Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet bajom a kék sajttól? 15...

Lehet bajom a kék sajttól? 15 hetes terhesség

Figyelt kérdés

Az étteremben kihozták a férjem ételét, amelyhez volt mártogatós. Belekóstoltam az egyikbe, ami mint utóbb kiderült kéksajt mártás volt. Összesen egy falatot ettem belőle, majd szólt a szemben ülő pár női tagja, hogy ez kék sajt, és figyeljem magam, nehogy a babának baja legyen. Utána olvastam: liszterózis, tuberkulózis elkapható, ami megfertőzi a babát. Mennyi az esélye, hogy bajt okoztam? Ha ilyesmit elkapok, érezni fogok magamon is tüneteket?

A nőgyógyászt pedig nem merem felhívni ilyen kerdésekkel…



2022. jún. 17. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

0.0001%

Nyugodj meg.

Ha mártás, valószínűleg hőkezelve is volt hogy folyós legyen, így meg az a tízezred százalék esély sincs.

2022. jún. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

úristen egyesek hogy szeretnek belekotyogni mindenbe és a frászt hozni a másikra. feleslegesen…

ugyan mégis egy falattól mi bajod lenne? meg amúgy is, ha nem vagy terhes akkor nem zavarna hogy neked is bajod lehetne?

2022. jún. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

(Férfi vagyok)Mindig imádtam azt a sajtféleséget, amit márványsajtnak

hívtak. Ha arról van szó: rengeteget megettem belőle. Hasonló létezik

többféle (lágy típusban is), most hallok ilyesmit először, miszerint

betegséget okozhat.

2022. jún. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Betegséget csak a pasztorozetlen tehentejtol lehet kapni. Van néhány eredetvédett kekpeneszes sajtfeleseg, amelyet hagyományosan nyers, pasztorozetlen sajtbol állítanak elő pl Roquefort. Na az olyan drága, hogy egy átlagos étteremben biztos nem azt tették a sajtmartasba.
2022. jún. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

Franciát ettem már (spar) és előre csomagoltat is az

valamelyik skandináv országból jött Nagyon finom és

nagyon drága volt mindkettő. Nem lettem beteg .

2022. jún. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

#3 Ok, de ez a gyerekvállalás rovat. Terhesen valóban nem szabad ilyeneket enni, mert ezeket a betegségeket te meg sem érzed, viszont a magzatra ártalmasak. Terhességem előtt én is ettem sokat, most nem eszek.

Kérdező, ne parázz. Egy falattól semmi bajod nem lesz.

2022. jún. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
ha fertőzött akkor igenis lesz baja egy falattól is…
2022. jún. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Kérdezz orvost vagy szakembert, ők értenek az ilyenekhez, nem mi.
2022. jún. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
7. Ne ijesztegesd, 0,00001 % rá az esély.. Az ideg sem tesz jót.
2022. jún. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En is 14 hetes varandos vagyok es szombaton egy étteremben négysajtos tésztát rendeltem, amiben (külön nem volt kiirva, en meg nem kérdeztem a pincért) az egyik sajt a kek sajt volt. Azonban ez hokezelve volt (folyós állagú), igy nem hiszem, h gond lenne. Szerintem nyugodj meg, főleg egy falattol nem hiszem h bármi bajotok lenne
2022. jún. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!