Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bölcsőgalál -----Ha a...

Bölcsőgalál -----Ha a baba nem kap levegőt, jelzi? Szuszog, fulldokol esetleg??

Figyelt kérdés
2022. jún. 12. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Pont azért veszélyes mert nincs tünete.
2022. jún. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vesz levegot. Allitolag az anyamehben erzi magat, azert. Ezert nem ajanljak telezsufolni a kisagyat bmivel is.
2022. jún. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

[link]

2022. jún. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Légzésfigyelő, ennyit tehetsz. Van matrac alá tehető és van pelenkara csiptetheto.
2022. jún. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak vigyázz, mert ha valahogy ledobja, akkor jelez, és nehogy szívbajt kapj tőle.
2022. jún. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

4

Cseszheted. Legújabb kutatás szerint ez hirtelen keringésleállás. Tehát első körben a szív áll meg,nem a légzés. Mire riaszt a gép,már percek óta áll a keringés. Plusz ha anyuka nem ért a csecsemő újraélesztéses akkor megintcsak felesleges.

1. Nem kell a kiságyba semmi szar( plüssök pl.)

2. Legalább egy szobában legyen a szülővel ( átveszi a szülők légzéstitmusát reflexből)

3. Ne pólyázd, ne altasd hason ( moro reflex elnyomása)

4. Ne öltöztesd túl,vagy legyen túl meleg a szobában.

2022. jún. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Hormon hiány az oka, épp most kezdték kiadni erről a tanulmányokat. Éberségi hormon vagy micsoda az ok, aminek normális szintjén megébred a baba ha valami gátolja őt pl kimaradt légzésben vagy valamiben. De ha ez a hormon nincs jó szinten, akkor szimplán nem tud megébredni a baba és ebből lesz a baj.

Mivel alvás alatt történik, ezért semmi jele nincs, mert alszik. Szerintem hamarosan (10 éven belül vajon?) mérhető lesz ez születés után és tudni lehet majd, hogy a baba milyen szinttel rendelkezik.

2022. jún. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
A bölcsőhalál nem fulladás. Leáll a keringése, ennyi. Ezért a légzésfigyelő mit sem ér, ha nem voltál elsősegély tanfolyamon és nem tudod újraéleszteni. Ez szerintem minden szülő rémálma, de szerencsére azért nagyon ritka.
2022. jún. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
7-es ,nem hormon hiany,hanem valami enzim az oka. Es nem is hiany van belole,hanem nincs eleg aktivitasa.
2022. jún. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Én újszülött osztályon dolgoztam, egyszer láttam, hogy lilul a gyerek, reflexből azonnal felkaptam, nem túl gyengén, de ez is elég volt neki, hogy újra levegőt vegyen.

Légzésfigyelőt én szinte kötelezőnek érzem. Inkább legyen a kiságy vagy a babakocsi annyival olcsóbb...

2022. jún. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!