Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt érzed, ha kinyílik a méhszáj?

Azt érzed, ha kinyílik a méhszáj?

Figyelt kérdés
Érezni, ha nyílik a méhszáj? SZTK-ba járok, és eddig az orvos egyszer vizsgált meg, amikor megállapította a terhességet (24 hetes vagyok most). Érezném, ha nyílna, vagy erre csak akkor derülne fény, ha megvizsgálna? Egyébként semmi tünetem, csak érdeklődöm.

2022. jún. 9. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

A mehszajvizsgalat fizikalisan borzaszto elavult, nemelyik orvos, foleg az idosebbje megragadt a 60'as eveknel , igy 2022 ben is. Az a normalis , ha NEM nezegetik. Ultrahangon tokeletesen latszik.

Nem szokott csak ugy kinyilni, ne aggodj.

2022. jún. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet érezni.
2022. jún. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem lehet érezni konkrétan ott, viszont menstruációs jellegű görcs + derékfájás utalhat arra, hogy nyílik a méhszáj. (Nálam ez történt anno 23 hetesen.) Ha ez nincs, akkor jó eséllyel rendben van minden.
2022. jún. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
3x nyílt ki a méhszájam még a 20. hét előtt (emiatt volt is egy vetélésem a 20. héten). Egyiknél sem éreztem semmit. Vérzés sem volt, a nyákdugó sem távozott, csak akkor, amikor már visszafordíthatatlan volt minden.
2022. jún. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem éreztem. A külső méhszájam nyílt ki csak.
2022. jún. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Egyetértek azzal, hogy normális orvos feleslegesen nem túrkál.

Nekem is csak idősebb orvossal volt ilyen tapasztalatom...

2022. jún. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem érezni és hasi uh-n nem feltétlenül latszik, csak hüvelyin.
2022. jún. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
Én jelenleg 22 hetes vagyok, volt, hogy vizsgálták az állapotát, de nem mindig. Egy 30 alatti doki is nézte, nem csak az idős, de viszont nagyon ritkán nézik, azért lehet indokolt eset rá....
2022. jún. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! :)
2022. jún. 10. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!