Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon rosszat jelent, ha 30...

Nagyon rosszat jelent, ha 30 hetes terhesen kinyílik a méhszáj?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha hülyén fogalmazok, nincs gyerekem, nem tudom pontosan, hogy mi hogy működik...

Egy kolléganőm tiszta ideg, mert a lánya 30 hetes terhes és kinyílt a méhszáj (azt hiszem, azt mondta, mindkettő, nem tudom, fontos e). Kórházban van a kismama, a kolléganőm nem tudta megmondani, hogy most mi lesz/mi várható. Ez tulajdonképpen mit jelent, meg fogják indítani a szülést, vagy valahogy "vissza lehet zárni" a méhszájat, vagy mi szokott ilyenkor történni?


2017. aug. 22. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pihenni kell, infúziókat kap. Próbáknak visszatartani a szülés beindulását. Ilyenkor minden nap számít. Ha beindul a szülés, kap tüdőérlelőt a baba, hogy jobban alkalmazkodjon a kinti világhoz.

Nem mindegy, mennyire nyílt ki a méhszáj. Nekem pl a külső végig 1 ujjnyira nyitva volt, többedik baba.

Persze, jobb lenne, ha bent maradna az a baba, de már nagyon jó esélyei vannak akkor is, ha megszületik. Egészséges lesz majdnem biztos, max többet kell vele a kórházban lenni.

2017. aug. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Visszazárni nem lehet. Ha a külső és a középső nyílt csak ki, a belső zárt, sok pihenéssel, ágynyugalommal, magnéziummal akár végig is kihúzhatja. Ha a belső kinyílík, akkor már nem nagyon lehet addig húzni. 30 hetesen semmiképp nem indítják meg a szülést, ellenkezőleg, megpróbálják minél tovább bent tartani.
2017. aug. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég rosszat,mert innentől végig pihenni, feküdni kell, mindent megtenni, hogy minél tovább bent maradjon a baba. Megértem,ha a nagymama ideges, nem kellemes hetek várnak az anyukára, és nem teheti meg két hét után,hogy felpattan ugrálni, mert unja a fekvést.

Vissza nem lehet zárni, indítani meg nem fognak, épp az a lényeg, hogy még ne induljon legalább hat hétig.

2017. aug. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!nekem 16 hetesen kinyilt a külső méhszàj 24 hetesen pedig már a középső és a belső is nyitva volt 1ùjjnyira.Sok magnéziumot és pihenést ajànlott a dokim.az itthoni dolgaimat ugyanùgy megcsináltam.38.héten szültem ùgy hogy ugyanolyan keményedéseim voltak mint előtte már a 20.héttöl.A kórhàzba közölték 4 újjnyi a mèhszàj egy órán belül baba lessz.45 perc múlva a kezembe volt a kisfiam.Veszélyes lehet ha korán ki nyílik a méhszáj viszont szüléskor nem a 0-rol indulsz!
2017. aug. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kinyílt, 30 hetesen már bő 2 ujjnyi volt.

Visszazárni nem lehet, ment a drukk, hogy még egy pár hetet maradjon, a dokim azzal vigasztalt, hogy megspóroltam néhány óra vajúdást. :) 35 hétre szültem, szerencsére semmi baja nem volt.

2017. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megnyugtató, hogy "csak" feküdni kell, azt hittem, szuperkoraszülött lesz a baba, vagy jó esély van arra, hogy meg se marad.. Azt meg külön köszi, hogy mindenki normálisan válaszolt :-)
2017. aug. 22. 14:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia. Először is nyugalom. Ez a legfontosabb. Másik, h bar a 30het durvanak tunhet, annyira nem az. Nekem 24 hetesen nyílt ki, es el is rovidult. En addig könyörögtem, hogy maradhattam itthon. Szedtem gyógyszereket es tobb hetre atkoltozott az anyukám hozzánk es en tenyleg csak wcre es fürödni keltem fel hetekig. Iszonyatos volt. Fajt is a derekam melle meg kemenyedtem, meg amugy is a tudat mar önmagában durva, hogy kijon a baba 24-28 hetesen...

Nekem akkor azt mondtak.. Ha a 32.hetig húzom jok leszünk. :) ennek ellenére mar a 37.hetben vagyok es meg véletlen sem tunik ugy, hogy ki akarna jonni. (bar mar nem bánnám mert 3kg felett van az orvos szerint) 33-34.het ota mar ujra jovok-megyek. Persze nincs cipekedes meg nagy túrázás, de nem birta mar a hatam meg a derekam a fekvest. Most mar riogatnak, hogy befektetnek, mert tovabb rovidult es nyílott a méhszáj, de mar nem is bánnám.

Ha valami baj lenne inkabb ott legyek, mint itt, de nekem mar nem kell tudoerlelozni sem a doki szerint.


Ami biztos,az okot azt deritsek ki. mar ha ki lehet.. Pl.ha fertőzése lenne vagy ilyemi, mert nekem p az volt az oka ennek es kikezelik akkor nem lesz baj.

2017. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!