Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhszájtágulás előtt mindenfél...

Méhszájtágulás előtt mindenféleképpen távozik a nyákdugó? Vagy csak az orvos venné észre a vizsgálat során ha tágulna a méhszájam?

Figyelt kérdés
26 hetes terhes vagyok. Elmondtam az orvosnak, hogy ritkán, de szoktam keményedni. Erre ő megvizsgált és csak annyit mondott, hogy "egyenlőre zárt a méhszáj, de a keményedés miatt koraszülés is lehet". Keményedni csak akkor szoktam ha elfáradok séta közben vagy kisebb (kímélő) házimunka után.
2011. okt. 13. 13:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt is olvastam itt az oldalon, hogy többedszer szülő nők esetében normális, hogyha a 3. trimeszter előtt keményednek. Igaz ez? Nekem ez a második terhességem 27 hónapos a lányom.
2011. okt. 13. 13:50
 2/7 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél sosem találkoztam a nyákdugóval, pedig már 33 hetesen kinyílt a méhszájam 2 ujjnyira.

Észre sem vettem hoyg lehet valami,sosem fájt vagy szúrt.


Most másodikat várom, 27. hetemet taposom,és gyakran keményedek. Nekem semmit nem mondott rá a doki, csak hoyg ha keményedek akkor szedjem a magnéziumot.

2011. okt. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Biztos hogy a megfelelő orvosnál vagy? Így ráijeszteni egy kismamára... :o(((

Még hogy koraszülés?

Zárt méhszájnál semmi gond.

Második gyerekemmel a 20. héttől keményedtem rendszeresen a végéig, a 34. héten távozott a nyákdugó egy része, majd visszanőtt, és szülés előtt újra távozott úgy 10 nappal.

38-on szültem.

Szedj magnéziumot, és pihenj, amennyit tudsz (én második terhesség lévén nem nagyon tudtam, a másfél évesem ott ugrált egész nap)

És ha teheted, nézz egy másik orvost...

2011. okt. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, most látom, Neked is a második.

Akkor meg szedd a magnéziumot és ennyi.

második

2011. okt. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én mind a két terhességemnél a második trimeszter elejétől keményedtem ,az elsőt túlhordtam, a másodikat egy teljesen más jellegű probléma miatt indítani kellett a 39. héten, de ott is teljesen zárt voltam

nem jelenti azt a keményedés, hogy biztos előbb fogsz szülni, rosszul fogalmazott az orvos

2011. okt. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja, egyébként épp a kérdésedet nem válaszoltam meg, nem kell, hogy távozzon, van akinél csak szülés közben távozik, olyankor már nyitva a méhszáj, az biztos...

második még 1x

2011. okt. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és azt is, hogy ilyen gyorsan reagáltatok! :) Igen tényleg lehet, hogy rosszul fogalmazott bár nem 100%-ra mondta a koraszülést hanem egészen pontosan azt mondta, hogy "koraszülés is lehet". Szedtem eddig is Magne B6-ot aminek az adagját 3x2-re emelte naponta. Emellett szedem az általa felírt vasat és "önszorgalomból" kalciumot és Elevitet. Eltiltott a házasélettől és a megterhelő fizikai munkától (ezt eddig sem csináltam" és az emelgetéstől, mondjuk igen nekem sem nagyon lehet a 2 évesemet leállítani. Egész nap pörög és ha megyünk valahova kettesben a buszra, villamosra nekem kell felraknom így csak akkor emelgetem. Az orvosom szerintem nagyon félt lehet, hogy ezért fogalmazott így. Még azt is megjegyezte amikor bementem, hogy biztosan szedem e rendesen a vasat mert nagyon sápadt vagyok. Amúgy nekem a nyákdugóm a lányomnál kedden távozott egyben péntek délután 13:30 felé indultak meg a fájások és szombat 7:15-re lett meg. A csütörtöki vizsgálaton (amikorra ki voltam írva) 1 újjnyira voltam tág.
2011. okt. 13. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!