Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hetes vagyok, es alhasi...

37 hetes vagyok, es alhasi menstruáció szerű fájdalmat érzek. Nem vészes de azert olyan görcsösen fáj, mintha megakarna jönni. (derekam is fáj picit) Ez mi lehet?

Figyelt kérdés
2022. jún. 18. 10:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
Semmi gond nincs. Ez egy természetes vele járója a terheségnek. Nem kell, aggódni. De érdemes össze pakolni. És be menni a leg közelebbi korházba. Mertrákon belül megfogsz szülni.
2022. jún. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt lehet amiatt, hogy a baba feje elkezd beilleszkedni a medence felső ármérőjébe. Ez egy normális folyamat az utolsó pár hétben, a fejecskéje nyomja szét a medencét ez gyakorta jár derékfájdalommal.


Ha a fájdalom nem szűnik mindenképp konzultálj a nőgyógyászoddal, vagy ha időközönként összehuzodásokat érzel, ezek sűrűsödni kezdenek, akkor beindulhatott a szülés.


Ha vérezni kezdesz az lehet baj jele, vagy természetes tágulási vérzés, akkor szintén irány a kórház.

2022. jún. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De egyáltalán nem fáj nagyon, csak ugy érzek valamit.

Nem hiszem, hogy ezzel kórházba kéne mennem, csak kivancsi voltam, hogy mi lehet. Valaminek a kezdete vagy amit a 2.válaszoló irt, hogy helyezkedik a babo

2022. jún. 18. 11:02
 4/13 anonim ***** válasza:
A második vagyok,azért az alhasi menstruáció szerű fájdalom itt félrevezető lehet, tekintve hogy az minden nőnek másképp fáj, nekem pl. piszkosul. 😂 Ha mindent rendben érzel, a baba mozog, és "csak" a derekam fáj, akkor ne aggódj nagyon. Én is babát várok, meg orvos is vagyok, de néha egy-egy hasfájásnál megijedek, de aztán kiderül hogy csak a hasam megy, már elnézést az ilyen típusú megjegyzés miatt. Ha bármi gondot érzel, erősebb fájdalom, összehúzódások, vérzés, akkor pedig tényleg jobb bemenni a kórházba. És igen, jó, ha a táska össze van pakolva. Sok szerencsét és jó babázást a picihez majd!
2022. jún. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Táska összepakolva minden esetre :) köszönöm a választ
2022. jún. 18. 11:42
 6/13 babyboom567 ***** válasza:

Hát 37 hetesen, én inkább mennék"feleslegesen" mint hogy baj legyen.


Rokonunknak kb 7-8 hónaposan, rettentően fájt a dereka már napok óta, semmi más nem volt, se nem vérzett, se folyása se semmi más, a baba mozgott.És mikor már 3 nap sem múlt, bementek a kórházban, és ott mondták, hogy hát igazából, már 3 napja vajúdik,meg is lett a baba.Szerencsére semmi baj nem lett,de simán lehetett volna.És csak a dereka fájt.Jah, és ha bemegy még vissza tudták volna tartani, mert koraszülött lett picit, tehát nem volt itt az ideje még.

2022. jún. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem is már napok óta mindjárt megjön érzéssel görcsöl a hasam, de folyamatosan. Múltkor néztem nst-n, hogy mást mutat - e, mint amikor nem érzem ezt a fájdalmat, de nem. Úgyhogy szerintem ez nem is görcs, csak a baba helyezkedik, nyom valamit. Lehet, hogy nálad jelent valamit, de én már egy hete érzem és nem akar kijönni a kis pocok. Én akkor mennék orvoshoz vele, ha vérzés kísérné vagy éreznék benne rendszerességet, erősödést. Nekem néha fáj mellé a derekam is, vagy olyan erősen fáj a hasam alja, hogy aludni sem tudok tőle. Sajnos ez nem feltétlen jelent mindjárt szülést. :(
2022. jún. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ma már nem is fáj :)
2022. jún. 19. 12:45
 9/13 anonim ***** válasza:
Meglett már a baba?
2022. nov. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Miért lett kiemelve, ha ez egy júniusi kérdés?
2022. nov. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!