Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig várnak a császár-időpon...

Meddig várnak a császár-időponttal, mikorra adják ha nem fordul be a baba?

Figyelt kérdés

A nyáron fogok szülni, még van ideje befordulni a babámnak, harántfekvésben van jelenleg, a kobakja jobb oldalt lent van. A lepény mellső falon fekszik, ami elviekben hajlamosító tényező a nem megfelelő fekvési pozícióra. (a héten megyek dokihoz, beszélek vele erről is)

Kinek meddig vártak, hogy beforduljon a baba, mielőtt kiírták a császárra az időpontot? Az időpontot hányadik hétre adják általánosságban? Vagy ilyenkor nem programozott császár lesz belőle, csak ha indul a szülés és nincs megfelelő pózban, császároznak?



2022. jún. 20. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Kb 36. hétig még jó eséllyel irányba fordulhat, utána már ritka, de nem kizárt!

Ha más akadálya nincs a hüvelyi szülésnek, akkor kivárnak a végéig.

2022. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

36.héten még faros volt, akkor már mondta az orvos, hogy császárra készüljek.39.héten csináltak egy uh.-t , azon is faros volt úgyhogy 40.hétre kaptam meg a programcsászárra az időpontot.

Szerintem kórháza válogatja, hogy mire adnak időpontot.38.betöltött héttől akármikorra.Ha első gyerek, akkor szerintem már nincs kórház ahol megvárnák, hogy elinduljon a szülés(kivéve ha valami okból előbb elindul, minthogy ott lennél az időponttal, de akkor is császároznak csak az talán sürgősséginek számít.)Ha nem fordul megfelelően irányba akkor így is ,úgy is császár lesz belőle.

2022. jún. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik ismerősömnél végig vártak. Amikor beindult a szülés, akkor volt egy gyors UH és kiderült, hogy végre befordult :D Előző UH-kon még nem volt úgy. Szóval last minute volt :D
2022. jún. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

gondolom akkor ha esetleg a lepény közel fekszik a méhszájhoz (12. heti uh-n mondták, hogy fedi a méhszájat, azóta nem esett szó róla), lehet az az oka annak, hogy be sem tud fordulni, így mindenképp császár lehet. a héten kiderül.

2022. jún. 20. 14:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a program császáromat is a kiírt napra rakták és a fájásokat így is meg akarták várni( amit pont elkellett volna kerülnöm, de persze őket ez nem érdekelte végül magánba mentem). Ha nálam erőltették a természetes szülés kivárását tuti téged is a kiírt napra raknak és még ott is reménykednek és az utolsó pillanatig várnak hátha. Több császaros kismama mesélte hogy addig vártak amíg a baba belekakilt a magzatvízbe akkor bezzeg jött a sürgősségi császár... szóval szerintem az utolsó utáni pillanatig fognak várni hátha befordul a helyére.
2022. jún. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
szóval orvos és kórházfüggő a dolog... meglátjuk majd, hogy alakul akkor :)
2022. jún. 20. 14:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 1 héttel előtte adtak kb időpontot, akkor is úgy 'könyörögtem' érte, hogy adják már meg, mert nem szeret a bizonytalanságot
2022. jún. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 3 nappal előtte..
2022. jún. 22. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is harántfekvésben volt. A betöltött 38. hetet várták meg és aznap megműtöttek.
2022. jún. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!