Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem mindig ébredek fel rendese...

Nem mindig ébredek fel rendesen a babámra éjjel, rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Külön szobában alszunk, bébiőrrel. Sokszor csak reggel emlékszem rá, hogy hallottam a hangját éjjel félálomban, de aztán aludtam tovább. Azt nem tudom ilyenkor felidézni, hogy pontosan milyen hangot hallottam és mennyi ideig. De még így is min. 1-szer, de inkább 2-3-szor minden éjjel megyek át hozzá szoptatni, tehát olyankor felébredek rá. De aztán mindig bűntudatom van, hogy ez olyan, mint az alvástréning... De nem szándékosan csinálom. Régebben volt egy időszak, amikor minden kis nyösszenésre felébredtem, átmentem hozzá, de ő aludt. Lehet, hogy ezért alakult ez ki nálam, hogy már nem mindenre ébredek fel teljesen? Ilyenkor olyan rosszul érzem magamat reggelente...

2021. máj. 19. 01:46
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Amíg nagyon apró volt, minden nyösszenésre fenn voltam, de mióta nagyobbacska, szerintem én is átalszom egy-egy ébredést. Legalábbis néha olyan elképesztő pózokban alszik hogy tuti parádézott előtte:-) nem tartom magam sz.ranyának, emberek vagyunk...
2021. máj. 19. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Ha igazán gondja van, arra biztos felébredsz.

Én mikor hallom a bébiőrt bekapcsolni, a baba pedig nyüglődik, még félálomban fekszem és reménykedem, hogy elhallgat :D

De általában nem jön be.

2021. máj. 19. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Ahj, már megint ez a rossz anyázás... Úgy tűnik, most ez az új divat.


Miért lennél ettől rossz anya? Ha olyan gondja lenne, hogy menned kéne hozzá, nem hagyna visszaaludni, elhiheted. Nem attól leszel jó anya, ha minden rezdülésére ott vagy mellette, sőt, így lehet, hogy feleslegesen meg is ébreszted, mikor épp nem alszik olyan mélyen.


A babám hason alszik, akkor is nyög, ha átfordítja a fejét. Bár ne ébrednék meg rá, de egy szobában alszik a 3 éves nővérével, szóval nálam az egész éjszaka egy készenlét, nehogy felébressze a nagyot. Ha nem aludnának együtt, én se ébrednék meg mindenre olyan könnyen.


Be van kamerázva a kiságy, így ha hallom a hangját, megnézem, mit csinál, ha semmi komoly, alszom tovább.

2021. máj. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Miért kellene minden nyekkenésre ugrani? Nálam direkt úgy van beállítva a bébiőr, hogy minden apró nyösszenést, mocorgást ne is halljak, hiszen akkor egész éjjel fent lehetnék. Ha hangosan nyöszörög vagy sír, azt meghallom és megnézem a kamerán, hogy mi a baj és ha kell megyek. Ma is felsírt egy pillanatra éjjel, de láttam a kamerán, hogy alszik is tovább, így nem mentem. Nem gondolom, hogy ettől rossz anya lennék.
2021. máj. 19. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem viszont ez nincs rendben, én még 7 évesnél is mindig felkelek, ha épp csak megszólal a másik szobában.
2021. máj. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem divatból írtam ezt, fogalmazhattam volna úgy is, hogy úgy érzem, ilyenkor cserben hagyom a fiamat. Természetesen nem arról van szó, hogy direkt alszom tovább, egyszerűen félálomban fel sem fogom, hogy fent lehet a babám, és visszaalszom. Viszont azt hozzáteszem, hogy ő éjjel sosem sír fel, max dünnyög vagy nyöszizik. A férjem szinte sose ébred fel akkor sem, mikor én átmegyek szoptatni. Sőt, néhány rokonom is aludt már itt, ők sem ébredtek fel rá éjjel egyszer sem, mert nem hangoskodik. Mindig azt hiszik, hogy átaludta az éjszakát, mikor én 2-3 alkalommal szoptattam.
2021. máj. 19. 07:59
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem nem vagy rossz anya.


Nálunk más a baj. Csak felül az ágyban és vár, nem tudom mennyi idő után szokott elkezdeni sírni, de ha nem mennék át azonnal ha felül (hogy visszaborítsam és simizzem a halántékát) akkor teljesen megébred és játszani akar.


Szóval én átmegyek ha ez van, de csak azért mert ez a kisebbik rossz.


Legalábbis eddig így volt, most átalussza az éjjeleket.

2021. máj. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És ha azt írjuk, hogy igen, rossz anya vagy, akkor mostantól mégis felébredsz éjjel?? Mit vársz ettől a kérdéstől? Ne idegenek visszaigazolására várj. Te rossznak érzed ezt így? Szerinted tényleg cserbenhagyod a kicsit? Ha igen, változtass, pl vidd át hozzátok. Ha nem, akkor pedig bízz magatokban, a saját ítélőképességedben.
2021. máj. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nincsenek kisbabás ismerőseim, fogalmam sincs, hogy másoknál ez hogy működik, itt viszont tapasztalat alapján tudtok nekem véleményt írni, hogy ez vajon mennyire normális vagy sem. Illetve lehetnek itt olyanok is, akik mondjuk szakmájukból adódóan is véleményt tudnak írni esetleg arról, hogy ez normális-e, mennyire lehet káros stb. Az egy szobában alvás azért nem opció, mert a babám minden apró neszre fel tud ébredni, még arra is, ha forgolódok éjszaka(próbáltuk már).
2021. máj. 19. 14:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg van valami baja, és rendesen elkezd sírni, arra szerintem biztosan felkelsz. A kis nyoszorges, amiből még vissza is alszik egyedül, lehet hogy még nem üti meg az "anyai ösztön" riasztást, főleg ha mélyen is alszol. Nalunk hasonlóan volt, az első hónapokban még velünk aludt, akkor minden nyoszorgesre felkeltem, mióta külön szobában van, csak akkor kelek fel, ha sir, ami ritka.
2021. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!