Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvos azt mondja, ne...

Az orvos azt mondja, ne emeljek túl nehezet. Mégis mi számít 'túl' nehéznek?

Figyelt kérdés
12 hetes terhes vagyok.
2008. dec. 19. 07:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó reggelt!

Nekem fenyegető vetélésem volt ezért nem volt semmit szabad emelnem.A férjem segitett mindenben.Ugy a 20-dik héttöl én azért felporszivoztam,kitakaritottam.De a terhességem végéig nem emeltem semmi nehezet.Tehát te se tedd!Boldog babavárást!!!

2008. dec. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

En 28 hetes terhes vagyok. Az elejetol kezdve muszaj volt nehezet emelnem (a munkam miatt), nagyon feltem, hogy elmegy a baba. Most mindegy, hogy milyen okbol, de egeszen addig kell dolgoznom, amig birom, remelem 9 honapig.

Ugy oldom meg, ha epp nem tud senki segiteni, hogy a sulyt a csipomre szoritom, hogy hasizombol ne emeljek.

Eddig nem tortent semmi gond. Amugy egy nap ugy 3szor kell cipekednem.

Az orvost is kerdeztem errol, azt mondta, hogy az szamit neheznek, amit ugy gondolsz, hogy nem tudsz felemelni.

De azert ovatosan!

2008. dec. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Szia! A nehéz az egyénfüggő. Én pl. hozzá voltam szokva a nagy súlyokhoz, lovaim vannak. A terhesség alatt is dolgozgattam velük, körülöttük, simán emeltem a 20 kilós lucernabálákat, de a 30-40 kilós abrakos zsákokat már kihagytam. Ha eddig is emeltél, valószínű nem nagy probléma, de ha ne, akkor ne most kezdd el. Boldog babavárást!
2008. dec. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
na ez engem is érdekelne,14 hetes terhes vagyok,és van egy 5 hónapos fiam,aki már 8 kg,és őt muszáj emelgetnem...és ugye a sulya csak nőlni fog...
2008. dec. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
5 kg-ot szoktak mondani a dokik. Annyi a megengedett elvileg.
2008. dec. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Amit kellemetlennek érzel azt ne emeld. Mondjuk bútortologatás is lehet kellemetlen, ha az, ne csináld. Érzed, hogy mi az ami jó és mi az ami nem.
2008. dec. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok kedves mindenki!!

Nekem egész végig gondoskodnom kellett a kiskutyámról: fürdetés, szutykos időben lábmosás... sokat kellett őt emelgetnem!!8kg de mivel hozzá voltam szokva előtte is, meg sportoltam, ezért tudatosan sosem hasból emeltem semmit, nem lett semmi bajom!! Ha nem vagy biztos a dolgodban, hogy biztonsággal elbírsz valamit, inkább hagyd ki!!

Üdv 38 hetes kismami

2008. dec. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem erre a kérdésemre azt felelte az orvosom, hogy a semmit azt szó szerint vegyem, tehát 1 kg lisztet sem. Persze ez függ attól, hogy milyen a méhnyakad, méhszájad....stb. Én nagyon betartom, nálunk első baba lesz, így nincs másik, akit emelgetni kelljen, a férjem a bevásárlást pedig intézi helyettem.

Na most jó sok véleményt hallottál, remélem én is segítettem az enyémmel.

Jó babavárást!

2008. dec. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, minden válasz hasznos volt! (Nem is értem, miért van néhány ennyire lepontozva.) Különböző helyzetek, különböző határok :)
2009. jan. 10. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!