Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudnék boldog lenni és...

Hogyan tudnék boldog lenni és örülni?

Figyelt kérdés

Hat hetes terhes vagyok épp mai napon .Minden nap imádkozom ,hogy vigyázzanak a babámra az angyalkák és jóisten ❤️

Párom érzi rajtam ,hogy nem tudok örülni úgy ahogy kellene úgy ahogy ő örül. Így néha megjátszom hogy ő megnyugodjon. Mindennél boldogabb vagyok de rettenetesen félek. Félek, hogy ezt a babát is elveszítem mint az előzőt nyolc hetesen . gyerekkorom óta babát szeretnék majd mielőtt teherbe estem volna eldöntöttem hogy talán nekem nem is kell gyerek talán jobb ez így. nekem nem való gyerek .

El is döntöttem hogy abba fogom hagyni a próbálkozást ..

Majdnem másfél év után végül összejött a baba. Pont mikor úgy döntöttem hogy talán nekem nem is való jobb lesz nekem nélküle.

És most félek szószerint mindentől. Hogy rossz anya leszek vagy nem fogom anyagilag bírni.

Vagy hogy egyáltalán nem lesz egészséges vagy meg sem éli a 12 hetet. Tele vagyok aggodalommal.

Minden nap imádkozom ,hogy ne ezt érezzem és hogy tudjak örülni. De nem megy. Viszont érzem hogy szeretem a babát a hasamban nem tudnék megválni tőle. Eszembe se jutna.

(Idén leszek 36 éves. Kicsit több mint 10 éve külföldön élek.)


Van köztetek még valaki aki így érzett?

Te mit csináltál? Mit tettél ,hogy jobban érezd magad?



2022. jún. 3. 08:05
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Még most kellene pszichológushoz fordulnod, mert ezzel a szorongással és túlféltéssel eléggé szar lenne gyereket nevelni. Leginkább a gyereknek, de neked is. Még helyrehozható időben minden, csak kérj segítséget!
2022. jún. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen természetesek az érzéseid. Hidd el, még azok is gyakran megszeppennek egy érkező baba hírére, akik mindennél jobban vágytak már rá hosszú ideje, hogy jöjjön. Erre még rárakódik a hormonok általi érzelemingadozás is. Ne aggódj, majd túl leszel ezen és akkor már tiszta szívből fogsz tudni örülni neki, és várni, hogy megérkezzen.


A lényeg, hogy egy picit próbáld meg most elengedni tudatosan ezeket az érzelmeket. Az a baba úgyis ott van, ha nem folyton körülötte járnak a gondolataid.

2022. jún. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a gondolatok többé-kevésbé az összes kismamaban felmerulnek időnként a terhesség valamelyik szakaszában, ez nyugtasson meg, nincs veled semmi baj.


Természetes hogy félsz, főleg egy vesztés után, hogy nem tudsz határtalanul örülni. Én hasonló helyzetben a 12.heti ultrahang után nyugodtam meg, akkor kezdtem örülni. Nem kell megjatszanod magad a párod előtt, kivel lehetnel oszintébb , mint vele? Bátran beszélj neki az erzeseidrol, a terhesség nem olyan, mint a filmekben, hogy minden csúcsszuper és állandóan úszol a boldogságban...


Az is normális, hogy félsz, jó anya leszel-e. Olyan dologra vállalkozol, amit még sose próbáltál, és az eredményét majd kB 20 év múlva látod.


Hidd el, a te babádnak pont terád van szüksége, neki te leszel a lehető legjobb anyukája, még ha időnként hozol majd rossz döntéseket, rosszul reagálsz le helyzeteket.


Egyébként én a 36.hetben járok, és én is időnként félek, fogom-e majd tudni feltétel nélkül és eléggé szeretni a kisfiamat, holott mi is sokat vártunk rá és várjuk őt nagyon.

2022. jún. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat egy kicsit megnyugodtam.

És persze sírtam is nagyot néhány sor olvasásakor elhiszem hogy a hormonok is be zavarnak ☺️

megpróbálok pozitív maradni

És kicsit elterelni a gondolataimat.

Nem tudom hogy minden úgy lesz ahogy lennie kell ❤️

Köszönöm szépen!

Páromnak elmondtam mit érzek viszont ő is elszomorodott ezért változtattam mert nem akarom hogy ő is azt érezze amit én legalább ő tudjon igazán örülni.

De azon leszek hogy megnyugodjak és boldog legyek 🙏🏻

2022. jún. 3. 09:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Decemberben született meg a babám, és én végig ugyanezt éreztem. Nekem az vált be hogy mindig kitűztem magamnak célokat: a 12. heti ultrahangon legyünk túl, aztán a 20. hetin legyünk túl, aztán teljen el még egy hónap, utána teljen el még egy hónap, akkor már életképes lesz, utána teljen el még egy hónap, akkor már nem lesz koraszülött, aztán már napokat, két napot számoltam hogy odabent van minél többet és napról napra fejlődik.
2022. jún. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%
35 hetes vagyok,elotte volt egy 22 hetes vetelesem..minden napom egy retteges.
2022. jún. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6, egy hét, és már koraszülött sem lesz :)

De már egy 35 hétre született babával sincs általában semmi baj.

2022. jún. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez alatt az idő alatt olvassál könyveket a gyereknevelésről.
2022. jún. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!