Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy számoljak? A ciklusom...

Hogy számoljak? A ciklusom 29-30napos. Aug 6án volt utoljára menstruációm. Késői peteérésem volt, nem félidőben, hanem kb6 napot késett. Most a mensim kimaradt, pozitív a tesztem. Honnét számoljam a heteket?

Figyelt kérdés
2010. szept. 19. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a terhességet mindig az ut. menses első napjától számítják. még akkor is, ha tudod a fogantatás napját.
2010. szept. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem 35 napos ciklusaim voltak, így a peteérésem se a 14., hanem a 21.napon volt.

Először a mensi napjától számolták a terhességet, de aztán módosították 1 héttel későbbre, ahogy én is számoltam.

Valószínű neked is ez lesz, először mensi szerint számolnak majd, aztán áttérnek az uh szerinti méretre.

Grat a babához!

2010. szept. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem igaz, nem az utolsó mensitől számolnak. KIVÉVE, ha 28 napos a ciklusod, és mondjuk a 13-15 napon volt peteérésed. Jó nagy bonyodalmakat okozhatna szülésnél..

Szóval a korai ultrahangokon, a 13. hétig tökéletesen megállapítható a magzat kora, mivel ilyenkor teljesen ugyanúgy fejlődnek.

Kérdezd meg a dokid, mi a babád ultrahang szerinti kora, de elvileg úgyis módosítania kell a 12 hetes nagy uh-n.

Ha pontosan tudod mikor volt peteérésed, akkor adj hozzá két hetet, és annyi idős terhes vagy.

Mikor mész orvoshoz? :-)

2010. szept. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Próbálom kiszámolni:

Elmondásod szerint a peteérésed kb. aug. 26.-án volt. Eszerint ma 5 hetes és 3 napos vagy. 3-4 nap múlva már látni szívpulzálást! :-)

2010. szept. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszi lányok!

holnap,azaz kedden megyek dokihoz, kezdem érteni a dolgot, de akkor holnap szívpulzálásra még nem számítok.

2010. szept. 20. 16:20
 6/11 A kérdező kommentje:

sziasztok!

12mm-es petezsákot látott a doki, és jó szívműködést!

2010. szept. 21. 12:51
 7/11 anonim válasza:

Gratulálok a babához:)

Nekem az lenne a kérdésem, hogy neked hány nap késés után mutatott a teszt pozitívat?

Csak, mert nekem is késői peteérésem volt most. A menzeszem 3 napja késik, de a teszt tegnap még negatív volt:(

Válaszod köszönöm!!!!

2010. nov. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
én a kimaradt mensi napjától számított hatodik napon teszteltem először, s akkor már pozi volt. még várjál vele néhány napot. szurkolok. majd írd meg!
2010. nov. 8. 13:16
 9/11 anonim válasza:

Szia!

Én írtam tegnap előtt: Sajnos nekem megjött ( Vagyis kezd)

Az én időm sajnos még nem jött el. Nagyon megszivatott a szervezetem, mivel nekem még soha nem késett...-most meg jól pofára estem, mert mertem bízni egy kicsit, hogy talán most jött el az én időm:(

Majd legközelebb!!!

NEktek jó egészséget kívánok, és köszönöm a válaszod!!!!:)

2010. nov. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hát igen, én is így voltam, nem szokott késni, ráadásul peteérés előtt 3 nappal voltunk együtt. ezért nem is teszteltem előbb, nem gondoltam, hogy sikerült. köszi a jókívánságokat, kitartást nektek!
2010. nov. 9. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!