Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikent vélekedtek erről? .....

Mikent vélekedtek erről? .. 31 hetes vagyok. Altalanossagban figyelek magamra, de egyaltalan nem túlzottan. Ugyan ugy takaritok, mozgok, jatszok a kutyaval stb...

Figyelt kérdés

A nővérem mikor meglatta, hogy pl. lehajolok a kutya labdajaert, felveszek dolgokat a földről meg ugy altalanosan normalisan viselkedem, teljesen kiakadt, hogy mi az francert hajolgatok, miert nem vigyazok magamra.

En nem erzem, hogy ezt igy felkene fujni, a hasam sem oriasi még, nem akadajoz ilyen dolgokban.

A nővérem álláspontja a jó, vagy semmi nincs belőle ha amugy normalisan élem a napjaim, es amig nem kenyelmetlen ugyan ugy takaritok, hajolok mint korábban?


2022. máj. 10. 12:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Igaz én “csak” 28 hetes vagyok. Hatalmas a hasam. Gyorsan elfáradok. Már a 2 fajta főzés is megterhelő ( ott állni a tűzhelynél stb) lehajolás rettentő kényelmetlen.. nekem is ezzel jön a család nagy része.. minek hajolgatok, takarítok, főzök inkább rendeljünk kaját ilyenek.. meghallgatom aztán ugyan úgy csinálom😁 pedig néha én is érzem hogy vissza kéne venni. 22 hetesen kórházban is voltunk mert fájt a hasam és befektettek. Szerintem amíg nem vagy fáradt, neked nem kényelmetlen, illetve megterhelő addig nincs gond. Mindenki érzi ezt magának hogy “mennyi fér bele” 😊
2022. máj. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%

:) Én a 31. héten a böhöm nagy fa szekrényt toltam be a szoba közepére, hogy le tudjam takarítani mögötte a falat. Múlt héten még beakrobatikus gimnasztikáztam magam az 50 centire kihúzható tűzhely mögé nagytakarítani.

Ma meg kicsit nekiálltam gyomot csupálni az utcán a ház előtt (39+5), épp jött anyám és leteremtett... :D De teljesen jól vagyok, mit kéne csinálnom?!

Ha valami kicsit is kényelmetlen vagy megerőltető, azt tuti abbahagyom 2 perc után. De ami megy, azzal szerintem nincs gond.

2022. máj. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

38hetesen megmetszettem 15rózsabokrot és még el is pakoltam magam után. Ahhoz mit szólt volna?

Nem beteg vagy, hanem terhes. Amíg nekdd nem esik rosszul egy egy mozdulat addig nincs gond, bármit csinálhatsz.

2022. máj. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Akkor engem mágján égetett volna 😅


38.hétig dolgoztam. Utolsó 2 hétben szobat festettem egyedül, turazni voltam, nagytakarítottam.


Állataink vannak, őket az utolsó napig etettem, itattam napi 2x (ez úgy 15kg-s kannát és ugyan akkora vödör kaját jelent.

2022. máj. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
40 hetesen még tornáztam, 41+6 napon utolsó elkeseredett próbálkozásként 5 km-t túráztam. Semmi bajunk nem lett, 2 napos vajúdás után jöttem mentem, tettem a dolgom. Ha nem vagy ágynyugalomra ítélve és kívánod a mozgás jót tesz. Sokan elfelejtik, hogy a szülés nehéz meló, ha pihengetsz végig nem lesz kondi a végén.
2022. máj. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk meg pont más a helyzet, azzal jönnek, hogy többet kéne takarítanom stb. Oké, kicsit jobban szalad a ház, mióta nagyobb a hasam, de azért néha rosszul esik, mintha egy lusta dög lennék kb.

Én meg egyből érzem a fájdalmat - valamilyen szinten pszichés is lehet, mert az elején veszélyeztetett voltam hematomával, és ezért kialakult bennem egy nagy fokú para.

De nem értik meg, hogy mert a Katika 40+ hetesen is kapált még kint, attól én 30 hetesen még lehetek fáradtabb, meg óvatosabb.

Ha megszülök majd takarítok többet, bár akkor meg időm nem lesz annyira, de az már más tészta.

2022. máj. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk a férjem ilyen. Mindig mondja, hogy ezt vagy azt ne csináljam, meg szóljak, majd ő megcsinálja, meg miért nem vártam meg?

Azért, mert én itthon vagyok, már 1 hónapja nem dolgozom, ráérek. Ha elfáradok, majd leülök. Nyilván semmi olyat nem csinálok, ami nem esik jól. De a mosogatógépet kipakolni, vagy megpucolni 2 ablakot szerintem nem a világ vége. :)

Úgy gondolom, mindenki annyit vállaljon, amennyit bír. Mindenki saját maga érzi, hogy mi a jó, vagy mi nem.

2022. máj. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
7. A 2. válaszoló vagyok, az enyém is dettó ilyen. De akármennyire házias típus is, mondjuk az ablakpucolás vagy a fürdőtakarítás azért annyira nem megy neki, bármennyire is igyekszik, szóval 3 opció van: 1. ott állok és mondom mit hogyan csináljon - na, ezt rühellem; 2. megcsinálja, aztán ha nincs itthon, utánatakarítok - értelmetlen dupla munka, rühellem, 2 dolog is elkészülhetett volna helyette; 3. megcsinálom, aztán letekernek érte :) És igen, amennyit az ember bír. Ha valami nem megy, akkor biztosan nem csinálja az ember lánya.
2022. máj. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én végig takarítottam ugyan úgy. Ha éreztem, hogy fáradok leültem, utána mentem tovább. Kb 7 hónapos voltam amikor elmentünk sétálni párommal, a szüleimmel meg a kiskutyájukkal. Én vezettem pórázon az ebet, elég sok ideje gyalogoltunk már amikor a kutyus nem akart jönni(elfárat). Felvettem, erre anyu ledöbbent, hogy úristen emelgetek. Yorki egyébként, kb 4 kg ha van...
2022. máj. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A környezetünk már csak ilyen, nem érzik, amit mi. Tök normális az is, ha 31 hetesen már kényelmetlen minden, de ha jól érzed magad, a közhellyel élve "figyeled a tested jelzéseit" akkor tedd, ahogy jól esik.

Én minden nap legalább 5 km-t sétálok a kutyákkal, tegnap lenyírtam a füvet (nem önjáró, benzines géppel, 800nm-en), ma gazolgatok és ha jobb idő lesz, a héten még legalább egyszer túrázni is készülök, olyan 10km körül a hegyen (heti 1-2x túrázgatok terhesen is). Hajolgatni mondjuk már csak szelektíven megy, pl "szumó" terpeszben simán, de a cipőt bekötni már kihívás :D az öntözés sem esik jól, stb. El kell engedni ami rosszul esik, pihenni kell, ha arra van szükség és semmiképpen sem stresszelni azon, ha valami nem készül el. Tesódnak nyugodtan magyarázd el, hogy jól érzed magad, és ügyelsz rá, hogy ne vidd túlzásba.

33 hetes vagyok :)

2022. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!