Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak,hogy tudjak...

Mit csináljak,hogy tudjak végre aludni rendesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni,hogy ti mit csinálnátok a helyemben?! Ez a 3. este,hogy szinte semmit se alszom.. Tegnapelőtt éjszaka felriadtam hajnali 3 körül,úgy éreztem hirtelen mintha a testem "elfelejtette" volna hogy kell levegőt venni. Nagy nehezen vissza aludtam 6 körül.. Viszont tegnap éjszakára ez már odáig fajult,hogy azt az igazi mélyről jövő nagy levegőt szinte alig tudtam venni,fekvő helyzetben mintha "fogták" volna a torkom,fel kellett kelnem és kimenni a lakás elé,a folyosón sétálgattam. De ez viszont már olyan méretet öltött,hogy alig kaptam levegőt rendesen,remegtem néha,mert féltem hogy megfulladok,hogy felhívtam kétségbeesve a 112-t,bevittek a sürgősségire,vérvétel,vérnyomás,véroxigen,tüdő minden rendben.. erős szorongást állapították meg,első körben a valeriana-t ajánlottak és magne b6ot,utána max erősebbet, és/vagy pszichológust.. de beszedtem ma a valeriana-ból a napi adagot,2x2-t,este lefekvés előtt hármat... Most este megint ott tartok,hogy nem tudok feküdni,se oldalt,se háton,se félig fekve,se ülve,kb mint egész nap,csak estére jön hozzá a remegés,hogy megfulok,nem tudok sehogy megint aludni.. lejöttem a ház elé sétálgatni,de viszont azt érzem,hogy olyan hullafáradt vagyok,hogy el tudnék aludni állva is.. de ugye le kellene akkor feküdni és kezdődne megint... Nem bírok ki még x éjszakát ébren! Ráadásul ami nehezíti a helyzetemet,hogy 21 hetes kismama vagyok.. ne haragudjatok,ha hosszú lett,próbáltam elmagyarázni az egészet érthetően..


Köszönöm szépen!



2022. jún. 13. 01:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt hasonlóm. Lehet pl. reflux. Magas párnákat tegyél a fejed alá, félig ülő helyzetben legyél. Készíts oda vizet. Kortyonként iszogass, ha eszedbe jut. Ne aludj, de pihengess. Ha megint pánikolsz, akkor álj fel sétálj, olvasgass.


Holnapra kérj táppénzt a háziorvostól.

2022. jún. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus, ha nem reflux mert akkor ez panikroham is lehet. Este ugye semmi nem tereli el a figyelmed,sőt most már attól is elojohet hogy félsz nem alszol el. Pszichológus kell aki megnyugtat.
2022. jún. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem hiszem,hogy reflux,mert semmilyen savat nem érzek.. az egészet úgy tudnám leírni,hogy akármilyen pozícióban aludnék az ágyon,mintha valaki épp össze akarja nyomni a torkomat,mintha épp fojtogatni akarna.. de ha ülök kint a konyhában, úgyse jobb.. sétálnom kell

Háziorvosom holnap délután rendek,természetesen felhívom majd,de gondoltam itt rakérdezek,hátha.. alig élek olyan álmos,fáradt vagyok,de ha le kell feküdni.. megőrülök,hogy ennyi ideje egyszerűen semmit(!) se aludtam...

2022. jún. 13. 01:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Szájpadlásod nem viszket? Próbâlj valami könyvet olvasni vagy filmet nézni vagy rádiót hallgatni.
2022. jún. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Erős szorongást van a zárójelentésen,de felhoztak a panikrohamot meg a telefonban. De ha az lenne,mégis miért tart ennyi ideig?!.... Napközben is van ez az érzés,enyhe mellkasfájdalom, nehézlégzés. De estere a legrosszabb...holnap kell menni ultrahangra,meg terhestanácsadásra,ott is megemlítem majd
2022. jún. 13. 01:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj ülni az ágyban, vagy legalábbis jó magasan legyen a fejed, közben tévézz, nyiss ablakot, és ne gondolj arra, hogy most neked aludnod "kell". Velem is volt hasonló, egyszerűen azt éreztem, hogy be vagyok zárva. Nekem az segített, hogy azóta tévé mellett alszom, halkan megy, majd magától éjjel kikapcsol, ráadásul az elején ruhástól aludtam, az ágy tetején pokrócon, meg sajnos vagy nem sajnos, a férjemmel azóta külön alszunk, mert rájöttünk, hogy mivel én nem alszok, engem az is stresszel pluszban, hogy őt ezzel felébresztem, és ő sem alszik miattam... Mióta így alszom, "nem keretek között", azóta nem jött vissza... Nem tudom mi lesz később, nyilván nem ez a normális, de gondoltam leírom, nekem mi segített.
2022. jún. 13. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez valószínű tényleg pánikroham. Mindenféleképpen keress egy pszichológust mert szülés után is jó lehet. Nekem az segített ha semleges dolgokra gondoltam színekre, vagy hogy mik vannak a szobába a lényeg, hogy rá kényszerítsd az agyad, hogy másra gondolj és az egy semleges dolog legyen. Ezenkívül keress hobbit pl próbálj megtanulni kötni vagy hímezni, próbálj meg akár nappal is aludni, az is segíteni szokott, ha oda figyelsz hogy mindig megfelelően eszel iszol. Nem azt mondom, hogy olvass utána mert arra még jobban ráfeszülhetsz de próbálj megnyugodni sok emberrel előfordul csak nem beszélnek róla, és idővel jobb lesz.
2022. jún. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sztem ez panikroham. Keress egy pszichologust, nehogy szules utan rosszabb legyen
2022. jún. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szorongásos pánikbeteg vagyok. Hidd el nekem, kérlek, hogy ez az. Keress egy jó szakembert, tud segíteni. Az ilyen könnyen átmegy szülés utáni depresszióba, az meg nem kell neked.
2022. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Június 27-re van időpontom pszichiáterhez,a háziorvosommal beszéltem,ő írta fel a 0,25 mg-os Frontin-t,hogy a napi 1 mg-ot ne lépjem túl. Egyelőre csak estére/éjszakára szedem,a viszonylag nyugodt alvás miatt,nappalra még nem akarom szedni,nem könnyű de megvagyok valahogy,lefoglalom magam.
2022. jún. 19. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!