Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Barnázás esetén problémamentes...

Barnázás esetén problémamentes terhesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Arra irányulna a kérdésem,hogy aki barnázott a terhessége elején, problémamentesen zajlott le a terhessége?

Mióta megtudtam,hogy valaki lakik a pocakomban, folyamatosan van barna folyásom. Két orvost kérdeztem meg,mindkettő magnézium szedését javasolta,és pihenést. Nagyon bántott a dolog,ezért elmentem egy ultrahangra ahol mindent rendben találtak,nagyon korai terhességet állapítottak meg. Az első "rendes" ultrahangra kb 2 hét múlva kell mennem.

Kaptam progeszteronos kúpot,az alhasi fájdalmam megszűnt,a barnázás is sokkal halványabb és kevesebb lett,de sajnos nem múlt el. :( Egyenlőre nincsenek "terhes tüneteim",annyit veszek észre,hogy sokkal fáradékonyabb vagyok,ezen kívül semmi nincs.

Mégis addodom,hogy minden rendben legyen.

Köszönöm ha írtok tapasztalatokat!


2022. máj. 7. 17:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkét terhességemnél volt az elején barnázás. Progeszteron, magnézium és pihenés. A lányom már 11 éves, a fiam pedig nemsokára érkezik, most vagyok 39 hetes. :)
2022. máj. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem barnáztam annyira véreztem mint aki menstruál. Ikrek voltak és az egyik baba elment. Kislányom maradt meg 7 éves lesz novemberbe :) 28 hetes vagyok a kis tesóval, halistennek minden rendben nem volt se vérzés se barnàzás.
2022. máj. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Jelen. 6. héten barnázni kezdtem, és úgy a 10. hétig tartott, vaginálisan kellett nagy dózisban progeszteront alkalmaznom, mellette magnézium, terhesvitamin és szigorú pihenés. A továbbiakban már problémamentes volt a terhesség. Most vagyunk a célegyenesben, 39+2-nél :)

Első baba, szóval átérzem az aggodalmad, én is kb. minden reményt elvesztettem, amikor elkezdtem barnázni. De nem kell. Tisztában kell lenni vele, hogy sajnos bármi megtörténhet, de azért bízni kell a sikerben.

Szorítok nektek!

2022. máj. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

3. vagyok, ez még lemaradt:

Terhestüneteim csak a 9. héttől voltak, szóval ez sem jelent semmit. Sőt az sem gond, ha nem lesznek, semmit nem befolyásol.

2022. máj. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én is jártam így. Ugyan azokat kaptam, mint az előző válaszolók. Nekem csak 1 hétig tartott a barnázás, fokozatosan elmúlt. Teljesen problémamentes terhességem volt.
2022. máj. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nekem csak magnéziumot mondtak és sok pihenést, de egy hét barnázás után vérezni kezdtem és elvetéltem. Sajnos ilyen is van. Második terhességnél nem barnáztam, azóta már 13 hónapos a nagy lány. 🙂

Remélem minden rendben lesz veletek kérdező.

2022. máj. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Rutascorbin 3x1 :)
2022. máj. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

4. héttől folyamatos barnázás, progeszteron kúra és magnézium ellenére. Hol sötétebb volt, hol halványabb, de csak törléskor látszik. Számos beszámoló alapján valakinél az első trimeszter végére elmúlik még akkor is, ha folyamatos volt, nálunk magzatelhalás lett a vége. Az orvosok semmit nem tudnak tenni, még progeszteront se szívesen írnak fel valamiért. Szerintük ez természetes szelekció kategória!


Nagyon bízok benne, hogy nálad nem lesz gond. Írass fel progeszteront!

2022. máj. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Tulajdonképpen nálunk az a helyzet,hogy mióta meg kellett volna jönnie barnázok. Pontosan úgy ahogy írjatok,hol kevesebb,hol több. Írattam progeszteront,de sajnos ennek ellenére is változatlan a helyzet,és tényleg az van,hogy nem szívesen írják fel. Naptár szerint most vagyok 5 hetes + 4 napos.
2022. máj. 8. 09:43
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha hematómád van és az ürül, de távol van a petezsáktól, akkor ettől függetlenül minden rendben lehet majd. A következő UH-n minden kiderül, szívhang, magzat mérete. Ha az azt következő vizsgálaton a kornak megfelelő méretet mér az orvos, tehát növekszik a babád, akkor nagy valószínűséggel nem lesz nagyobb gond. A heteknek és napoknak megfelelő ÁTLAGOS magzati méreteket megtalálod neten. Nem minden magzat egyformán fejlődik és természetesen függ a megtermékenyítés időpontjától is a méret, de viszonyítási szempontból hasznos lehet. Ha nagyon elmarad esetleg, az sok jót nem jelez. Egyébként ha ezek rendben vannak, akkor a barnázás ellenére jó esélyeitek vannak és később biztos elmúlik majd. 🙂
2022. máj. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!