj bele, nem nagyon fog az még látszani.

Viszont az első trimeszterben a puffadás az egy kifejezetten gyakori tünet, amitől úgy hiheted, hogy már látszik.


Az első terhességem alatt amúgy olyan 24. hét körül volt már egyértelműen terhespocakom, a 20. héten viszont még úgy néztem ki, mint akinél kicsit megszaladt a töltöttkáposzta. A 16-17. heteken még mindig befelé homorult a hasam, addigra múltak el a rosszullétek és az émelygések, szóval csak akkor tudtam elkezdeni ténylegesen enni is a terhességem alatt.

Most a második babámat várom, 10 hetes vagyok, érintésre érzem, hogy keményebb a méhem tájéka, de nem látszik még semmi. Kíváncsi vagyok, mikor jelenik meg először a kis pukli, állítólag a többedik terhességeknél hamarabb megmutatja magát. Hát meglátjuk :) De az tuti, hogy most még ha kerekedsz, az nem a baba.

2022. ápr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem korai. Látszódott nekem is kis poci. Sőt 12 hétig én nem mondtam el dugdosni is kellett. Persze ezt nézhették volna még kis hízásnak is. Attól, hogy az nem konkrétan a baba látszik. Nő a méh is stb
2022. ápr. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Nálam 10 hetesen rákérdeztek. (Átlag testalkatnál)
2022. ápr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7. Héttől úgy puffadok, hogy nem férek a nadrágjaimba..
2022. ápr. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 54 kg, 169cm-rel estem teherbe. Nagyon puffadtam és folyton ennem kellett az első trimeszterben. A nyolcadik héten már a közeli ismerősöknek is látszott, hogy megnőtt a hasam. A 19. héten már idegeneknek is egyértelmű volt, hogy terhes vagyok.
2022. ápr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pici ilyenkor a baba, max puffadás lehet nálad.
2022. ápr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!